Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:22

Subiect vot: Proiectul de Hotărare pentru modificarea anexei la Hotărarea Parlamentului Romaniei nr.12/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentară a Organizației pentru Securitate și Cooperare in Europa - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:260 72 48 23 18 13 8 15 22 13 20 4 3 1
- voturi pentru (DA):250 72 48 23 18 13 8 6 22 13 20 4 3 -
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - - 9 - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
14. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
15. Badiu Georgel deputat AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Bende Sándor deputat UDMR DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
24. Bica Dănuț senator PNL DA
25. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
27. Bob Virgil Marius senator USR DA
28. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
29. Bodea Marius senator USR DA
30. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
31. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
33. Brătescu Liviu senator PNL DA
34. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
35. Buican Cristian deputat PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
38. Burciu Cristina deputat PNL DA
39. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
41. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
42. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
45. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
47. Chelaru Mircia deputat AUR DA
48. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
52. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
53. Cîtea Vasile deputat PSD DA
54. Coarnă Dumitru deputat - NU
55. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
56. Cosma Dorinel senator AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
60. Cristian Brian deputat USR DA
61. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Cupșa Ioan deputat PNL DA
65. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
66. Dancă Ionel deputat - NU
67. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
68. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
69. Deneș Ioan senator PSD DA
70. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
71. Dogariu Eugen senator PSD DA
72. Dragu Anca Dana senator USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
75. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
76. Enachi Raisa deputat AUR DA
77. Farago Petru deputat UDMR DA
78. Fălcoi Nicu deputat USR DA
79. Fechet Mircea deputat PNL DA
80. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
82. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
83. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
85. Floroiu Ionel deputat PSD DA
86. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
88. Gál Károly deputat UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
91. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
94. Ghica Cristian senator USR DA
95. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
96. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
98. Guran Virgil senator PNL DA
99. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
101. Hatos Adrian senator PNL DA
102. Hărătău Elena deputat PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
105. Huțu Alexandra deputat PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
108. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
113. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
114. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
115. Ivan Dan senator USR DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
117. Kelemen Attila deputat UDMR DA
118. Kiss János deputat PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
120. Könczei Csaba deputat UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
122. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
123. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
124. Lazăr Teodor deputat USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
129. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
132. Mang Ioan deputat PSD DA
133. Manta Claudiu deputat PSD DA
134. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
135. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
136. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
137. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
138. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
141. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
143. Mina Marian deputat PSD DA
144. Mircea Florin deputat PSD DA
145. Mirea Siminica senator PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
147. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
148. Mocioalcă Ion senator PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
150. Molnar Ervin deputat PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
153. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
154. Munteanu Remus deputat PSD DA
155. Murariu Oana deputat USR DA
156. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
157. Mutu Gabriel senator PSD DA
158. Nassar Rodica deputat PSD DA
159. Năcuță Sorin deputat PNL DA
160. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
162. Neață Eugen deputat PSD DA
163. Nechita Aurel deputat PSD DA
164. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
165. Niță Nicu deputat PSD DA
166. Oprinoiu Aurel senator USR DA
167. Orban Ludovic deputat - NU
168. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
169. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
170. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
171. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
172. Pălărie Ștefan senator USR DA
173. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
176. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
177. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
178. Plăiașu Gabriel deputat - NU
179. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
180. Popa Maricel senator PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
182. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
183. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
184. Postică Andrei senator USR DA
185. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
186. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
187. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
188. Presură Alexandra deputat PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
191. Prunean Alin-Costel deputat - DA
192. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
193. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
194. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
196. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
197. Roșca Mircea deputat PNL DA
198. Rotaru Ion senator PSD DA
199. Rujan Dumitru deputat PNL DA
200. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
202. Salan Viorel deputat PSD DA
203. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
204. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
205. Scripnic Lilian deputat AUR DA
206. Seres Dénes deputat UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
208. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
209. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
210. Solomon Adrian deputat PSD DA
211. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
212. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
213. Stancu Paul deputat PSD DA
214. Stănescu Paul senator PSD DA
215. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
216. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
217. Stoian Maria deputat PNL DA
218. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
219. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
220. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
221. Stroe Felix senator PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
223. Szabó Ödön deputat UDMR DA
224. Șerban Gianina deputat AUR DA
225. Șișcu George deputat PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
227. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
228. Șoptică Costel deputat PNL DA
229. Tanasă Dan deputat AUR DA
230. Tănase Antonel deputat - NU
231. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
232. Tătaru Nelu deputat PNL DA
233. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
234. Terente Eugen deputat USR DA
235. Thellmann Christine deputat PNL DA
236. Tîlvăr Angel senator PSD DA
237. Tobă Francisc deputat - DA
238. Todosiu Beniamin deputat USR DA
239. Toma Ilie deputat PSD DA
240. Toma Vasilică deputat PSD DA
241. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
242. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
243. Tudorache Daniel deputat PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
245. Turos Lóránd senator UDMR DA
246. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
247. Țachianu Marian deputat PSD DA
248. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
250. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
251. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
253. Vicol Costel senator USR DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
256. Volosatîi Boris deputat AUR DA
257. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
258. Weber Mihai deputat PSD DA
259. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 11:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro