Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.05.2021 > 13:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 mai 2021, ora 13:17

Subiect vot: Procedura de dezbatere - Prezentarea Planului National de Redresare si Rezilienta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:350 90 79 50 20 3 15 2 34 27 22 7 - 1
- voturi pentru (DA):342 90 79 50 16 3 15 1 34 27 22 5 - -
- voturi împotrivă (NU):5 - - - 2 - - 1 - - - 1 - 1
- abțineri:3 - - - 2 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Badiu Georgel deputat AUR DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
27. Barna Ilie Dan deputat USR DA
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
33. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Boancă Rodica senator AUR DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR DA
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Buican Cristian deputat PNL DA
49. Bulai Iulian deputat USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
56. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
58. Carp Gheorghe senator PNL DA
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
63. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
64. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
65. Cernic Sebastian senator USR DA
66. Chelaru Mircia deputat AUR DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
68. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
69. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
70. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
74. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
75. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
76. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
77. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
78. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
79. Constantin Daniel deputat PNL DA
80. Corlățean Titus senator PSD DA
81. Cosma Dorinel senator AUR DA
82. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
83. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
84. Crețu Gabriela senator PSD DA
85. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
86. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
87. Cristian Brian deputat USR DA
88. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
89. Csoma Botond deputat UDMR DA
90. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
91. Cupșa Ioan deputat PNL DA
92. Dancă Ionel deputat PNL DA
93. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
94. Dămureanu Ringo deputat AUR Abținere
95. Dehelean Silviu deputat USR DA
96. Deneș Ioan senator PSD DA
97. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dogariu Eugen senator PSD DA
100. Dragu Anca Dana senator USR DA
101. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
102. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
103. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
104. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
105. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
106. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
107. Fădor Angelica deputat PNL DA
108. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
109. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
110. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
111. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
112. Firea Gabriela senator PSD DA
113. Firu Stela senator PNL DA
114. Florea Daniel deputat PSD DA
115. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
116. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
117. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
118. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
119. Furtună Mirela deputat PSD DA
120. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
121. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
122. Genoiu Mihail senator PSD DA
123. Georgescu Laura senator PSD DA
124. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
125. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
126. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
127. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
128. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
129. Giugea Nicolae deputat PNL DA
130. Giurgiu Adrian deputat USR DA
131. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
132. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
133. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
134. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
135. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
136. Gudu Michael deputat PNL DA
137. Guran Virgil senator PNL DA
138. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
139. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
140. Hatos Adrian senator PNL DA
141. Havârneanu Filip deputat USR DA
142. Hărătău Elena deputat PNL DA
143. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
144. Humelnicu Marius senator PSD DA
145. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
146. Huțu Alexandra deputat PSD DA
147. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
148. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
149. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
150. Ilie Victor deputat USR DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
152. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
153. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
154. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
155. Iordache Ion senator PNL DA
156. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
157. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
158. Ivan Dan senator USR DA
159. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
160. Kiss János deputat PNL DA
161. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
162. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
163. Lavric Sorin senator AUR DA
164. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
165. Lazăr Teodor deputat USR DA
166. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
167. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
168. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
169. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
170. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
171. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
172. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
173. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
174. Mang Ioan deputat PSD DA
175. Manta Claudiu deputat PSD DA
176. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
177. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
178. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
179. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
180. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
181. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
182. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
183. Mina Marian deputat PSD DA
184. Mircea Florin deputat PSD DA
185. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
186. Mirea Siminica senator PSD DA
187. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
188. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
189. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
190. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
191. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
192. Mocioalcă Ion senator PSD DA
193. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
194. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
195. Molnar Ervin deputat PNL DA
196. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
197. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
198. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
199. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
200. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
201. Munteanu Remus deputat PSD DA
202. Murariu Oana deputat USR DA
203. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
204. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
205. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
206. Nagy Vasile deputat AUR DA
207. Nassar Rodica deputat PSD DA
208. Nazare Alexandru senator PNL DA
209. Năcuță Sorin deputat PNL DA
210. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
211. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
212. Neagu Ionuț senator AUR NU
213. Neață Eugen deputat PSD DA
214. Nechita Aurel deputat PSD DA
215. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
216. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
217. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
218. Oprinoiu Aurel senator USR DA
219. Orban Ludovic deputat PNL DA
220. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
221. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
222. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
223. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
224. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
225. Panait Radu deputat USR DA
226. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
227. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
228. Pălărie Ștefan senator USR DA
229. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
230. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
231. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
232. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
234. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
235. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
236. Polak Tudor deputat PNL DA
237. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
238. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
239. Popa Alexandru deputat PNL DA
240. Popa Maricel senator PSD DA
241. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
242. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
243. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
244. Popescu Pavel deputat PNL DA
245. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
246. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
247. Postică Andrei senator USR DA
248. Potecă Vasilica senator PNL DA
249. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
250. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
251. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
252. Presură Alexandra deputat PSD DA
253. Prioteasa Ion senator PSD DA
254. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
255. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
256. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
257. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
258. Puiu Ovidiu senator PSD DA
259. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
260. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
261. Rafila Alexandru deputat PSD DA
262. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
263. Răducanu Sebastian senator PSD DA
264. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
265. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
266. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
267. Roman Nicolae deputat AUR Abținere
268. Romașcanu Lucian senator PSD DA
269. Roșca Mircea deputat PNL DA
270. Rujan Dumitru deputat PNL DA
271. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
272. Salan Viorel deputat PSD DA
273. Sandu Viorica deputat PSD DA
274. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
275. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
276. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
277. Scarlat George senator PNL DA
278. Scripnic Lilian deputat AUR DA
279. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
280. Seres Dénes deputat UDMR DA
281. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
282. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
283. Stan Ioan senator PSD DA
284. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
285. Stancu Paul deputat PSD DA
286. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
287. Stănescu Paul senator PSD DA
288. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
289. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
290. Stoian Maria deputat PNL DA
291. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
292. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
293. Stoica Diana deputat USR DA
294. Stoica Elena deputat PSD DA
295. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
296. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
297. Stroe Felix senator PSD DA
298. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
299. Șandru Cosmin deputat PNL DA
300. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
301. Șerban Gianina deputat AUR DA
302. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
303. Șișcu George deputat PNL DA
304. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
305. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
306. Șoptică Costel deputat PNL DA
307. Șovăială Constantin deputat PNL DA
308. Tanasă Dan deputat AUR DA
309. Tănase Antonel deputat PNL DA
310. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
311. Tătaru Nelu deputat PNL DA
312. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
313. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
314. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
315. Terente Eugen deputat USR DA
316. Thellmann Christine deputat PNL DA
317. Tîlvăr Angel senator PSD DA
318. Tobă Francisc deputat - DA
319. Todosiu Beniamin deputat USR DA
320. Toma Ilie deputat PSD DA
321. Toma Vasilică deputat PSD DA
322. Trăilă Cristina deputat PNL DA
323. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
324. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
325. Tudorache Daniel deputat PSD DA
326. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
327. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
328. Turcan Raluca deputat PNL DA
329. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
330. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
331. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
332. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
333. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
334. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
335. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
336. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
337. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
338. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
339. Vicol Costel senator USR DA
340. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
341. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
342. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
343. Vlașin Sorin senator PSD DA
344. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
345. Weber Mihai deputat PSD DA
346. Wiener Adrian deputat USR DA
347. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
348. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
349. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
350. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro