Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:49

Subiect vot: Anexa 3/56 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:328 96 53 46 13 14 15 7 33 20 24 2 5
- voturi pentru (DA):233 96 50 - - 14 15 - 33 19 1 - 5
- voturi împotrivă (NU):89 - - 46 13 - - 5 - - 23 2 -
- abțineri:5 - 2 - - - - 2 - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
27. Barna Ilie Dan deputat USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
35. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR NU
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
45. Bordei Cristian senator USR NU
46. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dogariu Eugen senator PSD DA
87. Dragu Anca Dana senator USR NU
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat - NU
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Guran Virgil senator PNL DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
131. Havârneanu Filip deputat USR NU
132. Hărătău Elena deputat PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
135. Humelnicu Marius senator PSD DA
136. Huțu Alexandra deputat PSD DA
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
145. Ivan Dan senator USR NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
147. Kelemen Attila deputat UDMR DA
148. Kiss János deputat PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
150. Könczei Csaba deputat UDMR DA
151. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lavric Sorin senator AUR NU
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
156. Lazăr Teodor deputat USR NU
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
165. Mang Ioan deputat PSD DA
166. Manta Claudiu deputat PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
169. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
172. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
174. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
175. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
176. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
178. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
179. Mina Marian deputat PSD DA
180. Mircea Florin deputat PSD DA
181. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
184. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
185. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
186. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
187. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
188. Moisin Radu-Marin deputat PNL -
189. Molnar Ervin deputat PNL Abținere
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
191. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
192. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
193. Munteanu Remus deputat PSD DA
194. Murariu Oana deputat USR NU
195. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
196. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
197. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
198. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
199. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
200. Nassar Rodica deputat PSD DA
201. Năcuță Sorin deputat PNL DA
202. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
203. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
204. Neagu Ionuț senator AUR NU
205. Neagu Nicolae senator PNL DA
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Nechita Aurel deputat PSD DA
208. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
209. Niță Nicu deputat PSD DA
210. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR NU
212. Orban Ludovic deputat - NU
213. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
216. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Panait Radu deputat USR NU
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR NU
222. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
223. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
224. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR NU
237. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
238. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presură Alexandra deputat PSD DA
241. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
242. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
243. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
244. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
245. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
246. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
247. Răducanu Sebastian senator PSD DA
248. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
249. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
250. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
251. Roman Nicolae deputat AUR NU
252. Roșca Mircea deputat PNL DA
253. Rotaru Ion senator PSD DA
254. Rujan Dumitru deputat PNL DA
255. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
256. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
257. Salan Viorel deputat PSD DA
258. Sandu Viorica deputat PSD DA
259. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
260. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Scântei Laura-Iuliana senator PNL Abținere
263. Scripnic Lilian deputat AUR NU
264. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
265. Seres Dénes deputat UDMR DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Solomon Adrian deputat PSD DA
268. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
269. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
270. Stancu Paul deputat PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
272. Stănescu Paul senator PSD DA
273. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
274. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoian Maria deputat PNL DA
277. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
278. Stoica Diana deputat USR NU
279. Stoica Elena deputat PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL Abținere
281. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
282. Stroe Felix senator PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Szabó Ödön deputat UDMR DA
285. Șandru Cosmin deputat PNL DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
290. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Tătaru Nelu deputat PNL DA
293. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
294. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
295. Terente Eugen deputat USR NU
296. Thellmann Christine deputat PNL DA
297. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
298. Toma Ilie deputat PSD DA
299. Toma Vasilică deputat PSD DA
300. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
301. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
302. Trufin Lucian senator PSD DA
303. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
304. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
305. Turos Lóránd senator UDMR DA
306. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
319. Vicol Costel senator USR NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
323. Weber Mihai deputat PSD DA
324. Wiener Adrian deputat USR NU
325. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 9:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro