Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2022 > 16:04 Versiunea pentru printare
Luni, 28 februarie 2022, ora 16:04

Subiect vot: Ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:259 86 20 40 19 14 11 13 22 7 17 6 3 1
- voturi pentru (DA):246 84 20 40 19 14 11 10 19 5 15 5 3 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:12 2 - - - - - 2 3 2 2 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Apjok Norbert deputat - DA
10. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
11. Azamfirei Leonard senator PSD DA
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
14. Badiu Georgel deputat AUR DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR DA
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
24. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
25. Bica Dănuț senator PNL DA
26. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
28. Bob Virgil Marius senator USR -
29. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
30. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
31. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
32. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
35. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
37. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
38. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
39. Cernic Sebastian senator USR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
42. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
43. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
45. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
48. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
49. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
50. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
51. Cosma Dorinel senator AUR -
52. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
54. Cristian Brian deputat USR DA
55. Cristina Ioan senator PNL DA
56. Csoma Botond deputat UDMR DA
57. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
58. Dancă Ionel deputat - DA
59. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
60. Deneș Ioan senator PSD DA
61. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
62. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
63. Dogariu Eugen senator PSD DA
64. Dragu Anca Dana senator USR DA
65. Drulă Cătălin deputat USR DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
67. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
68. Enachi Raisa deputat AUR DA
69. Fălcoi Nicu deputat USR DA
70. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
72. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
73. Florea Daniel deputat PSD DA
74. Floroiu Ionel deputat PSD DA
75. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
76. Gál Károly deputat UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria deputat - Abținere
79. Georgescu Laura senator PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
84. Ghica Cristian senator USR DA
85. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD -
86. Giugea Nicolae deputat - DA
87. Giurgiu Adrian deputat USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
89. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD -
91. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
92. Halici Nicușor deputat PSD DA
93. Hangan Andrei senator AUR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
95. Hărătău Elena deputat PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
97. Humelnicu Marius senator PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
99. Huțu Alexandra deputat PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
101. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
106. Iordache Ion senator - DA
107. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
108. Ivan Dan senator USR DA
109. Kelemen Attila deputat UDMR DA
110. Kiss János deputat PNL DA
111. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
112. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
113. Könczei Csaba deputat UDMR DA
114. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan deputat - -
118. László Attila senator UDMR DA
119. Lavric Sorin senator AUR DA
120. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
121. Lazăr Teodor deputat USR DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
125. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
128. Mang Ioan deputat PSD DA
129. Manta Claudiu deputat PSD DA
130. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
131. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
133. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
134. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
137. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
138. Mina Marian deputat PSD DA
139. Mircea Florin deputat PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
141. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
142. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
143. Mocioalcă Ion senator PSD DA
144. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
147. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
150. Munteanu Remus deputat PSD DA
151. Murariu Oana deputat USR DA
152. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
153. Mutu Gabriel senator PSD DA
154. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
155. Nagy Vasile deputat AUR DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
157. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
158. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
159. Neagu Nicolae senator PNL -
160. Neață Eugen deputat PSD DA
161. Niță Nicu deputat PSD DA
162. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
163. Oprea Stefan-Radu senator PSD -
164. Oprinoiu Aurel senator USR DA
165. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
166. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
168. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
169. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
170. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
171. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
173. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
174. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
175. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
176. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
177. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
178. Popa Maricel senator PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
180. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
181. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
182. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
183. Postică Andrei senator USR DA
184. Poteraș Cosmin-Marian senator USR -
185. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
186. Presură Alexandra deputat PSD DA
187. Prioteasa Ion senator PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
189. Puiu Ovidiu senator PSD DA
190. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
191. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
194. Roman Nicolae deputat AUR DA
195. Rujan Dumitru deputat PNL DA
196. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
197. Salan Viorel deputat PSD DA
198. Sandu Viorica deputat PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
200. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
201. Scripnic Lilian deputat AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
203. Seres Dénes deputat UDMR DA
204. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
205. Solomon Adrian deputat PSD DA
206. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
207. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
208. Stancu Paul deputat PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
210. Stănescu Paul senator PSD -
211. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
212. Stoian Maria deputat PNL DA
213. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
214. Stoica Diana deputat USR DA
215. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
216. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
217. Stroe Felix senator PSD DA
218. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
219. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
220. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
221. Szabó Ödön deputat UDMR DA
222. Șerban Gianina deputat AUR DA
223. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
224. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
225. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
226. Șovăială Constantin deputat - DA
227. Ștefan Ion deputat - DA
228. Tanasă Dan deputat AUR DA
229. Tănase Antonel deputat - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
231. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
232. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
233. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
234. Terente Eugen deputat USR DA
235. Tîlvăr Angel senator PSD -
236. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
237. Tobă Francisc deputat - -
238. Todosiu Beniamin deputat USR DA
239. Toma Ilie deputat PSD DA
240. Toma Vasilică deputat PSD DA
241. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
242. Tudorache Daniel deputat PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
245. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
249. Vicol Costel senator USR DA
250. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
252. Vlașin Sorin senator PSD DA
253. Volosatîi Boris deputat AUR DA
254. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
255. Weber Mihai deputat PSD DA
256. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
257. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
259. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 17:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro