Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:27 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:27

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre privind constituirea Comisiei comune permanente a Camerei Deputaților și Senatului în domeniul securității naționale.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:367 95 62 48 24 16 14 16 32 23 19 9 7 2
- voturi pentru (DA):347 95 62 48 23 16 14 1 31 23 19 8 7 -
- voturi împotrivă (NU):15 - - - - - - 13 - - - - - 2
- abțineri:3 - - - 1 - - 2 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
27. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
28. Barbu Costel deputat PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
31. Barna Ilie Dan deputat USR DA
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR DA
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
45. Boancă Rodica senator AUR -
46. Bodea Marius senator USR DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulai Iulian deputat USR DA
56. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
57. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
58. Burciu Cristina deputat PNL DA
59. Busuioc Andrei senator AUR DA
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
67. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
68. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
69. Cernic Sebastian senator USR DA
70. Chelaru Mircia deputat AUR DA
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
73. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
79. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
80. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
81. Ciubuc Ciprian deputat - Abținere
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Coarnă Dumitru deputat - NU
84. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD -
87. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
88. Cristian Brian deputat USR DA
89. Cristina Ioan senator PNL DA
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
95. Cupșa Ioan deputat PNL DA
96. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
97. Dancă Ionel deputat - NU
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
99. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
100. Dehelean Silviu deputat USR DA
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dogariu Eugen senator PSD DA
105. Drulă Cătălin deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Enachi Raisa deputat AUR DA
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR DA
114. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
115. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
116. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
117. Firu Stela senator PNL DA
118. Florea Daniel deputat PSD DA
119. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
120. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
121. Floroiu Ionel deputat PSD DA
122. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
123. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
124. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Georgescu Laura senator PSD DA
129. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
130. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
131. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
132. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
133. Ghica Cristian senator USR DA
134. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
135. Giugea Nicolae deputat - NU
136. Giurgiu Adrian deputat USR DA
137. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
138. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
139. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
140. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
141. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
142. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hangan Andrei senator AUR DA
147. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
148. Havârneanu Filip deputat USR DA
149. Hărătău Elena deputat PNL DA
150. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
151. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
152. Humelnicu Marius senator PSD DA
153. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
154. Huțu Alexandra deputat PSD DA
155. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
156. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
157. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
158. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
159. Ilie Victor deputat USR DA
160. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
161. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
162. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
163. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
164. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
165. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
166. Ivan Dan senator USR DA
167. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
168. Kelemen Attila deputat UDMR DA
169. Kiss János deputat PNL DA
170. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
171. Könczei Csaba deputat UDMR DA
172. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
173. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
174. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
175. László Attila senator UDMR DA
176. Lavric Sorin senator AUR DA
177. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
178. Lazăr Teodor deputat USR DA
179. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
180. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
181. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
182. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
183. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
184. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
185. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
186. Mang Ioan deputat PSD DA
187. Manta Claudiu deputat PSD DA
188. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
189. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
190. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
191. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
192. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
196. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
197. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
198. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
199. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
200. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
201. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
202. Mina Marian deputat PSD DA
203. Mircea Florin deputat PSD DA
204. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
205. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
206. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
207. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
208. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
209. Mocioalcă Ion senator PSD DA
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
214. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
215. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
216. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
217. Munteanu Remus deputat PSD DA
218. Murariu Oana deputat USR DA
219. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
221. Mutu Gabriel senator PSD DA
222. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
223. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
224. Nagy Vasile deputat AUR DA
225. Nassar Rodica deputat PSD DA
226. Nazare Alexandru senator PNL DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
229. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
230. Neagu Ionuț senator AUR DA
231. Neagu Nicolae senator PNL DA
232. Neață Eugen deputat PSD DA
233. Nechita Aurel deputat PSD DA
234. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
235. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
236. Niță Nicu deputat PSD DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
239. Oprinoiu Aurel senator USR DA
240. Orban Ludovic deputat - NU
241. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
242. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
243. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
244. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
245. Panait Radu deputat USR DA
246. Pandea Ciprian senator PNL DA
247. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
248. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
249. Pălărie Ștefan senator USR DA
250. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
251. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
252. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
253. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
254. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
255. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
256. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
257. Plăiașu Gabriel deputat - NU
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
260. Pop Darius deputat AUR DA
261. Popa Alexandru deputat PNL DA
262. Popa Maricel senator PSD DA
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
264. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
265. Popescu Pavel deputat PNL DA
266. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
267. Postică Andrei senator USR DA
268. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
269. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
270. Presură Alexandra deputat PSD DA
271. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
272. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
273. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
274. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
275. Puiu Ovidiu senator PSD DA
276. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
277. Răducanu Sebastian senator PSD DA
278. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
279. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
280. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
281. Roman Nicolae deputat - DA
282. Rotaru Ion senator PSD DA
283. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
284. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
285. Salan Viorel deputat PSD DA
286. Sandu Viorica deputat PSD DA
287. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
288. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
289. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
290. Scarlat George senator PNL DA
291. Scripnic Lilian deputat AUR DA
292. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
293. Seres Dénes deputat UDMR DA
294. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
295. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
296. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
297. Stancu Paul deputat PSD DA
298. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
299. Stănescu Paul senator PSD DA
300. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
301. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
302. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
303. Stoian Maria deputat PNL DA
304. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
305. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
306. Stoica Diana deputat USR DA
307. Stoica Elena deputat PSD DA
308. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
309. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
310. Stroe Felix senator PSD DA
311. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
312. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
313. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
314. Szabó Ödön deputat UDMR DA
315. Șandru Cosmin deputat PNL DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
317. Șerban Gianina deputat AUR DA
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
320. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
321. Șoptică Costel deputat PNL DA
322. Șovăială Constantin deputat - NU
323. Ștefan Ion deputat - NU
324. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
325. Tanasă Dan deputat AUR DA
326. Tănase Antonel deputat - NU
327. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
328. Tătaru Nelu deputat PNL DA
329. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
330. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
331. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
332. Terente Eugen deputat USR DA
333. Thellmann Christine deputat PNL DA
334. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
335. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
336. Tobă Francisc deputat - NU
337. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
338. Todosiu Beniamin deputat USR DA
339. Toma Ilie deputat PSD DA
340. Toma Vasilică deputat PSD DA
341. Trăilă Cristina deputat PNL DA
342. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
343. Tudorache Daniel deputat PSD DA
344. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
345. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
346. Turos Lóránd senator UDMR DA
347. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
348. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
349. Țachianu Marian deputat PSD DA
350. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
351. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
352. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
353. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
354. Veștea Mihail senator PNL DA
355. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
356. Vicol Costel senator USR DA
357. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
358. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
359. Vlașin Sorin senator PSD DA
360. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
361. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
362. Wiener Adrian deputat USR DA
363. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
364. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
365. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
366. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
367. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 1:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro