Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:17 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:17

Subiect vot: Anexa 7 - amendament respins 4
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:321 85 50 46 25 12 15 6 38 9 19 10 6
- voturi pentru (DA):228 78 44 1 25 11 13 - 36 4 - 10 6
- voturi împotrivă (NU):83 6 4 44 - 1 2 1 2 5 18 - -
- abțineri:9 1 1 1 - - - 5 - - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
15. Antal István-Loránt senator UDMR DA
16. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
19. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
20. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
21. Azamfirei Leonard senator PSD DA
22. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
23. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
24. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
25. Badiu Georgel deputat AUR DA
26. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
27. Balan Ioan deputat PNL NU
28. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
29. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
32. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
33. Băltărețu Viorel deputat USR NU
34. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
35. Bende Sándor deputat UDMR DA
36. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
38. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
39. Bica Dănuț senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
43. Boancă Rodica senator AUR DA
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
46. Bordei Cristian senator USR NU
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Busuioc Andrei senator AUR DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
60. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chelaru Mircia deputat AUR DA
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
67. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
70. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
74. Corlățean Titus senator PSD DA
75. Cosma Dorinel senator AUR DA
76. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
77. Crețu Gabriela senator PSD NU
78. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
79. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
80. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
81. Cristian Brian deputat USR NU
82. Crîstici Ognean deputat Minoritati NU
83. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
84. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
88. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
89. Dăneasă Mircea senator AUR DA
90. Dehelean Silviu deputat USR NU
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dragu Anca Dana senator USR NU
95. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
99. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Enachi Raisa deputat AUR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
104. Fălcoi Nicu deputat USR NU
105. Fechet Mircea deputat PNL DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
108. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
109. Firea Gabriela senator PSD DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
112. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
113. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD NU
119. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Giugea Nicolae deputat - NU
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
126. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
127. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Gudu Michael deputat PNL DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Hangan Andrei senator AUR DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hărătău Elena deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Horga Maria-Gabriela deputat PNL Abținere
138. Humelnicu Marius senator PSD DA
139. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
149. Kelemen Attila deputat UDMR DA
150. Kiss János deputat PNL -
151. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
152. Könczei Csaba deputat UDMR NU
153. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lavric Sorin senator AUR DA
157. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
158. Lazăr Teodor deputat USR NU
159. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
160. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
161. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
162. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
163. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
164. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
165. Mang Ioan deputat PSD DA
166. Manta Claudiu deputat PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
168. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
169. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
174. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
175. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
178. Mina Marian deputat PSD DA
179. Mircea Florin deputat PSD DA
180. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
183. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
184. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
185. Mocioalcă Ion senator PSD DA
186. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
188. Molnar Ervin deputat PNL DA
189. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
190. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
191. Murariu Oana deputat USR NU
192. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
193. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Mutu Gabriel senator PSD DA
196. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Ionuț senator AUR DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Nechita Aurel deputat PSD NU
206. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
207. Niță Nicu deputat PSD NU
208. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
209. Oprinoiu Aurel senator USR NU
210. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
212. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
213. Panait Radu deputat USR NU
214. Pandea Ciprian senator PNL NU
215. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
216. Pălărie Ștefan senator USR NU
217. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
218. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
219. Petcu Toma-Florin senator PNL NU
220. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
221. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
222. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
223. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
224. Polak Tudor deputat PNL DA
225. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
226. Pop Darius deputat AUR DA
227. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
228. Popa Alexandru deputat PNL DA
229. Popa Maricel senator PSD DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Ion-Dragoș senator USR Abținere
232. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
234. Postică Andrei senator USR NU
235. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
237. Presură Alexandra deputat PSD DA
238. Prioteasa Ion senator PSD DA
239. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
240. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
241. Puiu Ovidiu senator PSD DA
242. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
243. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
247. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
248. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
249. Roman Nicolae deputat AUR DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
252. Salan Viorel deputat PSD DA
253. Sandu Viorica deputat PSD DA
254. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scripnic Lilian deputat AUR DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
260. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
263. Stancu Paul deputat PSD DA
264. Stănescu Paul senator PSD DA
265. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
266. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
267. Stoian Maria deputat PNL DA
268. Stoica Diana deputat USR NU
269. Stoica Elena deputat PSD DA
270. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
271. Stroe Felix senator PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Szabó Ödön deputat UDMR DA
274. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
275. Șerban Gianina deputat AUR DA
276. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
277. Șișcu George deputat PNL DA
278. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
279. Șoptică Costel deputat PNL DA
280. Șovăială Constantin deputat - Abținere
281. Tanasă Dan deputat AUR DA
282. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
283. Tătaru Nelu deputat PNL DA
284. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
285. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
286. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
287. Terente Eugen deputat USR NU
288. Thellmann Christine deputat PNL DA
289. Tîlvăr Angel senator PSD DA
290. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD Abținere
291. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
292. Toma Vasilică deputat PSD DA
293. Trăilă Cristina deputat PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
295. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
296. Trufin Lucian senator PSD DA
297. Tudorache Daniel deputat PSD NU
298. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
299. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
300. Turos Lóránd senator UDMR DA
301. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
302. Țachianu Marian deputat PSD DA
303. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
304. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
305. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
306. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
307. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
308. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
309. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
310. Vicol Costel senator USR NU
311. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
312. Vlașin Sorin senator PSD DA
313. Volosatîi Boris deputat AUR DA
314. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
315. Weber Mihai deputat PSD DA
316. Wiener Adrian deputat USR NU
317. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
319. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
321. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro