Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2007 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 22 mai 2007, ora 13:37

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 202/2007 pentru completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 57 38 19 29 16 7 10 13
- voturi pentru (DA):124 4 38 18 29 16 1 10 8
- voturi împotrivă (NU):60 51 - - - - 6 - 3
- abțineri:4 1 - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD NU
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
30. Călian Petru PC NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD NU
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD NU
38. Codîrlă Liviu PRM DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD NU
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC NU
43. Dida Corneliu Ioan PSD NU
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD NU
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
49. Dumitrescu Zamfir - NU
50. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
51. Dumitriu Mihai PSD NU
52. Dumitru Ion PSD NU
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD NU
62. Georgescu Filip PSD NU
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Gheorghe Valeriu PNL DA
65. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Giurgiu Mircia - NU
68. Godja Petru PSD NU
69. Gonțea Ion PD-L DA
70. Grigore Dan PD-L DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Ionescu Daniel PSD NU
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L DA
84. Liga Dănuț PD-L DA
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD NU
88. Magheru Paul PRM DA
89. Manta Pantelimon - DA
90. Marian Dan Mihai PNL DA
91. Marin Constantin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD NU
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PRM DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Mironescu Laurențiu PD-L DA
105. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
106. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
107. Mînzînă Ion PRM DA
108. Mocanu Alexandru PD-L DA
109. Mocanu Vasile PSD NU
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
111. Mohora Tudor PSD NU
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD NU
114. Momanu Corneliu - DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Movilă Petru PD-L DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nechita Aurel PSD NU
119. Nedelcu Gabriela PSD NU
120. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
121. Nicolicea Eugen PSD NU
122. Nițulescu Teodor PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Olarean Aurel PD-L DA
125. Olteanu Bogdan PNL DA
126. Ovidenie Costel - DA
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pavelescu Aurelian - Abținere
129. Pop Claudiu Adrian PSD NU
130. Popa Daniela PC DA
131. Popa Nicolae - DA
132. Popescu Dan Ioan PC NU
133. Popescu Ionica Constanța PC NU
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
136. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
137. Pușcaș Vasile PSD NU
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Radan Mihai Minoritati DA
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rus Ioan Aurel PRM DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
145. Rușanu Dan Radu PNL DA
146. Sasu Ion PSD NU
147. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PD-L DA
150. Sârbu Marian PSD NU
151. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
155. Sirețeanu Mihail PSD NU
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD NU
158. Stan Ioan PSD NU
159. Stan Ion PSD NU
160. Stanciu Anghel PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Stoica Ion - DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
167. Știucă Alecsandru PSD NU
168. Tabără Valeriu PD-L DA
169. Tamás Sándor UDMR DA
170. Tămagă Constantin PSD NU
171. Tărniceru Petru PSD NU
172. Timar Liviu PSD NU
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Todoran Pavel PSD NU
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Marcu PRM DA
177. Țundrea Ioan PC NU
178. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
179. Ujeniuc Dragoș - DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
184. Văsioiu Horia PD-L DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Voinea Florea PSD NU
187. Zaharia Claudius Mihail - DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 12:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro