Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:07 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:07

Subiect vot: Titlul Sectiunii 1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:365 103 56 44 22 15 16 9 42 23 18 11 5 1
- voturi pentru (DA):295 103 56 - 22 15 16 2 42 22 - 11 5 1
- voturi împotrivă (NU):65 - - 42 - - - 4 - 1 18 - - -
- abțineri:5 - - 2 - - - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Aelenei Evdochia senator AUR DA
7. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Azamfirei Leonard senator PSD DA
23. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
24. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
25. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
26. Badiu Georgel deputat AUR DA
27. Balan Ioan deputat PNL DA
28. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
29. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
32. Barna Ilie Dan deputat USR NU
33. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR NU
36. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
37. Bende Sándor deputat UDMR DA
38. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
39. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
40. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
44. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
45. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
46. Boancă Rodica senator AUR DA
47. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
48. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
49. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
50. Bordei Cristian senator USR NU
51. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
53. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR DA
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
67. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
68. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
69. Cernic Sebastian senator USR NU
70. Chelaru Mircia deputat AUR DA
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
73. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
75. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
76. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
77. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
79. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
80. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
81. Cîtea Vasile deputat PSD DA
82. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
83. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Dorinel senator AUR DA
86. Costea Adrian senator AUR DA
87. Crețu Gabriela senator PSD DA
88. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
89. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
90. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
91. Cristian Brian deputat USR NU
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
97. Dăneasă Mircea senator AUR DA
98. Dehelean Silviu deputat USR NU
99. Deneș Ioan senator PSD DA
100. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
101. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Dragu Anca Dana senator USR NU
104. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
106. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
107. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Enachi Raisa deputat AUR DA
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR NU
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
117. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
118. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Firea Gabriela senator PSD DA
121. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD DA
123. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
124. Furtună Mirela deputat PSD DA
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Genoiu Mihail senator PSD DA
129. Georgescu Laura senator PSD DA
130. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
132. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Ghica Cristian senator USR NU
135. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
136. Giugea Nicolae deputat - NU
137. Giurgiu Adrian deputat USR NU
138. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
139. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL NU
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Halici Nicușor deputat PSD DA
148. Hangan Andrei senator AUR DA
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
150. Hatos Adrian senator PNL DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD DA
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
156. Huțu Alexandra deputat PSD DA
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - DA
164. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
165. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
166. Kelemen Attila deputat UDMR DA
167. Kiss János deputat PNL DA
168. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
169. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
170. Könczei Csaba deputat UDMR DA
171. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
172. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
173. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
174. László Attila senator UDMR DA
175. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
176. Lazăr Teodor deputat USR NU
177. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
178. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
179. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
180. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
181. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
182. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
183. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
184. Mang Ioan deputat PSD DA
185. Manta Claudiu deputat PSD DA
186. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
187. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
188. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
189. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
190. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
191. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
192. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
193. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
195. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
196. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
197. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
198. Mina Marian deputat PSD DA
199. Mircea Florin deputat PSD DA
200. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
201. Mirea Siminica senator PSD DA
202. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
203. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
204. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
205. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
206. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
207. Mocioalcă Ion senator PSD DA
208. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
209. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
210. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
211. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
212. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
213. Munteanu Remus deputat PSD DA
214. Murariu Oana deputat USR NU
215. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
216. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
217. Mutu Gabriel senator PSD DA
218. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
219. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
220. Nagy Vasile deputat AUR DA
221. Nassar Rodica deputat PSD DA
222. Năcuță Sorin deputat PNL DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
224. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
225. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
226. Neagu Ionuț senator AUR DA
227. Neagu Nicolae senator PNL DA
228. Neață Eugen deputat PSD DA
229. Nechita Aurel deputat PSD DA
230. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
231. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
232. Niță Nicu deputat PSD DA
233. Olar Corneliu deputat PNL DA
234. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
235. Oprinoiu Aurel senator USR NU
236. Orban Ludovic deputat - NU
237. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
238. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
239. Özmen Oana-Marciana deputat USR Abținere
240. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
241. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
242. Panait Radu deputat USR NU
243. Pandea Ciprian senator PNL DA
244. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
245. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
246. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
247. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
248. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
249. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
250. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
251. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
252. Plăiașu Gabriel deputat - NU
253. Polak Tudor deputat PNL DA
254. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
255. Pop Darius deputat AUR DA
256. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
257. Popa Alexandru deputat PNL DA
258. Popa Maricel senator PSD DA
259. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
260. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
261. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
262. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
263. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
264. Potecă Vasilica senator PNL DA
265. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
266. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
267. Presură Alexandra deputat PSD DA
268. Prioteasa Ion senator PSD DA
269. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
270. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
271. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
272. Puiu Ovidiu senator PSD DA
273. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
274. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
275. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
276. Răducanu Sebastian senator PSD DA
277. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
278. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
279. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
280. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
281. Roman Nicolae deputat AUR DA
282. Roșca Mircea deputat PNL DA
283. Rujan Dumitru deputat PNL DA
284. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
285. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
286. Salan Viorel deputat PSD DA
287. Sandu Viorica deputat PSD DA
288. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
289. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
290. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
291. Scarlat George senator PNL DA
292. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
293. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
294. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
295. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
297. Solomon Adrian deputat PSD DA
298. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
299. Stan Ioan senator PSD DA
300. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
301. Stancu Paul deputat PSD DA
302. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
303. Stănescu Paul senator PSD DA
304. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
305. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
306. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
307. Stoian Maria deputat PNL DA
308. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
309. Stoica Diana deputat USR NU
310. Stoica Elena deputat PSD DA
311. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
312. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
313. Stroe Felix senator PSD DA
314. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
315. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
316. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
319. Șerban Gianina deputat AUR DA
320. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
321. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
322. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
323. Șoptică Costel deputat PNL DA
324. Șovăială Constantin deputat - Abținere
325. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
326. Tătaru Nelu deputat PNL DA
327. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
328. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR Abținere
329. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
330. Terente Eugen deputat USR NU
331. Thellmann Christine deputat PNL DA
332. Tîlvăr Angel senator PSD DA
333. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
334. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
335. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
336. Toma Ilie deputat PSD DA
337. Toma Vasilică deputat PSD DA
338. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
339. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
340. Trufin Lucian senator PSD DA
341. Tudorache Daniel deputat PSD DA
342. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
343. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
344. Turos Lóránd senator UDMR DA
345. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
346. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
347. Țachianu Marian deputat PSD DA
348. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
349. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
350. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
351. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
352. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
353. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
354. Veștea Mihail senator PNL DA
355. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
356. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
357. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
358. Vlașin Sorin senator PSD DA
359. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
360. Weber Mihai deputat PSD DA
361. Wiener Adrian deputat USR NU
362. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
363. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
364. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
365. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro