Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 384/2019 pentru modificarea și completarea Legii statutului asistentului social în România nr.466/2004
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:249 104 57 22 12 10 10 12 17 5
- voturi pentru (DA):133 101 1 - 12 8 1 4 3 3
- voturi împotrivă (NU):24 - 1 21 - - - 1 - 1
- abțineri:92 3 55 1 - 2 9 7 14 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PRO România Abținere
17. Banias Mircea Marius PRO România DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO România Abținere
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Birchall Ana PSD Abținere
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
76. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL Abținere
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PNL Abținere
93. Georgescu Laura PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
97. Gheorghe Tinel PNL Abținere
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL Abținere
103. Gudu Vasile PNL Abținere
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România Abținere
106. Hărătău Elena PNL Abținere
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO România Abținere
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR NU
116. Ionescu George PNL Abținere
117. Ioniță Antoneta PNL Abținere
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
122. Longher Victoria Minoritati Abținere
123. Lungu Tudorița PNL Abținere
124. Lupescu Dumitru USR NU
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL Abținere
129. Marica Petru-Sorin PRO România Abținere
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
137. Mocioalcă Ion PRO România Abținere
138. Mohaci Mihai PRO România Abținere
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Movilă Petru PMP Abținere
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Neagu Nicolae PNL Abținere
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România Abținere
147. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Olteanu Daniel ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petric Octavian PRO România Abținere
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
163. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
164. Ponta Victor-Viorel PRO România Abținere
165. Pop Rareș Tudor USR NU
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PRO România Abținere
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
171. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
172. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
183. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL Abținere
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
191. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
196. Simionca Ionuț PMP Abținere
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PRO România DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL Abținere
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL Abținere
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
220. Tabugan Ion ALDE Abținere
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teacă Alexandru PMP Abținere
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL Abținere
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Țachianu Marian PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati Abținere
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL Abținere
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
243. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 18:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro