Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:19 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:19

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.11/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:351 92 53 50 26 14 14 12 33 21 18 9 6 3
- voturi pentru (DA):329 92 53 50 24 14 14 2 32 18 18 6 6 -
- voturi împotrivă (NU):13 - - - - - - 10 - - - - - 3
- abțineri:3 - - - 2 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:6 - - - - - - - - 3 - 3 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR -
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Badiu Georgel deputat AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
25. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
26. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
27. Barbu Costel deputat PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
30. Barna Ilie Dan deputat USR DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
41. Boancă Rodica senator AUR -
42. Bodea Marius senator USR DA
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
44. Bordei Cristian senator USR DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Busuioc Andrei senator AUR DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR DA
64. Chelaru Mircia deputat AUR DA
65. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
66. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
67. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
68. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
69. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
70. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
71. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
72. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
73. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
74. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
75. Ciubuc Ciprian deputat - NU
76. Cîtea Vasile deputat PSD DA
77. Coarnă Dumitru deputat - NU
78. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
79. Cosma Dorinel senator AUR DA
80. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
81. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
82. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
83. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
84. Cristian Brian deputat USR DA
85. Cristina Ioan senator PNL DA
86. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
87. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
88. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
89. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
90. Csoma Botond deputat UDMR DA
91. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
92. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
93. Dancă Ionel deputat - NU
94. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
95. Dehelean Silviu deputat USR DA
96. Deneș Ioan senator PSD DA
97. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
98. Dogariu Eugen senator PSD DA
99. Dragu Anca Dana senator USR DA
100. Drulă Cătălin deputat USR DA
101. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
102. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
103. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
106. Enachi Raisa deputat AUR DA
107. Farago Petru deputat UDMR DA
108. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
109. Fălcoi Nicu deputat USR DA
110. Fechet Mircea deputat PNL DA
111. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
112. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
113. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
114. Florea Daniel deputat PSD DA
115. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
116. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
117. Floroiu Ionel deputat PSD DA
118. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
119. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
120. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
121. Gál Károly deputat UDMR DA
122. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
124. Georgescu Laura senator PSD DA
125. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
126. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
127. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
128. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
129. Ghica Cristian senator USR DA
130. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
131. Giurgiu Adrian deputat USR DA
132. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
133. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
134. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
135. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
136. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
137. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
138. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
139. Gudu Michael deputat PNL DA
140. Guran Virgil senator PNL -
141. Hangan Andrei senator AUR DA
142. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
143. Havârneanu Filip deputat USR DA
144. Hărătău Elena deputat PNL DA
145. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
146. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
147. Humelnicu Marius senator PSD DA
148. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
149. Huțu Alexandra deputat PSD DA
150. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
151. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
152. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
153. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
154. Ilie Victor deputat USR DA
155. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
156. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
157. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL -
158. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
159. Iordache Ion senator - NU
160. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
161. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
162. Ivan Dan senator USR DA
163. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
164. Kelemen Attila deputat UDMR DA
165. Kiss János deputat PNL DA
166. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
167. Könczei Csaba deputat UDMR DA
168. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
169. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
170. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
171. László Attila senator UDMR DA
172. Lavric Sorin senator AUR -
173. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
174. Lazăr Teodor deputat USR DA
175. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
176. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
177. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
178. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
179. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
180. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
181. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
182. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
183. Mang Ioan deputat PSD DA
184. Manta Claudiu deputat PSD DA
185. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
186. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
187. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
188. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
189. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
190. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
191. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
192. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
193. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
194. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
195. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
196. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
197. Mina Marian deputat PSD DA
198. Mircea Florin deputat PSD DA
199. Mirea Siminica senator PSD DA
200. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
201. Mitrea Dumitrina deputat AUR Abținere
202. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
203. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
204. Mocioalcă Ion senator PSD DA
205. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
206. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
207. Molnar Ervin deputat PNL DA
208. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
209. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
210. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
211. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
212. Muntean Lucica Dina senator PNL -
213. Munteanu Remus deputat PSD DA
214. Murariu Oana deputat USR DA
215. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
216. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
217. Mutu Gabriel senator PSD DA
218. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
219. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
220. Nagy Vasile deputat AUR DA
221. Nazare Alexandru senator PNL DA
222. Năcuță Sorin deputat PNL DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
224. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
225. Neagu Nicolae senator PNL DA
226. Neață Eugen deputat PSD DA
227. Nechita Aurel deputat PSD DA
228. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
229. Niță Nicu deputat PSD DA
230. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
231. Oprinoiu Aurel senator USR DA
232. Orban Ludovic deputat - NU
233. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
234. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
235. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
236. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
237. Panait Radu deputat USR DA
238. Pandea Ciprian senator PNL DA
239. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
240. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
241. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
242. Pălărie Ștefan senator USR DA
243. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
244. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
245. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
246. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
247. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
248. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
249. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
250. Polak Tudor deputat PNL DA
251. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
252. Pop Darius deputat AUR DA
253. Popa Maricel senator PSD DA
254. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
255. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
256. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
257. Popescu Pavel deputat PNL DA
258. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
259. Postică Andrei senator USR DA
260. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
261. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
262. Presură Alexandra deputat PSD DA
263. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
264. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
265. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
266. Puiu Ovidiu senator PSD DA
267. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
268. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
269. Răducanu Sebastian senator PSD DA
270. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
271. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
272. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
273. Roman Nicolae deputat - DA
274. Roșca Mircea deputat PNL DA
275. Rotaru Ion senator PSD DA
276. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
277. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
278. Salan Viorel deputat PSD DA
279. Sandu Viorica deputat PSD DA
280. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
281. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
282. Scarlat George senator PNL DA
283. Scripnic Lilian deputat AUR DA
284. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
285. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
286. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
287. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
288. Stancu Paul deputat PSD DA
289. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
290. Stănescu Paul senator PSD DA
291. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
292. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
293. Stoian Maria deputat PNL DA
294. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
295. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
296. Stoica Diana deputat USR DA
297. Stoica Elena deputat PSD DA
298. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
299. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
300. Stroe Felix senator PSD DA
301. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
302. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
303. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
304. Szabó Ödön deputat UDMR DA
305. Șandru Cosmin deputat PNL DA
306. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
307. Șerban Gianina deputat AUR DA
308. Șișcu George deputat PNL DA
309. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
310. Șoptică Costel deputat PNL DA
311. Ștefan Ion deputat - NU
312. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
313. Tanasă Dan deputat AUR DA
314. Tănase Antonel deputat - NU
315. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
316. Tătaru Nelu deputat PNL DA
317. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
318. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
319. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
320. Terente Eugen deputat USR DA
321. Thellmann Christine deputat PNL DA
322. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
323. Tobă Francisc deputat - DA
324. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
325. Todosiu Beniamin deputat USR DA
326. Toma Ilie deputat PSD DA
327. Toma Vasilică deputat PSD DA
328. Trăilă Cristina deputat PNL DA
329. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
330. Tudorache Daniel deputat PSD DA
331. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
332. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
333. Turos Lóránd senator UDMR DA
334. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
335. Țachianu Marian deputat PSD DA
336. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
337. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
338. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
339. Veștea Mihail senator PNL DA
340. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
341. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
342. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
343. Vlașin Sorin senator PSD DA
344. Volosatîi Boris deputat AUR DA
345. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
346. Wiener Adrian deputat USR DA
347. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
348. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
349. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
350. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
351. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 12:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro