Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:14 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:14

Subiect vot: Anexa 1/04 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:391 103 65 44 25 16 17 10 43 25 23 12 7 1
- voturi pentru (DA):275 102 65 - - 16 17 - 43 25 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):114 - - 44 25 - - 9 - - 23 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Barbu Costel deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
34. Barna Ilie Dan deputat USR NU
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
42. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
43. Bica Dănuț senator PNL DA
44. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
45. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
46. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
47. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
48. Boancă Rodica senator AUR NU
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR NU
51. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
52. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
53. Bordei Cristian senator USR NU
54. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
55. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
56. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
57. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
58. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
59. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
60. Buican Cristian deputat PNL DA
61. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
62. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
63. Burciu Cristina deputat PNL DA
64. Busuioc Andrei senator AUR NU
65. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
66. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
67. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
68. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
69. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
70. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
73. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
74. Cernic Sebastian senator USR NU
75. Chelaru Mircia deputat AUR NU
76. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
82. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
86. Cîtea Vasile deputat PSD DA
87. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
88. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
89. Constantin Daniel deputat PNL DA
90. Corlățean Titus senator PSD DA
91. Cosma Dorinel senator AUR NU
92. Costea Adrian senator AUR NU
93. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
94. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
95. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
96. Cristian Brian deputat USR NU
97. Cristina Ioan senator PNL DA
98. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
99. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
100. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
101. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Dancă Ionel deputat - NU
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
105. Dăneasă Mircea senator AUR NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dogariu Eugen senator PSD DA
111. Dragu Anca Dana senator USR NU
112. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
113. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
114. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
115. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
116. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
117. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
118. Enachi Raisa deputat AUR NU
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
122. Fălcoi Nicu deputat USR NU
123. Fechet Mircea deputat PNL DA
124. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
125. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
126. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
127. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
128. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
129. Firea Gabriela senator PSD DA
130. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
131. Floroiu Ionel deputat PSD DA
132. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
133. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
134. Furtună Mirela deputat PSD DA
135. Gál Károly deputat UDMR DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
138. Genoiu Mihail senator PSD DA
139. Georgescu Laura senator PSD DA
140. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
141. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
142. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
143. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
144. Ghica Cristian senator USR NU
145. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD -
146. Giugea Nicolae deputat - NU
147. Giurgiu Adrian deputat USR NU
148. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
149. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
150. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
151. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
152. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
153. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
154. Gudu Michael deputat PNL DA
155. Guran Virgil senator PNL DA
156. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
157. Halici Nicușor deputat PSD DA
158. Hangan Andrei senator AUR NU
159. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
160. Hatos Adrian senator PNL DA
161. Havârneanu Filip deputat USR NU
162. Hărătău Elena deputat PNL DA
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
165. Humelnicu Marius senator PSD DA
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
167. Huțu Alexandra deputat PSD DA
168. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
169. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
170. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
174. Ionescu George deputat - NU
175. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
176. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
177. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
178. Kelemen Attila deputat UDMR DA
179. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
180. Kiss János deputat PNL DA
181. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
182. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
183. Könczei Csaba deputat UDMR DA
184. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
185. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
186. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
187. László Attila senator UDMR DA
188. Lavric Sorin senator AUR NU
189. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
190. Lazăr Teodor deputat USR NU
191. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
192. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
193. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
194. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
195. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Mang Ioan deputat PSD DA
199. Manta Claudiu deputat PSD DA
200. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
201. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
202. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
203. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
204. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
205. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
206. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
207. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
208. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
209. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
210. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
211. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
212. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
213. Mina Marian deputat PSD DA
214. Mircea Florin deputat PSD DA
215. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
216. Mirea Siminica senator PSD DA
217. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
218. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
219. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
220. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
221. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
222. Mocioalcă Ion senator PSD DA
223. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
224. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
225. Molnar Ervin deputat PNL DA
226. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
227. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
228. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
229. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
230. Munteanu Remus deputat PSD DA
231. Murariu Oana deputat USR NU
232. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
233. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
234. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
235. Mutu Gabriel senator PSD DA
236. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
237. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
238. Nagy Vasile deputat AUR NU
239. Nassar Rodica deputat PSD DA
240. Năcuță Sorin deputat PNL DA
241. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
242. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
243. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
244. Neagu Ionuț senator AUR NU
245. Neagu Nicolae senator PNL DA
246. Neață Eugen deputat PSD DA
247. Nechita Aurel deputat PSD DA
248. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
249. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
250. Niță Nicu deputat PSD DA
251. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
252. Olar Corneliu deputat PNL DA
253. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
254. Oprinoiu Aurel senator USR NU
255. Orban Ludovic deputat - NU
256. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
257. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
258. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
259. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
260. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
261. Panait Radu deputat USR NU
262. Pandea Ciprian senator PNL DA
263. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
264. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
265. Pălărie Ștefan senator USR NU
266. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
267. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
268. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
269. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
270. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
271. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
272. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
273. Polak Tudor deputat PNL DA
274. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
275. Pop Darius deputat AUR NU
276. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
277. Popa Alexandru deputat PNL DA
278. Popa Maricel senator PSD DA
279. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
280. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
281. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
282. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
283. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
284. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
285. Potecă Vasilica senator PNL DA
286. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
287. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
288. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
289. Presură Alexandra deputat PSD DA
290. Prioteasa Ion senator PSD DA
291. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
292. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
293. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
294. Puiu Ovidiu senator PSD DA
295. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
296. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
297. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
298. Răducanu Sebastian senator PSD DA
299. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
300. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
301. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
302. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
303. Roman Nicolae deputat AUR NU
304. Romașcanu Lucian senator PSD DA
305. Roșca Mircea deputat PNL DA
306. Rujan Dumitru deputat PNL DA
307. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
308. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
309. Salan Viorel deputat PSD DA
310. Sandu Viorica deputat PSD DA
311. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
312. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
313. Scarlat George senator PNL DA
314. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
315. Scripnic Lilian deputat AUR NU
316. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
317. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
318. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
319. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
320. Solomon Adrian deputat PSD DA
321. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
322. Stan Ioan senator PSD DA
323. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
324. Stancu Paul deputat PSD DA
325. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
326. Stănescu Paul senator PSD DA
327. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
328. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
329. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
330. Stoian Maria deputat PNL DA
331. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
332. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
333. Stoica Diana deputat USR NU
334. Stoica Elena deputat PSD DA
335. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
336. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
337. Stroe Felix senator PSD DA
338. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
339. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
340. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
341. Szabó Ödön deputat UDMR DA
342. Șandru Cosmin deputat PNL DA
343. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
344. Șerban Gianina deputat AUR NU
345. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
346. Șișcu George deputat PNL DA
347. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
348. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
349. Șoptică Costel deputat PNL DA
350. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
351. Tătaru Nelu deputat PNL DA
352. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
353. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
354. Terente Eugen deputat USR NU
355. Thellmann Christine deputat PNL DA
356. Tîlvăr Angel senator PSD DA
357. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
358. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
359. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
360. Toma Ilie deputat PSD DA
361. Toma Vasilică deputat PSD DA
362. Trăilă Cristina deputat PNL DA
363. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
364. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
365. Trufin Lucian senator PSD DA
366. Tudorache Daniel deputat PSD DA
367. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
368. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
369. Turos Lóránd senator UDMR DA
370. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
371. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
372. Țachianu Marian deputat PSD DA
373. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
374. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
375. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
376. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
377. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
378. Veștea Mihail senator PNL DA
379. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
380. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
381. Vicol Costel senator USR NU
382. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
383. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
384. Vlașin Sorin senator PSD DA
385. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
386. Weber Mihai deputat PSD DA
387. Wiener Adrian deputat USR NU
388. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
389. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
390. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
391. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro