Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:32

Subiect vot: Anexa 3/37 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:326 95 54 46 11 13 13 5 36 20 22 3 7 1
- voturi pentru (DA):240 95 54 - - 13 13 3 36 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):85 - - 46 10 - - 2 - 1 22 3 - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Costea Adrian senator AUR NU
71. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Enachi Raisa deputat AUR NU
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fechet Mircea deputat PNL DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Genoiu Mihail senator PSD DA
112. Georgescu Laura senator PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Giugea Nicolae deputat - DA
119. Giurgiu Adrian deputat USR NU
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
124. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
125. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
131. Hatos Adrian senator PNL DA
132. Havârneanu Filip deputat USR NU
133. Hărătău Elena deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
146. Iordache Ion senator - NU
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivan Dan senator USR NU
149. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
150. Kiss János deputat PNL DA
151. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
152. Könczei Csaba deputat UDMR DA
153. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lavric Sorin senator AUR NU
157. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
158. Lazăr Teodor deputat USR NU
159. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
160. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
161. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
162. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
163. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
164. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manta Claudiu deputat PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
186. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
187. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
188. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
189. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Ervin deputat PNL DA
192. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
193. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
199. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
200. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
201. Nassar Rodica deputat PSD DA
202. Năcuță Sorin deputat PNL DA
203. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
204. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
205. Neagu Ionuț senator AUR NU
206. Neagu Nicolae senator PNL DA
207. Neață Eugen deputat PSD DA
208. Nechita Aurel deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
212. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
213. Oprinoiu Aurel senator USR NU
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
217. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
218. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
219. Panait Radu deputat USR NU
220. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
221. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
222. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
223. Pălărie Ștefan senator USR NU
224. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR NU
237. Potecă Vasilica senator PNL DA
238. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presură Alexandra deputat PSD DA
241. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
242. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
243. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
244. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
245. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
246. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
247. Răducanu Sebastian senator PSD DA
248. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
249. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
250. Roman Nicolae deputat AUR NU
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Dumitru deputat PNL DA
253. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
254. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
255. Salan Viorel deputat PSD DA
256. Sandu Viorica deputat PSD DA
257. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
258. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
259. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Seres Dénes deputat UDMR DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Paul senator PSD DA
270. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
271. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
272. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
273. Stoian Maria deputat PNL DA
274. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
275. Stoica Diana deputat USR NU
276. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
277. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
278. Stroe Felix senator PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
280. Szabó Ödön deputat UDMR DA
281. Șandru Cosmin deputat PNL DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
284. Șișcu George deputat PNL DA
285. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
286. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
287. Tătaru Nelu deputat PNL DA
288. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
289. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
290. Terente Eugen deputat USR NU
291. Tîlvăr Angel senator PSD DA
292. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
293. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
294. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
295. Todosiu Beniamin deputat USR NU
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică deputat PSD DA
298. Trăilă Cristina deputat PNL DA
299. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
300. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
301. Trufin Lucian senator PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
306. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
307. Țachianu Marian deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
310. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
311. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
312. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
313. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
314. Veștea Mihail senator PNL DA
315. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
316. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
317. Vicol Costel senator USR NU
318. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
319. Vlașin Sorin senator PSD DA
320. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
321. Weber Mihai deputat PSD DA
322. Wiener Adrian deputat USR NU
323. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
324. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
326. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro