Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:31

Subiect vot: Anexa 3/35 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:320 97 52 44 11 11 16 4 34 19 22 2 7 1
- voturi pentru (DA):237 97 52 - - 11 16 1 34 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):75 - - 37 10 - - 3 - - 22 2 - 1
- abțineri:8 - - 7 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andrușceac Antonio deputat AUR Abținere
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bordei Cristian senator USR NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
52. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Cernic Sebastian senator USR NU
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
57. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
59. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
61. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
66. Constantin Daniel deputat PNL DA
67. Crețu Gabriela senator PSD DA
68. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
69. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
71. Cristian Brian deputat USR NU
72. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
74. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
75. Csoma Botond deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL DA
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian deputat USR Abținere
85. Drulă Cătălin deputat USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
90. Enachi Raisa deputat AUR NU
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
94. Fechet Mircea deputat PNL DA
95. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
96. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firea Gabriela senator PSD DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
104. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
105. Furtună Mirela deputat PSD DA
106. Gál Károly deputat UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
108. Genoiu Mihail senator PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
112. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
114. Ghica Cristian senator USR NU
115. Giugea Nicolae deputat - NU
116. Giurgiu Adrian deputat USR Abținere
117. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
118. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
121. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
124. Guran Virgil senator PNL DA
125. Halici Nicușor deputat PSD DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
127. Hatos Adrian senator PNL DA
128. Havârneanu Filip deputat USR NU
129. Hărătău Elena deputat PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
132. Humelnicu Marius senator PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
134. Huțu Alexandra deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
139. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
140. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
141. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
142. Iordache Ion senator - NU
143. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
144. Ivan Dan senator USR NU
145. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
146. Kiss János deputat PNL DA
147. Könczei Csaba deputat UDMR DA
148. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
149. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
150. László Attila senator UDMR DA
151. Lavric Sorin senator AUR NU
152. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
156. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
159. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
160. Mang Ioan deputat PSD DA
161. Manta Claudiu deputat PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
163. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
164. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
174. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
175. Mina Marian deputat PSD DA
176. Mircea Florin deputat PSD DA
177. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
178. Mirea Siminica senator PSD DA
179. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
180. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
181. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
182. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
183. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
184. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
185. Molnar Ervin deputat PNL DA
186. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
187. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
188. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
189. Munteanu Remus deputat PSD DA
190. Murariu Oana deputat USR NU
191. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
192. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
193. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
194. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
195. Nassar Rodica deputat PSD DA
196. Năcuță Sorin deputat PNL DA
197. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
199. Neagu Ionuț senator AUR NU
200. Neagu Nicolae senator PNL DA
201. Neață Eugen deputat PSD DA
202. Nechita Aurel deputat PSD DA
203. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
206. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR NU
208. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
209. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
210. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
211. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Panait Radu deputat USR Abținere
214. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
215. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
216. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
217. Pălărie Ștefan senator USR NU
218. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
221. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
222. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
223. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
224. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
225. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
226. Popa Maricel senator PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
229. Postică Andrei senator USR NU
230. Potecă Vasilica senator PNL DA
231. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
232. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
233. Presură Alexandra deputat PSD DA
234. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
235. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
236. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
237. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
238. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
239. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
240. Răducanu Sebastian senator PSD DA
241. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
242. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
243. Roman Nicolae deputat AUR NU
244. Roșca Mircea deputat PNL DA
245. Rotaru Ion senator PSD DA
246. Rujan Dumitru deputat PNL DA
247. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
248. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
249. Salan Viorel deputat PSD DA
250. Sandu Viorica deputat PSD DA
251. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
252. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
253. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
254. Seres Dénes deputat UDMR DA
255. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
256. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
257. Solomon Adrian deputat PSD DA
258. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
259. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
260. Stancu Paul deputat PSD DA
261. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
262. Stănescu Paul senator PSD DA
263. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
264. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
265. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
266. Stoian Maria deputat PNL DA
267. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
268. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
269. Stoica Diana deputat USR NU
270. Stoica Elena deputat PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
272. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
276. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
277. Șișcu George deputat PNL DA
278. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
279. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
280. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
281. Tătaru Nelu deputat PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
283. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
284. Terente Eugen deputat USR Abținere
285. Tîlvăr Angel senator PSD DA
286. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
287. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
288. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
289. Todosiu Beniamin deputat USR NU
290. Toma Ilie deputat PSD DA
291. Toma Vasilică deputat PSD DA
292. Trăilă Cristina deputat PNL DA
293. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
294. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
295. Trufin Lucian senator PSD DA
296. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
297. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
298. Turos Lóránd senator UDMR DA
299. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
300. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
301. Țachianu Marian deputat PSD DA
302. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
303. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
304. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
306. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
307. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
308. Veștea Mihail senator PNL DA
309. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
310. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
311. Vicol Costel senator USR NU
312. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
313. Vlașin Sorin senator PSD DA
314. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
315. Weber Mihai deputat PSD DA
316. Wiener Adrian deputat USR NU
317. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
318. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
320. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 20:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro