Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:07 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:07

Subiect vot: Art. 1- 10
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:370 102 57 43 24 15 16 11 42 23 19 12 5 1
- voturi pentru (DA):260 102 57 - - 15 16 - 42 23 - - 5 -
- voturi împotrivă (NU):109 - - 43 24 - - 10 - - 19 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Azamfirei Leonard senator PSD DA
22. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
23. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
24. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
25. Badiu Georgel deputat AUR NU
26. Balan Ioan deputat PNL DA
27. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
28. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
29. Barbu Costel deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
32. Barna Ilie Dan deputat USR NU
33. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR NU
36. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
37. Bende Sándor deputat UDMR DA
38. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
39. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
40. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
45. Boancă Rodica senator AUR NU
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
49. Bordei Cristian senator USR NU
50. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
51. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Busuioc Andrei senator AUR NU
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR NU
69. Chelaru Mircia deputat AUR NU
70. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
71. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
78. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Costea Adrian senator AUR NU
86. Crețu Gabriela senator PSD DA
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
89. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
90. Cristian Brian deputat USR NU
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dăneasă Mircea senator AUR NU
99. Dehelean Silviu deputat USR NU
100. Deneș Ioan senator PSD DA
101. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Dragu Anca Dana senator USR NU
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Enachi Raisa deputat AUR NU
112. Farago Petru deputat UDMR DA
113. Fădor Angelica deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR NU
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Firea Gabriela senator PSD DA
122. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD DA
124. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
126. Furtună Mirela deputat PSD DA
127. Gál Károly deputat UDMR DA
128. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
130. Genoiu Mihail senator PSD DA
131. Georgescu Laura senator PSD DA
132. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
133. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
134. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
135. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
136. Ghica Cristian senator USR NU
137. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
138. Giugea Nicolae deputat - NU
139. Giurgiu Adrian deputat USR NU
140. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
141. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
142. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
143. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
144. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
149. Halici Nicușor deputat PSD DA
150. Hangan Andrei senator AUR NU
151. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
152. Hatos Adrian senator PNL DA
153. Hărătău Elena deputat PNL DA
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
155. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
156. Humelnicu Marius senator PSD DA
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
158. Huțu Alexandra deputat PSD DA
159. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
160. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
161. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
162. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
163. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
165. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
166. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
167. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
168. Kelemen Attila deputat UDMR DA
169. Kiss János deputat PNL DA
170. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
171. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
172. Könczei Csaba deputat UDMR DA
173. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
174. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
175. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
176. László Attila senator UDMR DA
177. Lavric Sorin senator AUR NU
178. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
179. Lazăr Teodor deputat USR NU
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
181. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
182. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
183. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
184. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Mang Ioan deputat PSD DA
188. Manta Claudiu deputat PSD DA
189. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
190. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
191. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
192. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
196. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
198. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
199. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
200. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
201. Mina Marian deputat PSD DA
202. Mircea Florin deputat PSD DA
203. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
204. Mirea Siminica senator PSD DA
205. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
206. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
207. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
209. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
210. Mocioalcă Ion senator PSD DA
211. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
214. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
215. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
216. Munteanu Remus deputat PSD DA
217. Murariu Oana deputat USR NU
218. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
219. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
220. Mutu Gabriel senator PSD DA
221. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
222. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
223. Nagy Vasile deputat AUR NU
224. Nassar Rodica deputat PSD DA
225. Năcuță Sorin deputat PNL DA
226. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
227. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
228. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
229. Neagu Ionuț senator AUR NU
230. Neagu Nicolae senator PNL DA
231. Neață Eugen deputat PSD DA
232. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
233. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Olar Corneliu deputat PNL DA
236. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
237. Oprinoiu Aurel senator USR NU
238. Orban Ludovic deputat - NU
239. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
240. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
241. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
242. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
243. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
244. Panait Radu deputat USR NU
245. Pandea Ciprian senator PNL DA
246. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
247. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
248. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
249. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
250. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
251. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
252. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
253. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
254. Plăiașu Gabriel deputat - NU
255. Polak Tudor deputat PNL DA
256. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
257. Pop Darius deputat AUR NU
258. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
259. Popa Alexandru deputat PNL DA
260. Popa Maricel senator PSD DA
261. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
262. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
263. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
264. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
265. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
266. Potecă Vasilica senator PNL DA
267. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
268. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
269. Presură Alexandra deputat PSD DA
270. Prioteasa Ion senator PSD DA
271. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
272. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
273. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
274. Puiu Ovidiu senator PSD DA
275. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
276. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
277. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
278. Răducanu Sebastian senator PSD DA
279. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
280. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
281. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
282. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
283. Roman Nicolae deputat AUR NU
284. Roșca Mircea deputat PNL DA
285. Rujan Dumitru deputat PNL DA
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
288. Salan Viorel deputat PSD DA
289. Sandu Viorica deputat PSD DA
290. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
291. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
292. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
293. Scarlat George senator PNL DA
294. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
295. Scripnic Lilian deputat AUR NU
296. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
297. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
298. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
299. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
300. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
301. Stan Ioan senator PSD DA
302. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
303. Stancu Paul deputat PSD DA
304. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
305. Stănescu Paul senator PSD DA
306. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
307. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
308. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
309. Stoian Maria deputat PNL DA
310. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
311. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
312. Stoica Diana deputat USR NU
313. Stoica Elena deputat PSD DA
314. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
315. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
316. Stroe Felix senator PSD DA
317. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
318. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
319. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
320. Szabó Ödön deputat UDMR DA
321. Șandru Cosmin deputat PNL DA
322. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
323. Șerban Gianina deputat AUR NU
324. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
325. Șișcu George deputat PNL DA
326. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
327. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
328. Șoptică Costel deputat PNL DA
329. Șovăială Constantin deputat - NU
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
333. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
334. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
335. Terente Eugen deputat USR NU
336. Thellmann Christine deputat PNL DA
337. Tîlvăr Angel senator PSD DA
338. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
339. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
340. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
341. Toma Ilie deputat PSD DA
342. Toma Vasilică deputat PSD DA
343. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
344. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
345. Trufin Lucian senator PSD DA
346. Tudorache Daniel deputat PSD DA
347. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
348. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
349. Turos Lóránd senator UDMR DA
350. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
351. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
352. Țachianu Marian deputat PSD DA
353. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
354. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
355. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
356. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
357. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
358. Veștea Mihail senator PNL DA
359. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
360. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
361. Vicol Costel senator USR NU
362. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
363. Vlașin Sorin senator PSD DA
364. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
365. Weber Mihai deputat PSD DA
366. Wiener Adrian deputat USR NU
367. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
368. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
369. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
370. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 2:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro