Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:37

Subiect vot: Exercitarea concomitenta a voturilor cu buletine de vot pentru pct. 11, 12 si 13 din ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:270 75 49 22 18 15 8 17 23 13 20 6 3 1
- voturi pentru (DA):255 75 49 22 18 15 7 6 22 12 20 6 3 -
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - 6 - - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - 1 4 - - - - - -
- nu au votat:3 - - - - - - 1 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
15. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
16. Badiu Georgel deputat AUR DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
25. Bica Dănuț senator PNL DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
27. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
29. Bob Virgil Marius senator USR DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
31. Bodea Marius senator USR DA
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Brătescu Liviu senator PNL DA
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Buican Cristian deputat PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
42. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
45. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
48. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
52. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
53. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
54. Ciubuc Ciprian deputat - NU
55. Cîtea Vasile deputat PSD DA
56. Coarnă Dumitru deputat - NU
57. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
58. Cosma Dorinel senator AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
60. Crețu Gabriela senator PSD DA
61. Cristescu Ionel-Danut senator PSD -
62. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
63. Cristian Brian deputat USR DA
64. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
65. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
66. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
67. Cupșa Ioan deputat PNL DA
68. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
69. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
70. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
71. Deneș Ioan senator PSD DA
72. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
73. Dogariu Eugen senator PSD DA
74. Dragu Anca Dana senator USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
77. Enachi Raisa deputat AUR DA
78. Farago Petru deputat UDMR DA
79. Fălcoi Nicu deputat USR DA
80. Fechet Mircea deputat PNL DA
81. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
83. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
84. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
85. Florea Daniel deputat PSD DA
86. Floroiu Ionel deputat PSD DA
87. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
89. Gál Károly deputat UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati Abținere
91. Gavrilă Anamaria deputat - NU
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
93. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
96. Ghica Cristian senator USR DA
97. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
100. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
101. Gudu Michael deputat PNL DA
102. Guran Virgil senator PNL DA
103. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
104. Hangan Andrei senator AUR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
106. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
107. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
109. Huțu Alexandra deputat PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
112. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
117. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
118. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
119. Ivan Dan senator USR DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
121. Kelemen Attila deputat UDMR DA
122. Kiss János deputat PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
124. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
125. Könczei Csaba deputat UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
128. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
129. Lazăr Teodor deputat USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
134. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
137. Mang Ioan deputat PSD DA
138. Manta Claudiu deputat PSD DA
139. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
140. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
141. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
142. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
143. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
145. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
146. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
147. Mina Marian deputat PSD DA
148. Mircea Florin deputat PSD DA
149. Mirea Siminica senator PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
151. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
152. Mocioalcă Ion senator PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
154. Molnar Ervin deputat PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
157. Munteanu Remus deputat PSD DA
158. Murariu Oana deputat USR DA
159. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
160. Mutu Gabriel senator PSD DA
161. Nassar Rodica deputat PSD DA
162. Năcuță Sorin deputat PNL DA
163. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
164. Neață Eugen deputat PSD DA
165. Nechita Aurel deputat PSD DA
166. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
167. Niță Nicu deputat PSD DA
168. Oprinoiu Aurel senator USR DA
169. Orban Ludovic deputat - -
170. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
171. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
173. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
174. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
175. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
176. Pălărie Ștefan senator USR DA
177. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
180. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
181. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
182. Plăiașu Gabriel deputat - Abținere
183. Polak Tudor deputat PNL DA
184. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
185. Popa Maricel senator PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
188. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
189. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
190. Postică Andrei senator USR DA
191. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
192. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
193. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
194. Presură Alexandra deputat PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
197. Prunean Alin-Costel deputat - DA
198. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
199. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
200. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
202. Roșca Mircea deputat PNL DA
203. Rotaru Ion senator PSD DA
204. Rujan Dumitru deputat PNL DA
205. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
207. Salan Viorel deputat PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
210. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
211. Scarlat George senator PNL -
212. Scripnic Lilian deputat AUR DA
213. Seres Dénes deputat UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
215. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
216. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
217. Solomon Adrian deputat PSD DA
218. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
219. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
220. Stancu Paul deputat PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
222. Stănescu Paul senator PSD DA
223. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
224. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
225. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
226. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
228. Stoica Elena deputat PSD DA
229. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
230. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
232. Szabó Ödön deputat UDMR DA
233. Șerban Gianina deputat AUR DA
234. Șișcu George deputat PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
236. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
237. Tanasă Dan deputat AUR DA
238. Tănase Antonel deputat - Abținere
239. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
240. Tătaru Nelu deputat PNL DA
241. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
242. Terente Eugen deputat USR DA
243. Thellmann Christine deputat PNL DA
244. Tîlvăr Angel senator PSD DA
245. Tobă Francisc deputat - DA
246. Todosiu Beniamin deputat USR DA
247. Toma Ilie deputat PSD DA
248. Toma Vasilică deputat PSD DA
249. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
250. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
251. Tudorache Daniel deputat PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
253. Turos Lóránd senator UDMR DA
254. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
255. Țachianu Marian deputat PSD DA
256. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
258. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
259. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
260. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
261. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
262. Vicol Costel senator USR DA
263. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
265. Volosatîi Boris deputat AUR DA
266. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
267. Weber Mihai deputat PSD DA
268. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro