Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:32

Subiect vot: Anexa 3/36 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:323 96 57 43 11 12 15 4 36 20 22 - 7
- voturi pentru (DA):241 96 56 - - 12 15 1 35 19 - - 7
- voturi împotrivă (NU):81 - 1 43 11 - - 3 - 1 22 - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
21. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bordei Cristian senator USR NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR NU
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Enachi Raisa deputat AUR NU
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fechet Mircea deputat PNL DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Genoiu Mihail senator PSD DA
112. Georgescu Laura senator PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Giugea Nicolae deputat - NU
119. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
120. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
123. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
126. Guran Virgil senator PNL DA
127. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
128. Halici Nicușor deputat PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Hatos Adrian senator PNL DA
131. Havârneanu Filip deputat USR NU
132. Hărătău Elena deputat PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
135. Humelnicu Marius senator PSD DA
136. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
137. Huțu Alexandra deputat PSD DA
138. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
139. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
144. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
145. Ivan Dan senator USR NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
149. Könczei Csaba deputat UDMR DA
150. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
152. László Attila senator UDMR DA
153. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
154. Lazăr Teodor deputat USR NU
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
156. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
158. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
161. Mang Ioan deputat PSD DA
162. Manta Claudiu deputat PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
164. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
165. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
166. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD Abținere
167. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
171. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
172. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
173. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
175. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
176. Mina Marian deputat PSD DA
177. Mircea Florin deputat PSD DA
178. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
179. Mirea Siminica senator PSD DA
180. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
181. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
182. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
183. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
184. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
190. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
191. Munteanu Remus deputat PSD DA
192. Murariu Oana deputat USR NU
193. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
194. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
195. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
196. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
197. Nassar Rodica deputat PSD DA
198. Năcuță Sorin deputat PNL DA
199. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
200. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
201. Neagu Nicolae senator PNL NU
202. Neață Eugen deputat PSD DA
203. Nechita Aurel deputat PSD DA
204. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
207. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
208. Oprinoiu Aurel senator USR NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
212. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
213. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
214. Panait Radu deputat USR NU
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
220. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
221. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
222. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
223. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
224. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
225. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
226. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
227. Popa Maricel senator PSD DA
228. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
230. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
231. Postică Andrei senator USR NU
232. Potecă Vasilica senator PNL DA
233. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
234. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
235. Presură Alexandra deputat PSD DA
236. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
237. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
238. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
239. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
240. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Răducanu Sebastian senator PSD DA
243. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
244. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
245. Roman Nicolae deputat AUR NU
246. Roșca Mircea deputat PNL DA
247. Rotaru Ion senator PSD DA
248. Rujan Dumitru deputat PNL DA
249. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
250. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
251. Salan Viorel deputat PSD DA
252. Sandu Viorica deputat PSD DA
253. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
254. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
255. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
256. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
257. Seres Dénes deputat UDMR DA
258. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
259. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
260. Solomon Adrian deputat PSD DA
261. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
262. Stancu Paul deputat PSD DA
263. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
264. Stănescu Paul senator PSD DA
265. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
266. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
267. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
268. Stoian Maria deputat PNL DA
269. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
270. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
271. Stoica Elena deputat PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
273. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
274. Stroe Felix senator PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
276. Szabó Ödön deputat UDMR DA
277. Șandru Cosmin deputat PNL DA
278. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
279. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
280. Șișcu George deputat PNL DA
281. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
282. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
283. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
284. Tătaru Nelu deputat PNL DA
285. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
286. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
287. Terente Eugen deputat USR NU
288. Tîlvăr Angel senator PSD DA
289. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
290. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
291. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
292. Todosiu Beniamin deputat USR NU
293. Toma Ilie deputat PSD DA
294. Toma Vasilică deputat PSD DA
295. Trăilă Cristina deputat PNL DA
296. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
297. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
298. Trufin Lucian senator PSD DA
299. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
300. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
301. Turos Lóránd senator UDMR DA
302. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
303. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
304. Țachianu Marian deputat PSD DA
305. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
306. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
307. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
308. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
309. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
310. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
311. Veștea Mihail senator PNL DA
312. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
313. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
314. Vicol Costel senator USR NU
315. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
316. Vlașin Sorin senator PSD DA
317. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
318. Weber Mihai deputat PSD DA
319. Wiener Adrian deputat USR NU
320. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
321. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
323. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro