Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:18 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:18

Subiect vot: Anexa 6/04/01 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:388 105 65 44 25 14 17 9 42 24 23 12 7 1
- voturi pentru (DA):275 105 65 - - 14 17 1 42 24 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):113 - - 44 25 - - 8 - - 23 12 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
42. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
43. Bica Dănuț senator PNL DA
44. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
45. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
46. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
47. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
48. Boancă Rodica senator AUR NU
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR NU
51. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
52. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
53. Bordei Cristian senator USR NU
54. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
55. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
56. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
57. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
58. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
59. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
60. Buican Cristian deputat PNL DA
61. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
62. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
63. Burciu Cristina deputat PNL DA
64. Busuioc Andrei senator AUR NU
65. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
66. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
67. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
68. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
69. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
70. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
71. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
72. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
73. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
74. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
75. Cernic Sebastian senator USR NU
76. Chelaru Mircia deputat AUR NU
77. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
78. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
79. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
80. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
81. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
82. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
83. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
84. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
85. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
86. Cîtea Vasile deputat PSD DA
87. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
88. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
89. Constantin Daniel deputat PNL DA
90. Corlățean Titus senator PSD DA
91. Cosma Dorinel senator AUR NU
92. Costea Adrian senator AUR NU
93. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
94. Crețu Gabriela senator PSD DA
95. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
96. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
97. Cristian Brian deputat USR NU
98. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
99. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
100. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
101. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
102. Csoma Botond deputat UDMR DA
103. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
104. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
105. Dancă Ionel deputat - NU
106. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
107. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
108. Dăneasă Mircea senator AUR NU
109. Dehelean Silviu deputat USR NU
110. Deneș Ioan senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dogariu Eugen senator PSD DA
114. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
115. Drulă Cătălin deputat USR NU
116. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
117. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
118. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
119. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
120. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
121. Enachi Raisa deputat AUR NU
122. Fădor Angelica deputat PNL DA
123. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
124. Fălcoi Nicu deputat USR NU
125. Fechet Mircea deputat PNL DA
126. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
127. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
128. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
129. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
130. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
131. Firea Gabriela senator PSD DA
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Floroiu Ionel deputat PSD DA
134. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
135. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
136. Furtună Mirela deputat PSD DA
137. Gál Károly deputat UDMR DA
138. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
139. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
140. Genoiu Mihail senator PSD DA
141. Georgescu Laura senator PSD DA
142. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
143. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
144. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
145. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
146. Ghica Cristian senator USR NU
147. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
148. Giugea Nicolae deputat - NU
149. Giurgiu Adrian deputat USR NU
150. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
151. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
152. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
153. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
154. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
155. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
156. Gudu Michael deputat PNL DA
157. Guran Virgil senator PNL DA
158. Halici Nicușor deputat PSD DA
159. Hangan Andrei senator AUR NU
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
161. Hatos Adrian senator PNL DA
162. Havârneanu Filip deputat USR NU
163. Hărătău Elena deputat PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
166. Humelnicu Marius senator PSD DA
167. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
168. Huțu Alexandra deputat PSD DA
169. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
170. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
171. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
172. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
173. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
174. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
175. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
176. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
177. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
178. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
179. Kelemen Attila deputat UDMR DA
180. Kiss János deputat PNL DA
181. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
182. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
183. Könczei Csaba deputat UDMR DA
184. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
185. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
186. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
187. László Attila senator UDMR DA
188. Lavric Sorin senator AUR NU
189. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
190. Lazăr Teodor deputat USR NU
191. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
192. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
193. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
194. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
195. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Mang Ioan deputat PSD DA
199. Manta Claudiu deputat PSD DA
200. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
201. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
202. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
203. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
204. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
205. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
206. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
208. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
211. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
212. Mina Marian deputat PSD DA
213. Mircea Florin deputat PSD DA
214. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
215. Mirea Siminica senator PSD DA
216. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
217. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
218. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
219. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
220. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
221. Mocioalcă Ion senator PSD DA
222. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
223. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
224. Molnar Ervin deputat PNL DA
225. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
226. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
227. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
228. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
229. Munteanu Remus deputat PSD DA
230. Murariu Oana deputat USR NU
231. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
232. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
233. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
234. Mutu Gabriel senator PSD DA
235. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
236. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
237. Nagy Vasile deputat AUR NU
238. Nassar Rodica deputat PSD DA
239. Năcuță Sorin deputat PNL DA
240. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
241. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
242. Neagu Ionuț senator AUR NU
243. Neagu Nicolae senator PNL DA
244. Neață Eugen deputat PSD DA
245. Nechita Aurel deputat PSD DA
246. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
247. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
248. Niță Nicu deputat PSD DA
249. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
250. Olar Corneliu deputat PNL DA
251. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
252. Oprinoiu Aurel senator USR NU
253. Orban Ludovic deputat - NU
254. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
255. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
256. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
257. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
258. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
259. Panait Radu deputat USR NU
260. Pandea Ciprian senator PNL DA
261. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
262. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
263. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
264. Pălărie Ștefan senator USR NU
265. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
266. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
267. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
268. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
269. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
270. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
271. Polak Tudor deputat PNL DA
272. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
273. Pop Darius deputat AUR NU
274. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
275. Popa Alexandru deputat PNL DA
276. Popa Maricel senator PSD DA
277. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
278. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
279. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
280. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
281. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
282. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
283. Postică Andrei senator USR NU
284. Potecă Vasilica senator PNL DA
285. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
286. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
287. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
288. Presură Alexandra deputat PSD DA
289. Prioteasa Ion senator PSD DA
290. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
291. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
292. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
293. Puiu Ovidiu senator PSD DA
294. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
295. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
296. Răducanu Sebastian senator PSD DA
297. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
298. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
299. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
300. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
301. Roman Nicolae deputat AUR NU
302. Romașcanu Lucian senator PSD DA
303. Roșca Mircea deputat PNL DA
304. Rujan Dumitru deputat PNL DA
305. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
306. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
307. Salan Viorel deputat PSD DA
308. Sandu Viorica deputat PSD DA
309. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
310. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
311. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
312. Scarlat George senator PNL DA
313. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
314. Scripnic Lilian deputat AUR NU
315. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
316. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
317. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
318. Solomon Adrian deputat PSD DA
319. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
320. Stan Ioan senator PSD DA
321. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
322. Stancu Paul deputat PSD DA
323. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
324. Stănescu Paul senator PSD DA
325. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
326. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
327. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
328. Stoian Maria deputat PNL DA
329. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
330. Stoica Elena deputat PSD DA
331. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
332. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
333. Stroe Felix senator PSD DA
334. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
335. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
336. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
337. Szabó Ödön deputat UDMR DA
338. Șandru Cosmin deputat PNL DA
339. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
340. Șerban Gianina deputat AUR NU
341. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
342. Șișcu George deputat PNL DA
343. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
344. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
345. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
346. Tătaru Nelu deputat PNL DA
347. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
348. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
349. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
350. Terente Eugen deputat USR NU
351. Thellmann Christine deputat PNL DA
352. Tîlvăr Angel senator PSD DA
353. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
354. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
355. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
356. Toma Ilie deputat PSD DA
357. Toma Vasilică deputat PSD DA
358. Trăilă Cristina deputat PNL DA
359. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
360. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
361. Trufin Lucian senator PSD DA
362. Tudorache Daniel deputat PSD DA
363. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
364. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
365. Turos Lóránd senator UDMR DA
366. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
367. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
368. Țachianu Marian deputat PSD DA
369. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
370. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
371. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
372. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
373. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
374. Veștea Mihail senator PNL DA
375. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
376. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
377. Vicol Costel senator USR NU
378. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
379. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
380. Vlașin Sorin senator PSD DA
381. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
382. Weber Mihai deputat PSD DA
383. Wiener Adrian deputat USR NU
384. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
385. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
386. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
387. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
388. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 8:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro