Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:12 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:12

Subiect vot: Anexa 5/03 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:386 103 65 43 25 16 17 10 42 22 23 12 7 1
- voturi pentru (DA):272 103 65 - - 16 17 - 42 22 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):113 - - 43 25 - - 9 - - 23 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
32. Barbu Costel deputat PNL DA
33. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
34. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
35. Barna Ilie Dan deputat USR NU
36. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
37. Băltărețu Viorel deputat USR NU
38. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
39. Bende Sándor deputat UDMR DA
40. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
41. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
42. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
43. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
44. Bica Dănuț senator PNL DA
45. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
46. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
47. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
48. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
49. Boancă Rodica senator AUR NU
50. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
51. Bodea Marius senator USR NU
52. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
53. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
54. Bordei Cristian senator USR NU
55. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
56. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
57. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
58. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
59. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
60. Buican Cristian deputat PNL DA
61. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
62. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
63. Burciu Cristina deputat PNL DA
64. Busuioc Andrei senator AUR NU
65. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
66. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
67. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
68. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
69. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
70. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
73. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
74. Cernic Sebastian senator USR NU
75. Chelaru Mircia deputat AUR NU
76. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
82. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
88. Corlățean Titus senator PSD DA
89. Cosma Dorinel senator AUR NU
90. Costea Adrian senator AUR NU
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
93. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR NU
96. Cristina Ioan senator PNL DA
97. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
98. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csoma Botond deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Dancă Ionel deputat - NU
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
105. Dăneasă Mircea senator AUR NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dogariu Eugen senator PSD DA
111. Dragu Anca Dana senator USR NU
112. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
113. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
114. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
115. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
116. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
117. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
118. Enachi Raisa deputat AUR NU
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
122. Fălcoi Nicu deputat USR NU
123. Fechet Mircea deputat PNL DA
124. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
125. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
126. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
127. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
128. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
129. Firea Gabriela senator PSD DA
130. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
131. Floroiu Ionel deputat PSD DA
132. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
133. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
134. Furtună Mirela deputat PSD DA
135. Gál Károly deputat UDMR DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
138. Genoiu Mihail senator PSD DA
139. Georgescu Laura senator PSD DA
140. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
141. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
142. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
143. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
144. Ghica Cristian senator USR NU
145. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
146. Giugea Nicolae deputat - NU
147. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
148. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
149. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
150. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
151. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
152. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
153. Gudu Michael deputat PNL DA
154. Guran Virgil senator PNL DA
155. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
156. Halici Nicușor deputat PSD DA
157. Hangan Andrei senator AUR NU
158. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
159. Hatos Adrian senator PNL DA
160. Havârneanu Filip deputat USR NU
161. Hărătău Elena deputat PNL DA
162. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
163. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
164. Humelnicu Marius senator PSD DA
165. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
166. Huțu Alexandra deputat PSD DA
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
169. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
170. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
171. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
172. Ionescu George deputat - NU
173. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
174. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
175. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
176. Kelemen Attila deputat UDMR DA
177. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
178. Kiss János deputat PNL DA
179. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
180. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
181. Könczei Csaba deputat UDMR DA
182. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
183. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
184. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
185. László Attila senator UDMR DA
186. Lavric Sorin senator AUR NU
187. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
188. Lazăr Teodor deputat USR NU
189. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
190. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
191. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
192. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
193. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Mang Ioan deputat PSD DA
197. Manta Claudiu deputat PSD DA
198. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
199. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
200. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
201. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
202. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
203. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
204. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
205. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
206. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
207. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
209. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
210. Mina Marian deputat PSD DA
211. Mircea Florin deputat PSD DA
212. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
213. Mirea Siminica senator PSD DA
214. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
215. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
216. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
217. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
218. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
219. Mocioalcă Ion senator PSD DA
220. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
221. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
222. Molnar Ervin deputat PNL DA
223. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
224. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
225. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
226. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
227. Munteanu Remus deputat PSD DA
228. Murariu Oana deputat USR NU
229. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
230. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
231. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
232. Mutu Gabriel senator PSD DA
233. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
234. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
235. Nagy Vasile deputat AUR NU
236. Nassar Rodica deputat PSD DA
237. Năcuță Sorin deputat PNL DA
238. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
239. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
240. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
241. Neagu Ionuț senator AUR NU
242. Neagu Nicolae senator PNL DA
243. Neață Eugen deputat PSD DA
244. Nechita Aurel deputat PSD DA
245. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
246. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
247. Niță Nicu deputat PSD DA
248. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
249. Olar Corneliu deputat PNL DA
250. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
251. Oprinoiu Aurel senator USR NU
252. Orban Ludovic deputat - NU
253. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
254. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
255. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
256. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
257. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
258. Panait Radu deputat USR NU
259. Pandea Ciprian senator PNL DA
260. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
261. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
262. Pălărie Ștefan senator USR NU
263. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
264. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
265. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
266. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
267. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
268. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
269. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
270. Polak Tudor deputat PNL DA
271. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
272. Pop Darius deputat AUR NU
273. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
274. Popa Alexandru deputat PNL DA
275. Popa Maricel senator PSD DA
276. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
277. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
278. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
279. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
280. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
281. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
282. Potecă Vasilica senator PNL DA
283. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
284. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
285. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
286. Presură Alexandra deputat PSD DA
287. Prioteasa Ion senator PSD DA
288. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
289. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
290. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
291. Puiu Ovidiu senator PSD DA
292. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
293. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
294. Răducanu Sebastian senator PSD DA
295. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
296. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
297. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
298. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
299. Roman Nicolae deputat AUR NU
300. Romașcanu Lucian senator PSD DA
301. Roșca Mircea deputat PNL DA
302. Rujan Dumitru deputat PNL DA
303. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
304. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
305. Salan Viorel deputat PSD DA
306. Sandu Viorica deputat PSD DA
307. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
308. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
309. Scarlat George senator PNL DA
310. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
311. Scripnic Lilian deputat AUR NU
312. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
313. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
314. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
315. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
316. Solomon Adrian deputat PSD DA
317. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
318. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
319. Stancu Paul deputat PSD DA
320. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
321. Stănescu Paul senator PSD DA
322. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
323. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
324. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
325. Stoian Maria deputat PNL DA
326. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
327. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
328. Stoica Diana deputat USR NU
329. Stoica Elena deputat PSD DA
330. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
331. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
332. Stroe Felix senator PSD DA
333. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
334. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
335. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
336. Szabó Ödön deputat UDMR DA
337. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
338. Șerban Gianina deputat AUR NU
339. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
340. Șișcu George deputat PNL DA
341. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
342. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
343. Șoptică Costel deputat PNL DA
344. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
345. Tătaru Nelu deputat PNL DA
346. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
347. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
348. Terente Eugen deputat USR NU
349. Thellmann Christine deputat PNL DA
350. Tîlvăr Angel senator PSD DA
351. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
352. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
353. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
354. Toma Ilie deputat PSD DA
355. Toma Vasilică deputat PSD DA
356. Trăilă Cristina deputat PNL DA
357. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
358. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
359. Trufin Lucian senator PSD DA
360. Tudorache Daniel deputat PSD DA
361. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
362. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
363. Turos Lóránd senator UDMR DA
364. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
365. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
366. Țachianu Marian deputat PSD DA
367. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
368. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
369. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
370. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
371. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
372. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
373. Veștea Mihail senator PNL DA
374. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
375. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
376. Vicol Costel senator USR NU
377. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
378. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
379. Vlașin Sorin senator PSD DA
380. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
381. Weber Mihai deputat PSD DA
382. Wiener Adrian deputat USR NU
383. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
384. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
385. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
386. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro