Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:11 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:11

Subiect vot: Anexa 5 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:293 73 49 45 20 13 14 4 35 8 22 6 4
- voturi pentru (DA):196 73 49 - - 13 14 - 35 8 - - 4
- voturi împotrivă (NU):96 - - 45 19 - - 4 - - 22 6 -
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
38. Bodea Marius senator USR NU
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
41. Bordei Cristian senator USR NU
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
43. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Busuioc Andrei senator AUR NU
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chelaru Mircia deputat AUR NU
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Cosma Dorinel senator AUR NU
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
77. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
78. Dăneasă Mircea senator AUR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
82. Dogariu Eugen senator PSD DA
83. Dragu Anca Dana senator USR NU
84. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
87. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
88. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
89. Fădor Angelica deputat PNL DA
90. Fălcoi Nicu deputat USR NU
91. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
92. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
93. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
94. Firea Gabriela senator PSD DA
95. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
96. Floroiu Ionel deputat PSD DA
97. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
98. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
99. Gál Károly deputat UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
102. Genoiu Mihail senator PSD DA
103. Georgescu Laura senator PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Giurgiu Adrian deputat USR NU
108. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
112. Gudu Michael deputat PNL DA
113. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
115. Havârneanu Filip deputat USR NU
116. Hărătău Elena deputat PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
119. Humelnicu Marius senator PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
121. Huțu Alexandra deputat PSD DA
122. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
123. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
125. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
126. Ivan Dan senator USR NU
127. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
130. Kiss János deputat PNL DA
131. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
132. Könczei Csaba deputat UDMR DA
133. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
135. Lavric Sorin senator AUR NU
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
137. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
139. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
142. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
143. Manta Claudiu deputat PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
145. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
146. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
149. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
150. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
152. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
153. Mircea Florin deputat PSD DA
154. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
155. Mirea Siminica senator PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
157. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
158. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
159. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
160. Mocioalcă Ion senator PSD DA
161. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
163. Molnar Ervin deputat PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
165. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
166. Munteanu Remus deputat PSD DA
167. Murariu Oana deputat USR NU
168. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
169. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
170. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
171. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
172. Nassar Rodica deputat PSD DA
173. Năcuță Sorin deputat PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
175. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
177. Neață Eugen deputat PSD DA
178. Nechita Aurel deputat PSD DA
179. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
180. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
181. Niță Nicu deputat PSD DA
182. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
183. Oprinoiu Aurel senator USR NU
184. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
186. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
187. Panait Radu deputat USR NU
188. Pandea Ciprian senator PNL DA
189. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
190. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
191. Pălărie Ștefan senator USR NU
192. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
194. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
196. Polak Tudor deputat PNL DA
197. Pop Darius deputat AUR NU
198. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
199. Popa Alexandru deputat PNL DA
200. Popa Maricel senator PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
202. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
203. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
205. Postică Andrei senator USR NU
206. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
207. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
208. Presură Alexandra deputat PSD DA
209. Prioteasa Ion senator PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
212. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
213. Puiu Ovidiu senator PSD DA
214. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
215. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
216. Răducanu Sebastian senator PSD DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
220. Roman Nicolae deputat AUR NU
221. Rujan Dumitru deputat PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
223. Salan Viorel deputat PSD DA
224. Sandu Viorica deputat PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
226. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
227. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
228. Scripnic Lilian deputat AUR Abținere
229. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
230. Seres Dénes deputat UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
232. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
233. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
234. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
235. Stan Ioan senator PSD DA
236. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
237. Stancu Paul deputat PSD DA
238. Stănescu Paul senator PSD DA
239. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
240. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
241. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
242. Stoian Maria deputat PNL DA
243. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
244. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
245. Stoica Diana deputat USR NU
246. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
247. Stroe Felix senator PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
249. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
250. Szabó Ödön deputat UDMR DA
251. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
252. Șerban Gianina deputat AUR NU
253. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
254. Șișcu George deputat PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
256. Șoptică Costel deputat PNL DA
257. Șovăială Constantin deputat - NU
258. Tanasă Dan deputat AUR NU
259. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
260. Tătaru Nelu deputat PNL DA
261. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
262. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
263. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
264. Terente Eugen deputat USR NU
265. Tîlvăr Angel senator PSD DA
266. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
267. Toma Vasilică deputat PSD DA
268. Trăilă Cristina deputat PNL DA
269. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
270. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
271. Trufin Lucian senator PSD DA
272. Tudorache Daniel deputat PSD DA
273. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
274. Turos Lóránd senator UDMR DA
275. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
276. Țachianu Marian deputat PSD DA
277. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
278. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
279. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
280. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
281. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
282. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
283. Vicol Costel senator USR NU
284. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
285. Vlașin Sorin senator PSD DA
286. Volosatîi Boris deputat AUR NU
287. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
288. Weber Mihai deputat PSD DA
289. Wiener Adrian deputat USR NU
290. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
293. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 19:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro