Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:11 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:11

Subiect vot: program de lucru - aprobat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:311 87 45 46 20 15 13 11 26 17 15 9 5 2
- voturi pentru (DA):299 87 45 46 19 15 13 7 25 17 14 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 1 - - 2 - - - - - 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 - - - 1 - -
- nu au votat:5 - - - - - - - 1 - 1 2 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Evdochia senator AUR -
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
14. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badiu Georgel deputat AUR DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Boancă Rodica senator AUR -
36. Bodea Marius senator USR -
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bordei Cristian senator USR DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR DA
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
47. Busuioc Andrei senator AUR DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR DA
57. Chelaru Mircia deputat AUR DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
59. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
65. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
66. Ciubuc Ciprian deputat - DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
70. Cosma Dorinel senator AUR DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR DA
74. Cristina Ioan senator PNL DA
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
83. Dancă Ionel deputat - DA
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
85. Dehelean Silviu deputat USR DA
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Enachi Raisa deputat AUR DA
93. Farago Petru deputat UDMR DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR DA
95. Fechet Mircea deputat PNL DA
96. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
97. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firu Stela senator PNL DA
100. Florea Daniel deputat PSD DA
101. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
102. Florean Ovidiu-Iosif senator - DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Gál Károly deputat UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
115. Giurgiu Adrian deputat USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
120. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
121. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
123. Gudu Michael deputat PNL DA
124. Hangan Andrei senator AUR DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
126. Havârneanu Filip deputat USR DA
127. Hărătău Elena deputat PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
131. Huțu Alexandra deputat PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
133. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
135. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
136. Ilie Victor deputat USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
139. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
141. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
142. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
143. Ivan Dan senator USR DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
145. Kelemen Attila deputat UDMR DA
146. Kiss János deputat PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
148. Könczei Csaba deputat UDMR DA
149. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR -
150. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
151. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
152. Lavric Sorin senator AUR DA
153. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
154. Lazăr Teodor deputat USR DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
159. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
161. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
162. Mang Ioan deputat PSD DA
163. Manta Claudiu deputat PSD DA
164. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
166. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
167. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD -
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
171. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
172. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
174. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
175. Mina Marian deputat PSD DA
176. Mircea Florin deputat PSD DA
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
179. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
180. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
181. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
182. Mocioalcă Ion senator PSD DA
183. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
184. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
185. Molnar Ervin deputat PNL DA
186. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
187. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
188. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
189. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
190. Munteanu Remus deputat PSD DA
191. Murariu Oana deputat USR DA
192. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
193. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
194. Mutu Gabriel senator PSD DA
195. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
197. Nazare Alexandru senator PNL DA
198. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
199. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
200. Neață Eugen deputat PSD DA
201. Nechita Aurel deputat PSD DA
202. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
203. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
206. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR DA
208. Orban Ludovic deputat - NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
212. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
213. Panait Radu deputat USR DA
214. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
215. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
216. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
217. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
218. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
219. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
220. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
221. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
222. Polak Tudor deputat PNL DA
223. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
224. Pop Darius deputat AUR DA
225. Popa Maricel senator PSD DA
226. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
228. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
229. Postică Andrei senator USR DA
230. Potecă Vasilica senator PNL DA
231. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
232. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
233. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
234. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
235. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
236. Puiu Ovidiu senator PSD DA
237. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
238. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
239. Răducanu Sebastian senator PSD DA
240. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
241. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
242. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
243. Roman Nicolae deputat - DA
244. Roșca Mircea deputat PNL DA
245. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
246. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
247. Salan Viorel deputat PSD DA
248. Sandu Viorica deputat PSD DA
249. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
250. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
251. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
252. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
253. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
254. Stancu Paul deputat PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
256. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
257. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
258. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
260. Stoica Diana deputat USR DA
261. Stoica Elena deputat PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
263. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
265. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
266. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
267. Szabó Ödön deputat UDMR DA
268. Șandru Cosmin deputat PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
270. Șerban Gianina deputat AUR DA
271. Șișcu George deputat PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
273. Șoptică Costel deputat PNL DA
274. Ștefan Ion deputat - DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
276. Tănase Antonel deputat - Abținere
277. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
278. Tătaru Nelu deputat PNL DA
279. Târziu Claudiu-Richard senator AUR Abținere
280. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
281. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
282. Terente Eugen deputat USR DA
283. Thellmann Christine deputat PNL DA
284. Tîlvăr Angel senator PSD DA
285. Tobă Francisc deputat - DA
286. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
287. Todosiu Beniamin deputat USR DA
288. Toma Ilie deputat PSD DA
289. Toma Vasilică deputat PSD DA
290. Trăilă Cristina deputat PNL DA
291. Tudorache Daniel deputat PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
294. Turos Lóránd senator UDMR DA
295. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
296. Țachianu Marian deputat PSD DA
297. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
299. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
301. Vicol Costel senator USR DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
303. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
304. Vlașin Sorin senator PSD DA
305. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
306. Volosatîi Boris deputat AUR DA
307. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
308. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
310. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro