Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:10 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:10

Subiect vot: Anexa 3/03 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:374 102 63 42 22 14 17 11 42 21 21 12 6 1
- voturi pentru (DA):265 102 63 - - 14 17 - 42 21 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):108 - - 42 22 - - 10 - - 21 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
22. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
23. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
24. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
25. Badiu Georgel deputat AUR NU
26. Balan Ioan deputat PNL DA
27. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
28. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
31. Barna Ilie Dan deputat USR NU
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR NU
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
39. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
45. Boancă Rodica senator AUR NU
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodea Marius senator USR NU
48. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
49. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
50. Bordei Cristian senator USR NU
51. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
53. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR NU
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
68. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
70. Cernic Sebastian senator USR NU
71. Chelaru Mircia deputat AUR NU
72. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
79. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Cosma Dorinel senator AUR NU
84. Costea Adrian senator AUR NU
85. Crețu Gabriela senator PSD DA
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR NU
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dăneasă Mircea senator AUR NU
99. Dehelean Silviu deputat USR NU
100. Deneș Ioan senator PSD DA
101. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Dragu Anca Dana senator USR NU
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Enachi Raisa deputat AUR NU
112. Farago Petru deputat UDMR DA
113. Fădor Angelica deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR NU
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Firea Gabriela senator PSD DA
122. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
123. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
124. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
125. Furtună Mirela deputat PSD DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Genoiu Mihail senator PSD DA
129. Georgescu Laura senator PSD DA
130. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
132. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Ghica Cristian senator USR NU
135. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
136. Giugea Nicolae deputat - NU
137. Giurgiu Adrian deputat USR NU
138. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
139. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Halici Nicușor deputat PSD DA
148. Hangan Andrei senator AUR NU
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
150. Hatos Adrian senator PNL DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD DA
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
156. Huțu Alexandra deputat PSD DA
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
164. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
165. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
166. Kelemen Attila deputat UDMR DA
167. Kiss János deputat PNL DA
168. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
169. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
170. Könczei Csaba deputat UDMR DA
171. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
172. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
173. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
174. László Attila senator UDMR DA
175. Lavric Sorin senator AUR NU
176. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
177. Lazăr Teodor deputat USR NU
178. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
179. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
180. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
181. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
182. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
183. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
184. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
185. Mang Ioan deputat PSD DA
186. Manta Claudiu deputat PSD DA
187. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
188. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
189. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
190. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
191. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
192. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
193. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
194. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
195. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
196. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
197. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
198. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
199. Mina Marian deputat PSD DA
200. Mircea Florin deputat PSD DA
201. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
202. Mirea Siminica senator PSD DA
203. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
204. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
205. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
206. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
207. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
208. Mocioalcă Ion senator PSD DA
209. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
210. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
211. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
212. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
213. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
214. Munteanu Remus deputat PSD DA
215. Murariu Oana deputat USR NU
216. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
217. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
218. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
219. Mutu Gabriel senator PSD DA
220. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
221. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
222. Nagy Vasile deputat AUR NU
223. Nassar Rodica deputat PSD DA
224. Năcuță Sorin deputat PNL DA
225. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
226. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
227. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
228. Neagu Ionuț senator AUR NU
229. Neagu Nicolae senator PNL DA
230. Neață Eugen deputat PSD DA
231. Nechita Aurel deputat PSD DA
232. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
233. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Olar Corneliu deputat PNL DA
237. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
238. Oprinoiu Aurel senator USR NU
239. Orban Ludovic deputat - NU
240. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
241. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
242. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
243. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
244. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
245. Panait Radu deputat USR NU
246. Pandea Ciprian senator PNL DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
248. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
249. Pălărie Ștefan senator USR NU
250. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
251. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
252. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
253. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
254. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
255. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Plăiașu Gabriel deputat - NU
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
260. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
261. Popa Alexandru deputat PNL DA
262. Popa Maricel senator PSD DA
263. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
264. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
265. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
266. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
267. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
268. Potecă Vasilica senator PNL DA
269. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
270. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
272. Presură Alexandra deputat PSD DA
273. Prioteasa Ion senator PSD DA
274. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
275. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
276. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
277. Puiu Ovidiu senator PSD DA
278. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
279. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
280. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
281. Răducanu Sebastian senator PSD DA
282. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
283. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
284. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
285. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
286. Roman Nicolae deputat AUR NU
287. Romașcanu Lucian senator PSD DA
288. Roșca Mircea deputat PNL DA
289. Rujan Dumitru deputat PNL DA
290. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
291. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
292. Salan Viorel deputat PSD DA
293. Sandu Viorica deputat PSD DA
294. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
295. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
296. Scarlat George senator PNL DA
297. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
298. Scripnic Lilian deputat AUR NU
299. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
300. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
301. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
302. Solomon Adrian deputat PSD DA
303. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
304. Stan Ioan senator PSD DA
305. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
306. Stancu Paul deputat PSD DA
307. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
308. Stănescu Paul senator PSD DA
309. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
310. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
311. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
312. Stoian Maria deputat PNL DA
313. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
314. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
315. Stoica Diana deputat USR NU
316. Stoica Elena deputat PSD DA
317. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
318. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
319. Stroe Felix senator PSD DA
320. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
321. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
322. Szabó Ödön deputat UDMR DA
323. Șandru Cosmin deputat PNL DA
324. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
325. Șerban Gianina deputat AUR NU
326. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
327. Șișcu George deputat PNL DA
328. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
329. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
330. Șoptică Costel deputat PNL DA
331. Șovăială Constantin deputat - NU
332. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
333. Tătaru Nelu deputat PNL DA
334. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
335. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
336. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
337. Terente Eugen deputat USR NU
338. Thellmann Christine deputat PNL DA
339. Tîlvăr Angel senator PSD DA
340. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
341. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
342. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
343. Toma Ilie deputat PSD DA
344. Toma Vasilică deputat PSD DA
345. Trăilă Cristina deputat PNL DA
346. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
347. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
348. Trufin Lucian senator PSD DA
349. Tudorache Daniel deputat PSD DA
350. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
351. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
352. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
353. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
354. Țachianu Marian deputat PSD DA
355. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
356. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
357. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
358. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
359. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
360. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
361. Veștea Mihail senator PNL DA
362. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
363. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
364. Vicol Costel senator USR NU
365. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
366. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
367. Vlașin Sorin senator PSD DA
368. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
369. Weber Mihai deputat PSD DA
370. Wiener Adrian deputat USR NU
371. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
372. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
373. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
374. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro