Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 17:02 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 17:02

Subiect vot: Adoptarea raportului de activitate al Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării pe anul 2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:279 - 86 55 26 20 16 1 - 34 23 10 8
- voturi pentru (DA):243 - 86 55 1 20 16 1 - 33 23 - 8
- voturi împotrivă (NU):36 - - - 25 - - - - 1 - 10 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR NU
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
13. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Apjok Norbert deputat - DA
16. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
19. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Badiu Georgel deputat AUR NU
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
27. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
28. Barbu Costel deputat PNL DA
29. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
30. Barna Ilie Dan deputat USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
37. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Boancă Rodica senator AUR NU
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
47. Bordei Cristian senator USR DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Bulai Iulian deputat USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
59. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
60. Carp Gheorghe senator PNL DA
61. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR DA
64. Chelaru Mircia deputat AUR NU
65. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
66. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
67. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
68. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
70. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
71. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
72. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
73. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
74. Constantin Daniel deputat PNL DA
75. Cosma Dorinel senator AUR NU
76. Costea Adrian senator AUR NU
77. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
78. Cristian Brian deputat USR DA
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Dancă Ionel deputat PNL DA
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
88. Dăneasă Mircea senator AUR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR DA
90. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
91. Dragu Anca Dana senator USR DA
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
93. Drulă Cătălin deputat USR DA
94. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fălcoi Nicu deputat USR DA
99. Fechet Mircea deputat PNL DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
101. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
102. Feodorov Lucian deputat AUR NU
103. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
104. Firu Stela senator PNL DA
105. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Gál Károly deputat UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
111. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
115. Ghica Cristian senator USR DA
116. Giugea Nicolae deputat PNL DA
117. Giurgiu Adrian deputat USR DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
120. Gudu Michael deputat PNL DA
121. Guran Virgil senator PNL DA
122. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
123. Hangan Andrei senator AUR NU
124. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
125. Hatos Adrian senator PNL DA
126. Havârneanu Filip deputat USR DA
127. Hărătău Elena deputat PNL DA
128. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
130. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
131. Ilie Victor deputat USR DA
132. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
133. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
134. Iordache Ion senator PNL DA
135. Ivan Dan senator USR DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
137. Kelemen Attila deputat UDMR DA
138. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
139. Kiss János deputat PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
141. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
142. Könczei Csaba deputat UDMR DA
143. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lavric Sorin senator AUR NU
148. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
149. Lazăr Teodor deputat USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
151. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
153. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
154. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
155. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
156. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
157. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
158. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
160. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
161. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
162. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
163. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
164. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
165. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
166. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
169. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
171. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
172. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
173. Murariu Oana deputat USR DA
174. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
175. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
176. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
178. Nagy Vasile deputat AUR NU
179. Nazare Alexandru senator PNL DA
180. Năcuță Sorin deputat PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
182. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
183. Neagu Ionuț senator AUR NU
184. Neagu Nicolae senator PNL DA
185. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
186. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
187. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
188. Olar Corneliu deputat PNL DA
189. Oprinoiu Aurel senator USR DA
190. Orban Ludovic deputat PNL DA
191. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Panait Radu deputat USR DA
194. Pandea Ciprian senator PNL DA
195. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
196. Pălărie Ștefan senator USR DA
197. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
200. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
201. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
202. Polak Tudor deputat PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
204. Pop Darius deputat AUR NU
205. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
206. Popa Alexandru deputat PNL DA
207. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
208. Popescu Pavel deputat PNL DA
209. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
210. Postică Andrei senator USR DA
211. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
212. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
213. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
215. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
216. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
217. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
218. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
220. Roman Nicolae deputat AUR NU
221. Roșca Mircea deputat PNL DA
222. Rujan Dumitru deputat PNL DA
223. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
225. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
226. Scripnic Lilian deputat AUR NU
227. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
228. Seres Dénes deputat UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
230. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
231. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
232. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
233. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
234. Stoian Maria deputat PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
237. Stoica Diana deputat USR DA
238. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
239. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
240. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
241. Szabó Ödön deputat UDMR DA
242. Șandru Cosmin deputat PNL DA
243. Șerban Gianina deputat AUR NU
244. Șișcu George deputat PNL DA
245. Șoptică Costel deputat PNL DA
246. Șovăială Constantin deputat PNL DA
247. Ștefan Ion deputat PNL DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
249. Tanasă Dan deputat AUR NU
250. Tánczos Barna senator UDMR DA
251. Tănase Antonel deputat PNL DA
252. Tătaru Nelu deputat PNL DA
253. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
254. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
255. Terente Eugen deputat USR DA
256. Thellmann Christine deputat PNL DA
257. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
258. Todosiu Beniamin deputat USR DA
259. Trăilă Cristina deputat PNL DA
260. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
262. Turcan Raluca deputat PNL DA
263. Turos Lóránd senator UDMR DA
264. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
265. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
266. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
268. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
269. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
270. Veștea Mihail senator PNL DA
271. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
272. Vicol Costel senator USR DA
273. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
274. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
275. Volosatîi Boris deputat AUR NU
276. Wiener Adrian deputat USR DA
277. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
279. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 6 decembrie 2022, 2:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro