Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2022 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 28 februarie 2022, ora 16:12

Subiect vot: Adoptarea Declarației Parlamentului României cu privire la situația din Ucraina
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:346 95 52 47 24 17 15 14 30 16 21 7 6 2
- voturi pentru (DA):339 93 52 46 24 17 15 13 29 15 21 7 6 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:4 2 - - - - - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Apjok Norbert deputat - DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD -
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
27. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
30. Barna Ilie Dan deputat USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
32. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
33. Băltărețu Viorel deputat USR DA
34. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
35. Bende Sándor deputat UDMR DA
36. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
38. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
39. Bica Dănuț senator PNL DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Bob Virgil Marius senator USR DA
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buican Cristian deputat PNL DA
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
55. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
60. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
61. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
63. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
64. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
65. Cernic Sebastian senator USR DA
66. Chelaru Mircia deputat AUR DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
68. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
69. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
70. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
74. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
75. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
76. Cîtea Vasile deputat PSD DA
77. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
78. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
79. Cosma Dorinel senator AUR DA
80. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
81. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
82. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
83. Cristian Brian deputat USR DA
84. Cristina Ioan senator PNL DA
85. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
86. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
87. Csoma Botond deputat UDMR DA
88. Cupșa Ioan deputat PNL DA
89. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
90. Dancă Ionel deputat - DA
91. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
92. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
93. Deneș Ioan senator PSD DA
94. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Dragu Anca Dana senator USR DA
98. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
99. Drulă Cătălin deputat USR DA
100. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
101. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
102. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
103. Enachi Raisa deputat AUR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Fădor Angelica deputat PNL DA
106. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
107. Fălcoi Nicu deputat USR DA
108. Fechet Mircea deputat PNL DA
109. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
110. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
111. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
112. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
113. Florea Daniel deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
116. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
117. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
118. Gál Károly deputat UDMR DA
119. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
120. Gavrilă Anamaria deputat - DA
121. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
122. Genoiu Mihail senator PSD DA
123. Georgescu Laura senator PSD DA
124. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
125. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
126. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
127. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
128. Ghica Cristian senator USR DA
129. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
130. Giugea Nicolae deputat - DA
131. Giurgiu Adrian deputat USR DA
132. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
133. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
134. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
135. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
136. Gudu Michael deputat PNL DA
137. Guran Virgil senator PNL -
138. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
139. Halici Nicușor deputat PSD DA
140. Hangan Andrei senator AUR DA
141. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
142. Hărătău Elena deputat PNL DA
143. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
144. Humelnicu Marius senator PSD DA
145. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
146. Huțu Alexandra deputat PSD DA
147. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
148. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
149. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
150. Ilie Victor deputat USR DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
152. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
153. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
154. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - Abținere
155. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
156. Ivan Dan senator USR DA
157. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
158. Kelemen Attila deputat UDMR DA
159. Kiss János deputat PNL DA
160. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
161. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
162. Könczei Csaba deputat UDMR DA
163. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
164. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
165. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
166. Lasca Mihai Ioan deputat - Abținere
167. László Attila senator UDMR DA
168. Lavric Sorin senator AUR DA
169. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
170. Lazăr Teodor deputat USR DA
171. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
172. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
173. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
174. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
175. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
176. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
177. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
178. Mang Ioan deputat PSD DA
179. Manta Claudiu deputat PSD DA
180. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
181. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
182. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
183. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
184. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
185. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
186. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
187. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
188. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
189. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
190. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
191. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
192. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
193. Mina Marian deputat PSD DA
194. Mircea Florin deputat PSD DA
195. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
196. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
197. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
198. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
199. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
200. Mocioalcă Ion senator PSD DA
201. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
202. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
203. Molnar Ervin deputat PNL DA
204. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
205. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
206. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
207. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
208. Munteanu Remus deputat PSD DA
209. Murariu Oana deputat USR DA
210. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
211. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
212. Mutu Gabriel senator PSD DA
213. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
214. Nagy Vasile deputat AUR DA
215. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
216. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
217. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
218. Neagu Nicolae senator PNL DA
219. Neață Eugen deputat PSD DA
220. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
221. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
222. Niță Nicu deputat PSD DA
223. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
224. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
225. Oprinoiu Aurel senator USR DA
226. Orban Ludovic deputat - DA
227. Oros Nechita-Adrian senator - DA
228. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
229. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
230. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
231. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
232. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
233. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
234. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
235. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
236. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
237. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
238. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
239. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
240. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
241. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
242. Polak Tudor deputat PNL DA
243. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
244. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
245. Popa Maricel senator PSD DA
246. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
247. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
248. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
249. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
250. Postică Andrei senator USR DA
251. Potecă Vasilica senator PNL DA
252. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
253. Predescu Ana-Loredana deputat PSD -
254. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
255. Presură Alexandra deputat PSD DA
256. Prioteasa Ion senator PSD DA
257. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
258. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
259. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
260. Puiu Ovidiu senator PSD DA
261. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
262. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
263. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
264. Răducanu Sebastian senator PSD DA
265. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
266. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
267. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
268. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
269. Roman Nicolae deputat AUR DA
270. Roșca Mircea deputat PNL DA
271. Rujan Dumitru deputat PNL DA
272. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
273. Salan Viorel deputat PSD DA
274. Sandu Viorica deputat PSD DA
275. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
276. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
277. Scripnic Lilian deputat AUR DA
278. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
279. Seres Dénes deputat UDMR DA
280. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
281. Solomon Adrian deputat PSD DA
282. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
283. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
284. Stancu Paul deputat PSD DA
285. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
286. Stănescu Paul senator PSD DA
287. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
288. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
289. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
290. Stoian Maria deputat PNL DA
291. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
292. Stoica Diana deputat USR DA
293. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
294. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
295. Stroe Felix senator PSD DA
296. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
297. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
298. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
299. Szabó Ödön deputat UDMR DA
300. Șerban Gianina deputat AUR DA
301. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
302. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
303. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
304. Șovăială Constantin deputat - DA
305. Tanasă Dan deputat AUR DA
306. Tănase Antonel deputat - DA
307. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
308. Tătaru Nelu deputat PNL DA
309. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
310. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
311. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
312. Terente Eugen deputat USR DA
313. Thellmann Christine deputat PNL DA
314. Tîlvăr Angel senator PSD DA
315. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
316. Tobă Francisc deputat - DA
317. Todosiu Beniamin deputat USR DA
318. Toma Ilie deputat PSD -
319. Toma Vasilică deputat PSD DA
320. Trăilă Cristina deputat PNL DA
321. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
322. Trufin Lucian senator PSD DA
323. Tudorache Daniel deputat PSD DA
324. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
325. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
326. Turcan Raluca deputat PNL DA
327. Turos Lóránd senator UDMR DA
328. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
329. Țachianu Marian deputat PSD DA
330. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
331. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
332. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
333. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
334. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
335. Vicol Costel senator USR DA
336. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
337. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
338. Vlașin Sorin senator PSD DA
339. Volosatîi Boris deputat AUR DA
340. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
341. Weber Mihai deputat PSD DA
342. Wiener Adrian deputat USR DA
343. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
344. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
346. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 0:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro