Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:24 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:24

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre privind vacantarea unei funcții de membru în Comitetul de Reglementare al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:378 95 63 50 27 16 14 16 34 23 21 9 7 3
- voturi pentru (DA):372 95 63 50 26 16 14 15 33 23 21 8 7 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:3 - - - - - - - 1 - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
27. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
28. Barbu Costel deputat PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
31. Barna Ilie Dan deputat USR DA
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR DA
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
45. Boancă Rodica senator AUR -
46. Bodea Marius senator USR DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulai Iulian deputat USR DA
56. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
57. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR DA
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
67. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
68. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
69. Cernic Sebastian senator USR DA
70. Chelaru Mircia deputat AUR DA
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
73. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
79. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
80. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
81. Ciubuc Ciprian deputat - NU
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Coarnă Dumitru deputat - DA
84. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
85. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
86. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
87. Crețu Gabriela senator PSD DA
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
89. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
90. Cristian Brian deputat USR DA
91. Cristina Ioan senator PNL DA
92. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
93. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
98. Cupșa Ioan deputat PNL DA
99. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
100. Dancă Ionel deputat - DA
101. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
102. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
103. Dehelean Silviu deputat USR DA
104. Deneș Ioan senator PSD DA
105. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
106. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
107. Dogariu Eugen senator PSD DA
108. Dragu Anca Dana senator USR DA
109. Drulă Cătălin deputat USR DA
110. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
111. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
112. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
113. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
114. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
115. Enachi Raisa deputat AUR DA
116. Farago Petru deputat UDMR DA
117. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
118. Fălcoi Nicu deputat USR DA
119. Fechet Mircea deputat PNL DA
120. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
121. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
122. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
123. Firu Stela senator PNL DA
124. Florea Daniel deputat PSD DA
125. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
126. Florean Ovidiu-Iosif senator - -
127. Floroiu Ionel deputat PSD DA
128. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
129. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
130. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
131. Gál Károly deputat UDMR DA
132. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
133. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
134. Georgescu Laura senator PSD DA
135. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
136. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
137. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
138. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
139. Ghica Cristian senator USR DA
140. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
141. Giugea Nicolae deputat - DA
142. Giurgiu Adrian deputat USR DA
143. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
144. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
145. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
146. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
147. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
148. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
149. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
150. Gudu Michael deputat PNL DA
151. Guran Virgil senator PNL DA
152. Hangan Andrei senator AUR DA
153. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
154. Havârneanu Filip deputat USR DA
155. Hărătău Elena deputat PNL DA
156. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
157. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
158. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
159. Huțu Alexandra deputat PSD DA
160. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
161. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
162. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
163. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
164. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
165. Ilie Victor deputat USR DA
166. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
167. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
168. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
169. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
170. Iordache Ion senator - DA
171. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - Abținere
172. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
173. Ivan Dan senator USR DA
174. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
175. Kelemen Attila deputat UDMR DA
176. Kiss János deputat PNL DA
177. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
178. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
179. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
180. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
181. László Attila senator UDMR DA
182. Lavric Sorin senator AUR DA
183. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
184. Lazăr Teodor deputat USR DA
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
186. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
187. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
188. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
189. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
190. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
191. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
192. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
193. Mang Ioan deputat PSD DA
194. Manta Claudiu deputat PSD DA
195. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
196. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
197. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
198. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
199. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
200. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
201. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
202. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
203. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
204. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
205. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
206. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
207. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
208. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
209. Mina Marian deputat PSD DA
210. Mircea Florin deputat PSD DA
211. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
212. Mirea Siminica senator PSD DA
213. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
214. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
215. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
216. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
217. Moagher Laura-Mihaela senator PSD -
218. Mocioalcă Ion senator PSD DA
219. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
220. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
221. Molnar Ervin deputat PNL DA
222. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
223. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
224. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
225. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
226. Munteanu Remus deputat PSD DA
227. Murariu Oana deputat USR DA
228. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
229. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
230. Mutu Gabriel senator PSD DA
231. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
232. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
233. Nagy Vasile deputat AUR DA
234. Nassar Rodica deputat PSD DA
235. Nazare Alexandru senator PNL DA
236. Năcuță Sorin deputat PNL DA
237. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
238. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
239. Neagu Ionuț senator AUR DA
240. Neagu Nicolae senator PNL DA
241. Neață Eugen deputat PSD DA
242. Nechita Aurel deputat PSD DA
243. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
244. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
245. Niță Nicu deputat PSD DA
246. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
247. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
248. Oprinoiu Aurel senator USR DA
249. Orban Ludovic deputat - DA
250. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
251. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
252. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
253. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
254. Panait Radu deputat USR DA
255. Pandea Ciprian senator PNL DA
256. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
257. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
258. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
259. Pălărie Ștefan senator USR DA
260. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
261. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
262. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
263. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
264. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
265. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
266. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
267. Plăiașu Gabriel deputat - DA
268. Polak Tudor deputat PNL DA
269. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
270. Pop Darius deputat AUR DA
271. Popa Alexandru deputat PNL DA
272. Popa Maricel senator PSD DA
273. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
274. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
275. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
276. Popescu Pavel deputat PNL DA
277. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
278. Postică Andrei senator USR DA
279. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
280. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
281. Presură Alexandra deputat PSD DA
282. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
283. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
284. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
285. Puiu Ovidiu senator PSD DA
286. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
287. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
288. Răducanu Sebastian senator PSD DA
289. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
290. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
291. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
292. Roman Nicolae deputat - DA
293. Rotaru Ion senator PSD DA
294. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
295. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
296. Salan Viorel deputat PSD DA
297. Sandu Viorica deputat PSD DA
298. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
299. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
300. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
301. Scarlat George senator PNL DA
302. Scripnic Lilian deputat AUR DA
303. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
304. Seres Dénes deputat UDMR DA
305. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
306. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
307. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
308. Stancu Paul deputat PSD DA
309. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
310. Stănescu Paul senator PSD DA
311. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
312. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
313. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
314. Stoian Maria deputat PNL DA
315. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
316. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
317. Stoica Diana deputat USR DA
318. Stoica Elena deputat PSD DA
319. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
320. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
321. Stroe Felix senator PSD DA
322. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
323. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
324. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
325. Szabó Ödön deputat UDMR DA
326. Șandru Cosmin deputat PNL DA
327. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
328. Șerban Gianina deputat AUR DA
329. Șișcu George deputat PNL DA
330. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
331. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
332. Șoptică Costel deputat PNL DA
333. Șovăială Constantin deputat - DA
334. Ștefan Ion deputat - DA
335. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
336. Tanasă Dan deputat AUR DA
337. Tănase Antonel deputat - DA
338. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
339. Tătaru Nelu deputat PNL DA
340. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
341. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
342. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
343. Terente Eugen deputat USR DA
344. Thellmann Christine deputat PNL DA
345. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
346. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
347. Tobă Francisc deputat - DA
348. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
349. Todosiu Beniamin deputat USR DA
350. Toma Ilie deputat PSD DA
351. Trăilă Cristina deputat PNL DA
352. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
353. Tudorache Daniel deputat PSD DA
354. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
355. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
356. Turos Lóránd senator UDMR DA
357. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
358. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
359. Țachianu Marian deputat PSD DA
360. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
361. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
362. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
363. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
364. Veștea Mihail senator PNL DA
365. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
366. Vicol Costel senator USR DA
367. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
368. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
369. Vlașin Sorin senator PSD DA
370. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
371. Volosatîi Boris deputat AUR DA
372. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
373. Wiener Adrian deputat USR DA
374. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
375. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
376. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
377. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
378. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro