Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2007 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 22 mai 2007, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-6
Subiect vot: Vot final
PL 261/2007 pentru acceptarea Protocolului privind resturile explozive de război (Protocolul V), adoptat la Geneva la 28 noiembrie 2003, adițional la Convenția privind interzicerea sau limitarea folosirii anumitor categorii de arme clasice care ar putea fi considerate ca producând efecte traumatice excesive sau care ar lovi fără discriminare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 58 38 21 29 16 9 9 18
- voturi pentru (DA):195 57 38 21 29 16 9 8 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Becșenescu Dumitru - DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
28. Călian Petru PC DA
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
33. Ciontu Corneliu - DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cliveti Minodora PSD DA
36. Cocrea Olguța - DA
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Dan Iosif PSD Abținere
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Zamfir - DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Giurgiu Mircia - DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Gonțea Ion PD-L DA
72. Grigore Dan PD-L DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati -
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PSD DA
82. Iriza Marius PRM DA
83. Iustian Mircea Teodor - DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manta Pantelimon - DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Cătălin Lucian PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Merce Ilie PRM DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PRM DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
112. Mînzînă Ion PRM DA
113. Mocanu Alexandru PD-L DA
114. Mocanu Vasile PSD DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu - DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Movilă Petru PD-L DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olarean Aurel PD-L DA
128. Olteanu Bogdan PNL DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pardău Dumitru - DA
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Daniela PC DA
135. Popa Nicolae - DA
136. Popescu Dan Ioan PC DA
137. Popescu Ionica Constanța PC DA
138. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
139. Pruteanu Vasile - DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
141. Pupeză Viorel PSD DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Rădulescu Cristian PD-L DA
146. Rogin Marius PD-L DA
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rușanu Dan Radu PNL DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel - Abținere
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârbu Marian PSD DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD DA
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stan Ion PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Mircea PSD DA
169. Stoica Ion - DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Șandru Marcela Lavinia - DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tamás Sándor UDMR DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Tărniceru Petru PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Timiș Ioan PNL DA
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Toró Tiberiu UDMR DA
183. Tudor Constantin PC DA
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș - DA
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Văsioiu Horia PD-L DA
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail - DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 februarie 2023, 12:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro