Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:20

Subiect vot: Anexa 3/30 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:327 98 51 44 10 14 16 8 35 19 22 3 7
- voturi pentru (DA):243 98 50 - 5 13 16 1 35 18 - - 7
- voturi împotrivă (NU):81 - 1 43 5 1 - 6 - 1 22 2 -
- abțineri:3 - - 1 - - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - NU
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR NU
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
34. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
35. Bica Dănuț senator PNL DA
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
37. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bordei Cristian senator USR NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
58. Cernic Sebastian senator USR NU
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Costea Adrian senator AUR Abținere
72. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csoma Botond deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
85. Dehelean Silviu deputat USR NU
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
92. Drulă Cătălin deputat USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
110. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
111. Furtună Mirela deputat PSD DA
112. Gál Károly deputat UDMR DA
113. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Ghica Cristian senator USR NU
121. Giugea Nicolae deputat - NU
122. Giurgiu Adrian deputat USR NU
123. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
124. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
125. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
127. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
134. Hatos Adrian senator PNL DA
135. Havârneanu Filip deputat USR NU
136. Hărătău Elena deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivan Dan senator USR NU
149. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
150. Kelemen Attila deputat UDMR DA
151. Kiss János deputat PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
153. Könczei Csaba deputat UDMR DA
154. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lavric Sorin senator AUR NU
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manta Claudiu deputat PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
185. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
186. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
187. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
188. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
189. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Morar Olivia-Diana deputat PNL NU
193. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
202. Nassar Rodica deputat PSD DA
203. Năcuță Sorin deputat PNL DA
204. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
205. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
206. Neagu Ionuț senator AUR NU
207. Neață Eugen deputat PSD DA
208. Nechita Aurel deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
212. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
213. Oprinoiu Aurel senator USR NU
214. Orban Ludovic deputat - NU
215. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
216. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
217. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
218. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Panait Radu deputat USR NU
221. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
222. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
226. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
227. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
228. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
229. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
230. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
231. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
232. Popa Maricel senator PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR NU
237. Potecă Vasilica senator PNL DA
238. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presură Alexandra deputat PSD DA
241. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
242. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
243. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Nicolae deputat AUR DA
250. Roșca Mircea deputat PNL DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Seres Dénes deputat UDMR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Solomon Adrian deputat PSD DA
263. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
264. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
265. Stancu Paul deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
268. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stoian Maria deputat PNL DA
271. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
272. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
273. Stoica Diana deputat USR NU
274. Stoica Elena deputat PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
276. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
277. Stroe Felix senator PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
281. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
282. Șișcu George deputat PNL DA
283. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
284. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
285. Tănase Antonel deputat - Abținere
286. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
287. Tătaru Nelu deputat PNL DA
288. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
289. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
290. Terente Eugen deputat USR NU
291. Thellmann Christine deputat PNL DA
292. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
293. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
294. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
295. Todosiu Beniamin deputat USR NU
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică deputat PSD DA
298. Trăilă Cristina deputat PNL DA
299. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
300. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
301. Trufin Lucian senator PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
306. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
307. Țachianu Marian deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
310. Țoiu Oana-Silvia deputat USR Abținere
311. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
313. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
314. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
315. Veștea Mihail senator PNL DA
316. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
317. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
318. Vicol Costel senator USR NU
319. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
320. Vlașin Sorin senator PSD DA
321. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
322. Weber Mihai deputat PSD DA
323. Wiener Adrian deputat USR NU
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
327. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 1:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro