Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:39

Subiect vot: Anexa 3/43 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:333 96 56 47 11 14 15 8 34 20 22 3 7
- voturi pentru (DA):245 95 56 - 1 14 15 3 34 20 - - 7
- voturi împotrivă (NU):86 1 - 46 10 - - 4 - - 22 3 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
27. Barna Ilie Dan deputat USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
35. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
62. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Costea Adrian senator AUR NU
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR NU
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fechet Mircea deputat PNL DA
103. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
104. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
105. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
106. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
107. Firea Gabriela senator PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
111. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Giugea Nicolae deputat - DA
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
126. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
127. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
129. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
130. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
132. Guran Virgil senator PNL DA
133. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
134. Halici Nicușor deputat PSD DA
135. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
136. Hatos Adrian senator PNL DA
137. Havârneanu Filip deputat USR NU
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
140. Humelnicu Marius senator PSD DA
141. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
151. Kelemen Attila deputat UDMR DA
152. Kiss János deputat PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lavric Sorin senator AUR NU
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
160. Lazăr Teodor deputat USR NU
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
164. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
166. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
167. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
168. Mang Ioan deputat PSD DA
169. Manta Claudiu deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
175. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
177. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
186. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
187. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
188. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
189. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
190. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
191. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
192. Molnar Ervin deputat PNL DA
193. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
202. Nassar Rodica deputat PSD DA
203. Năcuță Sorin deputat PNL DA
204. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
205. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
206. Neagu Ionuț senator AUR NU
207. Neagu Nicolae senator PNL DA
208. Neață Eugen deputat PSD DA
209. Nechita Aurel deputat PSD DA
210. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
211. Niță Nicu deputat PSD DA
212. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
213. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
214. Oprinoiu Aurel senator USR NU
215. Orban Ludovic deputat - NU
216. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
217. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
218. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
219. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
220. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
221. Panait Radu deputat USR NU
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
224. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
225. Pălărie Ștefan senator USR NU
226. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
227. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
228. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
229. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
230. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
231. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
232. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
233. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
234. Popa Maricel senator PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
237. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
238. Postică Andrei senator USR NU
239. Potecă Vasilica senator PNL DA
240. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
241. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
242. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
243. Presură Alexandra deputat PSD DA
244. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
246. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răducanu Sebastian senator PSD DA
251. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
252. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
253. Roman Nicolae deputat AUR NU
254. Roșca Mircea deputat PNL DA
255. Rujan Dumitru deputat PNL DA
256. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
257. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
258. Salan Viorel deputat PSD DA
259. Sandu Viorica deputat PSD DA
260. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
261. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
262. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
263. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
264. Scripnic Lilian deputat AUR DA
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
266. Seres Dénes deputat UDMR DA
267. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
268. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
269. Solomon Adrian deputat PSD DA
270. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
271. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
272. Stancu Paul deputat PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Paul senator PSD DA
275. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
276. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
277. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
278. Stoian Maria deputat PNL DA
279. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
280. Stoica Diana deputat USR NU
281. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
282. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
283. Stroe Felix senator PSD DA
284. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
285. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
286. Szabó Ödön deputat UDMR DA
287. Șandru Cosmin deputat PNL DA
288. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
289. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
290. Șișcu George deputat PNL DA
291. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
292. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
293. Șovăială Constantin deputat - NU
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Tătaru Nelu deputat PNL DA
296. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
297. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
298. Terente Eugen deputat USR NU
299. Tîlvăr Angel senator PSD DA
300. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
301. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
302. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
303. Toma Ilie deputat PSD DA
304. Toma Vasilică deputat PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL DA
306. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
307. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
308. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
309. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
310. Turos Lóránd senator UDMR DA
311. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
312. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
313. Țachianu Marian deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
315. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
316. Țoiu Oana-Silvia deputat USR Abținere
317. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
318. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
319. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
320. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
321. Veștea Mihail senator PNL DA
322. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
323. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
324. Vicol Costel senator USR NU
325. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
326. Vlașin Sorin senator PSD DA
327. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
328. Weber Mihai deputat PSD DA
329. Wiener Adrian deputat USR NU
330. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
331. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
333. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 1:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro