Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 17:00 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 17:00

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 659/2019 pentru modificarea Ordonanței de Urgență 93/2012, privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității de Supraveghere Financiară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:138 48 32 20 17 5 6 1 9
- voturi pentru (DA):72 2 32 5 17 5 5 - 6
- voturi împotrivă (NU):62 46 - 11 - - 1 1 3
- abțineri:4 - - 4 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton - NU
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Birchall Ana - DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bontea Vlad PSD NU
23. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
24. Bran-Voinea Ioana PSD NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PNL DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică - DA
31. Călin Ion PSD NU
32. Cătăniciu Steluța-Gustica - NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Cioabă Petre PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe PSD NU
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Hărătău Elena PNL DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD NU
70. Ioniță Antoneta PNL DA
71. Itu Cornel PSD NU
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Korodi Attila UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD NU
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Lovin Dumitru - NU
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupescu Dumitru USR NU
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Mareș Mara PNL DA
82. Mihalescul Dumitru PNL DA
83. Mircea Florin PSD NU
84. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
86. Movilă Petru PMP DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nistor Laurențiu PSD NU
91. Niță Mihai PRO România NU
92. Niță Nicu PSD DA
93. Oteșanu Daniela PSD NU
94. Pană Adriana-Doina PSD NU
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Petcu Toma-Florin - DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
99. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
100. Pop Rareș Tudor USR NU
101. Popa Florin PSD NU
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
103. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Răduț Violeta PSD NU
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
110. Roman Florin-Claudiu PNL DA
111. Romanescu Cristinel PNL DA
112. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
113. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
114. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
115. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
116. Simion Lucian-Eduard PSD NU
117. Simonis Alfred - Robert PSD NU
118. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
120. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
121. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
122. Szabó Ödön UDMR DA
123. Șarapatin Elvira PSD NU
124. Șișcu George PNL DA
125. Șovăială Constantin PNL DA
126. Tabugan Ion - DA
127. Teacă Alexandru PMP DA
128. Teiș Alina PSD NU
129. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
130. Toma Ilie PSD NU
131. Trăilă Cristina PNL DA
132. Tudor Beatrice PSD NU
133. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
134. Vass Levente UDMR DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Zainea Cornel USR DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 29 noiembrie 2022, 14:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro