Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:15

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:237 65 40 23 18 11 7 13 18 14 19 5 3 1
- voturi pentru (DA):231 65 40 23 17 11 7 11 17 13 19 5 3 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 2 - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
12. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
13. Badiu Georgel deputat AUR DA
14. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
17. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
18. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
19. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
20. Bica Dănuț senator PNL DA
21. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
22. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
23. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
25. Bob Virgil Marius senator USR DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
27. Bodea Marius senator USR DA
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Brătescu Liviu senator PNL DA
31. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
32. Buican Cristian deputat PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
35. Burciu Cristina deputat PNL DA
36. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
38. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
39. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
41. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
42. Chelaru Mircia deputat AUR DA
43. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
45. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
47. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
48. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
49. Cîtea Vasile deputat PSD DA
50. Coarnă Dumitru deputat - DA
51. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
52. Cosma Dorinel senator AUR DA
53. Crețu Gabriela senator PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
55. Cristian Brian deputat USR DA
56. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
57. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
58. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
59. Cupșa Ioan deputat PNL DA
60. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
61. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
62. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
63. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
64. Dogariu Eugen senator PSD DA
65. Dragu Anca Dana senator USR DA
66. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
67. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
68. Enachi Raisa deputat AUR DA
69. Farago Petru deputat UDMR DA
70. Fălcoi Nicu deputat USR DA
71. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
72. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
73. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
74. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
75. Floroiu Ionel deputat PSD DA
76. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
77. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
78. Gál Károly deputat UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
81. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
83. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
84. Ghica Cristian senator USR DA
85. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
86. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
88. Guran Virgil senator PNL DA
89. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
91. Hatos Adrian senator PNL DA
92. Hărătău Elena deputat PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
95. Huțu Alexandra deputat PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
98. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
99. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
100. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
102. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - Abținere
103. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
104. Ivan Dan senator USR DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
106. Kelemen Attila deputat UDMR DA
107. Kiss János deputat PNL DA
108. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
109. Könczei Csaba deputat UDMR DA
110. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
111. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
112. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
113. Lazăr Teodor deputat USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
115. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
116. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
117. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
118. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
119. Mang Ioan deputat PSD DA
120. Manta Claudiu deputat PSD DA
121. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
122. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
123. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
124. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
125. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
126. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
128. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
130. Mina Marian deputat PSD DA
131. Mircea Florin deputat PSD DA
132. Mirea Siminica senator PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
134. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
135. Mocioalcă Ion senator PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
137. Molnar Ervin deputat PNL DA
138. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
140. Munteanu Remus deputat PSD DA
141. Murariu Oana deputat USR DA
142. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
143. Mutu Gabriel senator PSD DA
144. Năcuță Sorin deputat PNL DA
145. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
146. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
147. Neață Eugen deputat PSD DA
148. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
149. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
150. Niță Nicu deputat PSD DA
151. Oprinoiu Aurel senator USR DA
152. Orban Ludovic deputat - Abținere
153. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
154. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
155. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
156. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
157. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
158. Pălărie Ștefan senator USR DA
159. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
161. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
162. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
163. Popa Maricel senator PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
165. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
166. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
167. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
168. Postică Andrei senator USR DA
169. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
170. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
171. Presură Alexandra deputat PSD DA
172. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
174. Prunean Alin-Costel deputat - DA
175. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
176. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
177. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
179. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
180. Roșca Mircea deputat PNL DA
181. Rotaru Ion senator PSD DA
182. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
183. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
184. Salan Viorel deputat PSD DA
185. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
186. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
187. Scarlat George senator PNL -
188. Scripnic Lilian deputat AUR DA
189. Seres Dénes deputat UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
191. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
192. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
193. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
194. Stancu Paul deputat PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
196. Stănescu Paul senator PSD DA
197. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
198. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
199. Stoian Maria deputat PNL DA
200. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
202. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
203. Stroe Felix senator PSD -
204. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
205. Szabó Ödön deputat UDMR DA
206. Șerban Gianina deputat AUR DA
207. Șișcu George deputat PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
209. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
210. Șoptică Costel deputat PNL DA
211. Tanasă Dan deputat AUR DA
212. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
213. Tătaru Nelu deputat PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
215. Terente Eugen deputat USR DA
216. Thellmann Christine deputat PNL DA
217. Tîlvăr Angel senator PSD DA
218. Tobă Francisc deputat - DA
219. Todosiu Beniamin deputat USR DA
220. Toma Ilie deputat PSD DA
221. Toma Vasilică deputat PSD DA
222. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
223. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
224. Tudorache Daniel deputat PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
226. Turos Lóránd senator UDMR DA
227. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
228. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
231. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
232. Vicol Costel senator USR DA
233. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
234. Volosatîi Boris deputat AUR DA
235. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
236. Weber Mihai deputat PSD DA
237. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 2:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro