Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:23 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:23

Subiect vot: Anexa 10 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:347 89 55 44 28 15 17 9 40 12 20 11 7
- voturi pentru (DA):236 89 55 - 1 15 17 - 40 12 - - 7
- voturi împotrivă (NU):111 - - 44 27 - - 9 - - 20 11 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - NU
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
44. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
45. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
46. Boancă Rodica senator AUR NU
47. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
48. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
49. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
50. Bordei Cristian senator USR NU
51. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR NU
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
64. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
67. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
68. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
69. Cernic Sebastian senator USR NU
70. Chelaru Mircia deputat AUR NU
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
73. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
75. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
78. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
79. Cîtea Vasile deputat PSD DA
80. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
81. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
82. Constantin Daniel deputat PNL DA
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Crețu Gabriela senator PSD DA
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR NU
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
99. Dăneasă Mircea senator AUR NU
100. Dehelean Silviu deputat USR NU
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
106. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
107. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Enachi Raisa deputat AUR NU
111. Fădor Angelica deputat PNL DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR NU
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
117. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
118. Firea Gabriela senator PSD DA
119. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
120. Floroiu Ionel deputat PSD DA
121. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
122. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
123. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
124. Furtună Mirela deputat PSD DA
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Genoiu Mihail senator PSD DA
129. Georgescu Laura senator PSD DA
130. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
131. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
132. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
133. Giugea Nicolae deputat - NU
134. Giurgiu Adrian deputat USR NU
135. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
136. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
137. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
138. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
139. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
140. Gudu Michael deputat PNL DA
141. Guran Virgil senator PNL DA
142. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
143. Halici Nicușor deputat PSD DA
144. Hangan Andrei senator AUR NU
145. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
146. Hărătău Elena deputat PNL DA
147. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
148. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
149. Humelnicu Marius senator PSD DA
150. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
151. Huțu Alexandra deputat PSD DA
152. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
153. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
154. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
155. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
156. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
157. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
158. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
159. Kelemen Attila deputat UDMR DA
160. Kiss János deputat PNL DA
161. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
162. Könczei Csaba deputat UDMR DA
163. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
164. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
165. László Attila senator UDMR DA
166. Lavric Sorin senator AUR NU
167. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
168. Lazăr Teodor deputat USR NU
169. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
170. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
171. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
172. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
173. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
174. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
175. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
176. Mang Ioan deputat PSD DA
177. Manta Claudiu deputat PSD DA
178. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
179. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
180. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
181. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
182. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
183. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
185. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
186. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
187. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
188. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
189. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
190. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
191. Mina Marian deputat PSD DA
192. Mircea Florin deputat PSD DA
193. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
194. Mirea Siminica senator PSD DA
195. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
196. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
197. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
198. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
199. Mocioalcă Ion senator PSD DA
200. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
201. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
202. Molnar Ervin deputat PNL DA
203. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
204. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
205. Munteanu Remus deputat PSD DA
206. Murariu Oana deputat USR NU
207. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
208. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
209. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
210. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
211. Nagy Vasile deputat AUR NU
212. Nassar Rodica deputat PSD DA
213. Năcuță Sorin deputat PNL DA
214. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
215. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
216. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
217. Neagu Ionuț senator AUR NU
218. Neață Eugen deputat PSD DA
219. Nechita Aurel deputat PSD DA
220. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
221. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
222. Niță Nicu deputat PSD DA
223. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
224. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
225. Oprinoiu Aurel senator USR NU
226. Orban Ludovic deputat - NU
227. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
228. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
229. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
230. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
231. Panait Radu deputat USR NU
232. Pandea Ciprian senator PNL DA
233. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
234. Pălărie Ștefan senator USR NU
235. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
236. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
237. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
238. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
239. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
240. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
241. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
242. Plăiașu Gabriel deputat - NU
243. Polak Tudor deputat PNL DA
244. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
245. Pop Darius deputat AUR NU
246. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
247. Popa Maricel senator PSD DA
248. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
250. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
251. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
252. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
253. Postică Andrei senator USR NU
254. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
255. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
256. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
257. Presură Alexandra deputat PSD DA
258. Prioteasa Ion senator PSD DA
259. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
260. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
261. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
262. Puiu Ovidiu senator PSD DA
263. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
264. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
265. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
266. Răducanu Sebastian senator PSD DA
267. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
268. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
269. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
270. Roman Nicolae deputat AUR NU
271. Rujan Dumitru deputat PNL DA
272. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
273. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
274. Salan Viorel deputat PSD DA
275. Sandu Viorica deputat PSD DA
276. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
277. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
278. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
279. Scripnic Lilian deputat AUR NU
280. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
281. Seres Dénes deputat UDMR DA
282. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
283. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
284. Stan Ioan senator PSD DA
285. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
286. Stancu Paul deputat PSD DA
287. Stănescu Paul senator PSD DA
288. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
289. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
290. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
291. Stoian Maria deputat PNL DA
292. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
293. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
294. Stoica Elena deputat PSD DA
295. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
296. Stroe Felix senator PSD DA
297. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
298. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
299. Szabó Ödön deputat UDMR DA
300. Șandru Cosmin deputat PNL DA
301. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
302. Șerban Gianina deputat AUR NU
303. Șișcu George deputat PNL DA
304. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
305. Șoptică Costel deputat PNL DA
306. Șovăială Constantin deputat - NU
307. Tanasă Dan deputat AUR NU
308. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
309. Tătaru Nelu deputat PNL DA
310. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
311. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
312. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
313. Terente Eugen deputat USR NU
314. Thellmann Christine deputat PNL DA
315. Tîlvăr Angel senator PSD DA
316. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
317. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
318. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
319. Trăilă Cristina deputat PNL DA
320. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
321. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
322. Trufin Lucian senator PSD DA
323. Tudorache Daniel deputat PSD DA
324. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
325. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
326. Turos Lóránd senator UDMR DA
327. Țachianu Marian deputat PSD DA
328. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
329. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
330. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
331. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
332. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
333. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
334. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
335. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
336. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
337. Vicol Costel senator USR NU
338. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
339. Volosatîi Boris deputat AUR NU
340. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
341. Weber Mihai deputat PSD DA
342. Wiener Adrian deputat USR NU
343. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
344. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
345. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
346. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
347. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro