Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:38

Subiect vot: Anexa 3/42 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:330 95 57 49 12 14 13 7 34 20 21 1 7
- voturi pentru (DA):240 94 57 - 1 14 13 1 34 19 - - 7
- voturi împotrivă (NU):89 1 - 49 11 - - 5 - 1 21 1 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
21. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR NU
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR NU
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR NU
74. Cristina Ioan senator PNL NU
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Giugea Nicolae deputat - NU
120. Giurgiu Adrian deputat USR NU
121. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Guran Virgil senator PNL DA
129. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
132. Hatos Adrian senator PNL DA
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
146. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
147. Ivan Dan senator USR NU
148. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
149. Kelemen Attila deputat UDMR DA
150. Kiss János deputat PNL DA
151. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
152. Könczei Csaba deputat UDMR DA
153. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
157. Lazăr Teodor deputat USR NU
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
170. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
172. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
173. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
176. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
177. Mina Marian deputat PSD DA
178. Mircea Florin deputat PSD DA
179. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
180. Mirea Siminica senator PSD DA
181. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
182. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
183. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
184. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
190. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
191. Munteanu Remus deputat PSD DA
192. Murariu Oana deputat USR NU
193. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
194. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
195. Nassar Rodica deputat PSD DA
196. Năcuță Sorin deputat PNL DA
197. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
199. Neagu Ionuț senator AUR NU
200. Neagu Nicolae senator PNL DA
201. Neață Eugen deputat PSD DA
202. Nechita Aurel deputat PSD DA
203. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
206. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR NU
208. Orban Ludovic deputat - NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
212. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
213. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
214. Panait Radu deputat USR NU
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
220. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
221. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
222. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
223. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
224. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
225. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
226. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
227. Popa Maricel senator PSD DA
228. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
231. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
232. Postică Andrei senator USR NU
233. Potecă Vasilica senator PNL DA
234. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
235. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
237. Presură Alexandra deputat PSD DA
238. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
239. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
240. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
241. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
242. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
243. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
244. Răducanu Sebastian senator PSD DA
245. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
248. Roman Nicolae deputat AUR NU
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scripnic Lilian deputat AUR DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
260. Seres Dénes deputat UDMR DA
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
265. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
266. Stancu Paul deputat PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
268. Stănescu Paul senator PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoian Maria deputat PNL DA
273. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
274. Stoica Diana deputat USR NU
275. Stoica Elena deputat PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
277. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
278. Stroe Felix senator PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Szabó Ödön deputat UDMR DA
282. Șandru Cosmin deputat PNL DA
283. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
284. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
285. Șișcu George deputat PNL DA
286. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
287. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
288. Șovăială Constantin deputat - NU
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
292. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
293. Terente Eugen deputat USR NU
294. Thellmann Christine deputat PNL DA
295. Tîlvăr Angel senator PSD DA
296. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
297. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
298. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică deputat PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL DA
302. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
303. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
306. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
309. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
310. Țachianu Marian deputat PSD DA
311. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
312. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
313. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
314. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
315. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
316. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
317. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
318. Veștea Mihail senator PNL DA
319. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
320. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
321. Vicol Costel senator USR NU
322. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
323. Vlașin Sorin senator PSD DA
324. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
325. Weber Mihai deputat PSD DA
326. Wiener Adrian deputat USR NU
327. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
328. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
330. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro