Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:25 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:25

Subiect vot: Anexa 1 - finala
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:360 93 58 44 28 15 17 10 42 14 21 11 7
- voturi pentru (DA):247 93 58 - - 15 17 1 42 14 - - 7
- voturi împotrivă (NU):113 - - 44 28 - - 9 - - 21 11 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
22. Azamfirei Leonard senator PSD DA
23. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
24. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
25. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
26. Badiu Georgel deputat AUR NU
27. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
32. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
33. Barna Ilie Dan deputat USR NU
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
42. Bica Dănuț senator PNL DA
43. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
44. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
45. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
46. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
47. Boancă Rodica senator AUR NU
48. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
49. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
50. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
51. Bordei Cristian senator USR NU
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
53. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR NU
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
64. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
67. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
68. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
69. Cernic Sebastian senator USR NU
70. Chelaru Mircia deputat AUR NU
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
73. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
75. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
78. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
79. Cîtea Vasile deputat PSD DA
80. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
81. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
82. Constantin Daniel deputat PNL DA
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Crețu Gabriela senator PSD DA
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR NU
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
99. Dăneasă Mircea senator AUR NU
100. Dehelean Silviu deputat USR NU
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dogariu Eugen senator PSD DA
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Enachi Raisa deputat AUR NU
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR NU
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
120. Firea Gabriela senator PSD DA
121. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD DA
123. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
124. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
126. Furtună Mirela deputat PSD DA
127. Gál Károly deputat UDMR DA
128. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
130. Genoiu Mihail senator PSD DA
131. Georgescu Laura senator PSD DA
132. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR NU
136. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
137. Giugea Nicolae deputat - NU
138. Giurgiu Adrian deputat USR NU
139. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
140. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
142. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Halici Nicușor deputat PSD DA
148. Hangan Andrei senator AUR NU
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
150. Hatos Adrian senator PNL DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD DA
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
156. Huțu Alexandra deputat PSD DA
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
164. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
165. Kelemen Attila deputat UDMR DA
166. Kiss János deputat PNL DA
167. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
168. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
169. Könczei Csaba deputat UDMR DA
170. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
171. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
172. László Attila senator UDMR DA
173. Lavric Sorin senator AUR NU
174. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
175. Lazăr Teodor deputat USR NU
176. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
177. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
178. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
179. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
180. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
181. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
182. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
183. Mang Ioan deputat PSD DA
184. Manta Claudiu deputat PSD DA
185. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
186. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
187. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
188. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
189. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
190. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
191. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
192. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
193. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
194. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
195. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
196. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
197. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
198. Mina Marian deputat PSD DA
199. Mircea Florin deputat PSD DA
200. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
201. Mirea Siminica senator PSD DA
202. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
203. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
204. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
205. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
206. Mocioalcă Ion senator PSD DA
207. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
208. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
209. Molnar Ervin deputat PNL DA
210. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
211. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
212. Munteanu Remus deputat PSD DA
213. Murariu Oana deputat USR NU
214. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
215. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
216. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
217. Mutu Gabriel senator PSD DA
218. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
219. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
220. Nagy Vasile deputat AUR NU
221. Nassar Rodica deputat PSD DA
222. Năcuță Sorin deputat PNL DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
224. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
225. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
226. Neagu Ionuț senator AUR NU
227. Neață Eugen deputat PSD DA
228. Nechita Aurel deputat PSD DA
229. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
230. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
231. Niță Nicu deputat PSD DA
232. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
233. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
234. Oprinoiu Aurel senator USR NU
235. Orban Ludovic deputat - NU
236. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
237. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
238. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
239. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
240. Panait Radu deputat USR NU
241. Pandea Ciprian senator PNL DA
242. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
243. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
244. Pălărie Ștefan senator USR NU
245. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
246. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
247. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
248. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
249. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
250. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
251. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
252. Plăiașu Gabriel deputat - NU
253. Polak Tudor deputat PNL DA
254. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
255. Pop Darius deputat AUR NU
256. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
257. Popa Maricel senator PSD DA
258. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
259. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
260. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
261. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
262. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
263. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
264. Postică Andrei senator USR NU
265. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
266. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
267. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
268. Presură Alexandra deputat PSD DA
269. Prioteasa Ion senator PSD DA
270. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
271. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
272. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
273. Puiu Ovidiu senator PSD DA
274. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
275. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
276. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
277. Răducanu Sebastian senator PSD DA
278. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
279. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
280. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
281. Roman Nicolae deputat AUR NU
282. Rujan Dumitru deputat PNL DA
283. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
284. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
285. Salan Viorel deputat PSD DA
286. Sandu Viorica deputat PSD DA
287. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
288. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
289. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
290. Scripnic Lilian deputat AUR NU
291. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
292. Seres Dénes deputat UDMR DA
293. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
294. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
295. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
296. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
297. Stan Ioan senator PSD DA
298. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
299. Stancu Paul deputat PSD DA
300. Stănescu Paul senator PSD DA
301. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
302. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
303. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
304. Stoian Maria deputat PNL DA
305. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
306. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
307. Stoica Diana deputat USR NU
308. Stoica Elena deputat PSD DA
309. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
310. Stroe Felix senator PSD DA
311. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
312. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
313. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
314. Szabó Ödön deputat UDMR DA
315. Șandru Cosmin deputat PNL DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
317. Șerban Gianina deputat AUR NU
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
320. Șoptică Costel deputat PNL DA
321. Șovăială Constantin deputat - NU
322. Tanasă Dan deputat AUR NU
323. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
324. Tătaru Nelu deputat PNL DA
325. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
326. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
327. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
328. Terente Eugen deputat USR NU
329. Thellmann Christine deputat PNL DA
330. Tîlvăr Angel senator PSD DA
331. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
332. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
333. Trăilă Cristina deputat PNL DA
334. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
335. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
336. Trufin Lucian senator PSD DA
337. Tudorache Daniel deputat PSD DA
338. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
339. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
340. Turos Lóránd senator UDMR DA
341. Țachianu Marian deputat PSD DA
342. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
343. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
344. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
345. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
346. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
347. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
348. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
349. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
350. Vicol Costel senator USR NU
351. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
352. Vlașin Sorin senator PSD DA
353. Volosatîi Boris deputat AUR NU
354. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
355. Weber Mihai deputat PSD DA
356. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
357. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
358. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
359. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
360. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 21:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro