Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2022 > 16:05 Versiunea pentru printare
Luni, 28 februarie 2022, ora 16:05

Subiect vot: Program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:290 88 27 43 21 16 14 14 25 10 19 6 5 2
- voturi pentru (DA):283 88 27 43 21 16 14 12 25 8 19 4 4 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 1 - - - 2 - -
- nu au votat:4 - - - - - - 1 - 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Apjok Norbert deputat - DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
13. Azamfirei Leonard senator PSD DA
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
16. Badiu Georgel deputat AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Bodea Marius senator USR DA
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
33. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
34. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
35. Buican Cristian deputat PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
38. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
39. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
40. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
42. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
44. Cernic Sebastian senator USR DA
45. Chelaru Mircia deputat AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
48. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
49. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
51. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
53. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
54. Cîtea Vasile deputat PSD DA
55. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
56. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
57. Cosma Dorinel senator AUR Abținere
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
61. Cristian Brian deputat USR DA
62. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Csoma Botond deputat UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
66. Dancă Ionel deputat - DA
67. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
68. Deneș Ioan senator PSD DA
69. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
70. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
71. Dogariu Eugen senator PSD DA
72. Dragu Anca Dana senator USR DA
73. Drulă Cătălin deputat USR DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
75. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
76. Enachi Raisa deputat AUR DA
77. Farago Petru deputat UDMR DA
78. Fălcoi Nicu deputat USR DA
79. Fejér László-Ődőn senator UDMR -
80. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
82. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
83. Florea Daniel deputat PSD DA
84. Floroiu Ionel deputat PSD DA
85. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
86. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
87. Gál Károly deputat UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria deputat - Abținere
90. Genoiu Mihail senator PSD DA
91. Georgescu Laura senator PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
96. Ghica Cristian senator USR DA
97. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
98. Giugea Nicolae deputat - DA
99. Giurgiu Adrian deputat USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
101. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
104. Gudu Michael deputat PNL DA
105. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
106. Halici Nicușor deputat PSD DA
107. Hangan Andrei senator AUR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
109. Hărătău Elena deputat PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
111. Humelnicu Marius senator PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
113. Huțu Alexandra deputat PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
115. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
117. Ilie Victor deputat USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
121. Iordache Ion senator - DA
122. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
124. Ivan Dan senator USR DA
125. Kelemen Attila deputat UDMR DA
126. Kiss János deputat PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
129. Könczei Csaba deputat UDMR DA
130. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan deputat - -
134. László Attila senator UDMR DA
135. Lavric Sorin senator AUR DA
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
137. Lazăr Teodor deputat USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
142. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
145. Mang Ioan deputat PSD DA
146. Manta Claudiu deputat PSD DA
147. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR Abținere
148. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
152. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
159. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
160. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
162. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
163. Mocioalcă Ion senator PSD DA
164. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
167. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
170. Munteanu Remus deputat PSD DA
171. Murariu Oana deputat USR DA
172. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
173. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
174. Nagy Vasile deputat AUR DA
175. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
176. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
177. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
178. Neagu Nicolae senator PNL DA
179. Neață Eugen deputat PSD DA
180. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
181. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
184. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
185. Oprinoiu Aurel senator USR DA
186. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
187. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
189. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
190. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pauliuc Nicoleta senator PNL -
193. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
196. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
197. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
198. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
200. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
201. Popa Maricel senator PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
203. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
204. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
206. Postică Andrei senator USR DA
207. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
208. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
209. Presură Alexandra deputat PSD DA
210. Prioteasa Ion senator PSD DA
211. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
212. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
213. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
214. Puiu Ovidiu senator PSD DA
215. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
217. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
219. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
220. Roman Nicolae deputat AUR DA
221. Rotaru Ion senator PSD DA
222. Rujan Dumitru deputat PNL DA
223. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
224. Salan Viorel deputat PSD DA
225. Sandu Viorica deputat PSD DA
226. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
227. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
228. Scripnic Lilian deputat AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
230. Seres Dénes deputat UDMR DA
231. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
232. Solomon Adrian deputat PSD DA
233. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
234. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
235. Stancu Paul deputat PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
237. Stănescu Paul senator PSD DA
238. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
239. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
240. Stoian Maria deputat PNL DA
241. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
242. Stoica Diana deputat USR DA
243. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
244. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
245. Stroe Felix senator PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
247. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
248. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
249. Szabó Ödön deputat UDMR DA
250. Șerban Gianina deputat AUR DA
251. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
252. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
253. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
254. Șovăială Constantin deputat - DA
255. Ștefan Ion deputat - DA
256. Tanasă Dan deputat AUR DA
257. Tănase Antonel deputat - DA
258. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
259. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
260. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
261. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
262. Terente Eugen deputat USR DA
263. Tîlvăr Angel senator PSD DA
264. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
265. Tobă Francisc deputat - DA
266. Todosiu Beniamin deputat USR DA
267. Toma Ilie deputat PSD DA
268. Toma Vasilică deputat PSD DA
269. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
270. Tudorache Daniel deputat PSD DA
271. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
272. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
273. Turos Lóránd senator UDMR DA
274. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
275. Țachianu Marian deputat PSD DA
276. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
277. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
278. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
279. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
280. Vicol Costel senator USR DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
283. Vlașin Sorin senator PSD DA
284. Volosatîi Boris deputat AUR DA
285. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
286. Weber Mihai deputat PSD DA
287. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
288. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
290. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 2:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro