Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:43

Subiect vot: Anexa 3/50 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:328 92 56 46 13 13 15 6 34 19 23 3 7 1
- voturi pentru (DA):237 92 56 - - 13 15 1 34 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):91 - - 46 13 - - 5 - - 23 3 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR NU
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
43. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
44. Bodea Marius senator USR NU
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
47. Bordei Cristian senator USR NU
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
62. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
70. Costea Adrian senator AUR NU
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
75. Cristian Brian deputat USR NU
76. Cristina Ioan senator PNL DA
77. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
81. Csoma Botond deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
85. Dehelean Silviu deputat USR NU
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
92. Drulă Cătălin deputat USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Fădor Angelica deputat PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
100. Fechet Mircea deputat PNL DA
101. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
104. Firea Gabriela senator PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat - NU
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
123. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
126. Guran Virgil senator PNL DA
127. Halici Nicușor deputat PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
129. Havârneanu Filip deputat USR NU
130. Hărătău Elena deputat PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
140. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
141. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
142. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
143. Iordache Ion senator - NU
144. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
145. Ivan Dan senator USR NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
147. Kelemen Attila deputat UDMR DA
148. Kiss János deputat PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
150. Könczei Csaba deputat UDMR DA
151. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lavric Sorin senator AUR NU
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
156. Lazăr Teodor deputat USR NU
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
173. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
176. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
177. Mina Marian deputat PSD DA
178. Mircea Florin deputat PSD DA
179. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
180. Mirea Siminica senator PSD DA
181. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
182. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
183. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
184. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
190. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
191. Munteanu Remus deputat PSD DA
192. Murariu Oana deputat USR NU
193. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
194. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
195. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
196. Nassar Rodica deputat PSD DA
197. Năcuță Sorin deputat PNL DA
198. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
199. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
200. Neagu Ionuț senator AUR NU
201. Neagu Nicolae senator PNL DA
202. Neață Eugen deputat PSD DA
203. Nechita Aurel deputat PSD DA
204. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
207. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
208. Oprinoiu Aurel senator USR NU
209. Orban Ludovic deputat - NU
210. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
211. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
212. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
213. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
214. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
215. Panait Radu deputat USR NU
216. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
217. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
218. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
219. Pălărie Ștefan senator USR NU
220. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
221. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
222. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
223. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
224. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
225. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
226. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
227. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
228. Popa Maricel senator PSD DA
229. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
232. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
233. Postică Andrei senator USR NU
234. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
235. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
237. Presură Alexandra deputat PSD DA
238. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
239. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
240. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
241. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
242. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
243. Răducanu Sebastian senator PSD DA
244. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
246. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
247. Roman Nicolae deputat AUR NU
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
259. Scripnic Lilian deputat AUR NU
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Seres Dénes deputat UDMR DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Paul senator PSD DA
270. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
271. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
272. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
273. Stoian Maria deputat PNL DA
274. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
275. Stoica Diana deputat USR NU
276. Stoica Elena deputat PSD DA
277. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
278. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
279. Stroe Felix senator PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
281. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șandru Cosmin deputat PNL DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL DA
287. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
288. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
289. Tătaru Nelu deputat PNL DA
290. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
291. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Tîlvăr Angel senator PSD DA
295. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
296. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
297. Toma Ilie deputat PSD DA
298. Toma Vasilică deputat PSD DA
299. Trăilă Cristina deputat PNL DA
300. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
301. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
302. Trufin Lucian senator PSD DA
303. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
304. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
305. Turos Lóránd senator UDMR DA
306. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
319. Vicol Costel senator USR NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
323. Weber Mihai deputat PSD DA
324. Wiener Adrian deputat USR NU
325. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 1:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro