Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:21 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:21

Subiect vot: Anexa 8 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:349 88 57 46 28 14 16 9 40 14 19 11 7
- voturi pentru (DA):236 88 57 - - 14 16 - 40 14 - - 7
- voturi împotrivă (NU):112 - - 46 28 - - 8 - - 19 11 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR NU
36. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
37. Bende Sándor deputat UDMR DA
38. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
39. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
40. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
44. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
45. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
46. Boancă Rodica senator AUR NU
47. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
48. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
49. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
50. Bordei Cristian senator USR NU
51. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
57. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR NU
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
68. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
70. Cernic Sebastian senator USR NU
71. Chelaru Mircia deputat AUR NU
72. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
79. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Dorinel senator AUR NU
86. Crețu Gabriela senator PSD DA
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
89. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
90. Cristian Brian deputat USR NU
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csoma Botond deputat UDMR DA
94. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
95. Dancă Ionel deputat - Abținere
96. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
97. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
98. Dăneasă Mircea senator AUR NU
99. Dehelean Silviu deputat USR NU
100. Deneș Ioan senator PSD DA
101. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
109. Enachi Raisa deputat AUR NU
110. Fădor Angelica deputat PNL DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR NU
113. Fechet Mircea deputat PNL DA
114. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
115. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
116. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
117. Firea Gabriela senator PSD DA
118. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
119. Floroiu Ionel deputat PSD DA
120. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
121. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
122. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
123. Furtună Mirela deputat PSD DA
124. Gál Károly deputat UDMR DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
127. Genoiu Mihail senator PSD DA
128. Georgescu Laura senator PSD DA
129. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
130. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
131. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
132. Giugea Nicolae deputat - NU
133. Giurgiu Adrian deputat USR NU
134. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
135. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
136. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
137. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
138. Gudu Michael deputat PNL DA
139. Guran Virgil senator PNL DA
140. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
141. Hangan Andrei senator AUR NU
142. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
143. Hărătău Elena deputat PNL DA
144. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
145. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
146. Humelnicu Marius senator PSD DA
147. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
148. Huțu Alexandra deputat PSD DA
149. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
150. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
151. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
152. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
153. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
154. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
155. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
156. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
157. Kelemen Attila deputat UDMR DA
158. Kiss János deputat PNL DA
159. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
160. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
161. Könczei Csaba deputat UDMR DA
162. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
163. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lavric Sorin senator AUR NU
166. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
167. Lazăr Teodor deputat USR NU
168. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
169. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
170. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
171. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
172. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
173. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
174. Mang Ioan deputat PSD DA
175. Manta Claudiu deputat PSD DA
176. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
177. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
178. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
179. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
180. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
182. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
183. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
184. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
185. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
187. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
188. Mina Marian deputat PSD DA
189. Mircea Florin deputat PSD DA
190. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
191. Mirea Siminica senator PSD DA
192. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
193. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
194. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
195. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
196. Mocioalcă Ion senator PSD DA
197. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
198. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
199. Molnar Ervin deputat PNL DA
200. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
201. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
202. Munteanu Remus deputat PSD DA
203. Murariu Oana deputat USR NU
204. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
205. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
206. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
207. Mutu Gabriel senator PSD DA
208. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
209. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
210. Nagy Vasile deputat AUR NU
211. Nassar Rodica deputat PSD DA
212. Năcuță Sorin deputat PNL DA
213. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
214. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
215. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
216. Neagu Ionuț senator AUR NU
217. Neață Eugen deputat PSD DA
218. Nechita Aurel deputat PSD DA
219. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
220. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
221. Niță Nicu deputat PSD DA
222. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
223. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
224. Oprinoiu Aurel senator USR NU
225. Orban Ludovic deputat - NU
226. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
227. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
228. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
229. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
230. Panait Radu deputat USR NU
231. Pandea Ciprian senator PNL DA
232. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
233. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
234. Pălărie Ștefan senator USR NU
235. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
236. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
237. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
238. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
239. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
240. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
241. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
242. Plăiașu Gabriel deputat - NU
243. Polak Tudor deputat PNL DA
244. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
245. Pop Darius deputat AUR NU
246. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
247. Popa Alexandru deputat PNL DA
248. Popa Maricel senator PSD DA
249. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
250. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
251. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
252. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
253. Postică Andrei senator USR NU
254. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
255. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
256. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
257. Presură Alexandra deputat PSD DA
258. Prioteasa Ion senator PSD DA
259. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
260. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
261. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
262. Puiu Ovidiu senator PSD DA
263. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
264. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
265. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
266. Răducanu Sebastian senator PSD DA
267. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
268. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
269. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
270. Roman Nicolae deputat AUR NU
271. Rujan Dumitru deputat PNL DA
272. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
273. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
274. Salan Viorel deputat PSD DA
275. Sandu Viorica deputat PSD DA
276. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
277. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
278. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
279. Scripnic Lilian deputat AUR NU
280. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
281. Seres Dénes deputat UDMR DA
282. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
283. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
284. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
285. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
286. Stan Ioan senator PSD DA
287. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
288. Stancu Paul deputat PSD DA
289. Stănescu Paul senator PSD DA
290. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
291. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
292. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
293. Stoian Maria deputat PNL DA
294. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
295. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
296. Stoica Diana deputat USR NU
297. Stoica Elena deputat PSD DA
298. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
299. Stroe Felix senator PSD DA
300. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
301. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
302. Szabó Ödön deputat UDMR DA
303. Șandru Cosmin deputat PNL DA
304. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
305. Șerban Gianina deputat AUR NU
306. Șișcu George deputat PNL DA
307. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
308. Șoptică Costel deputat PNL DA
309. Șovăială Constantin deputat - NU
310. Tanasă Dan deputat AUR NU
311. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
312. Tătaru Nelu deputat PNL DA
313. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
314. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
315. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
316. Terente Eugen deputat USR NU
317. Thellmann Christine deputat PNL DA
318. Tîlvăr Angel senator PSD DA
319. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
320. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
321. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
322. Toma Vasilică deputat PSD DA
323. Trăilă Cristina deputat PNL DA
324. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
325. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
326. Trufin Lucian senator PSD DA
327. Tudorache Daniel deputat PSD DA
328. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
329. Turos Lóránd senator UDMR DA
330. Țachianu Marian deputat PSD DA
331. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
332. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
333. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
334. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
335. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
336. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
337. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
338. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
339. Vicol Costel senator USR NU
340. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
341. Volosatîi Boris deputat AUR NU
342. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
343. Weber Mihai deputat PSD DA
344. Wiener Adrian deputat USR NU
345. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
346. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
347. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
348. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
349. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 11:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro