Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:14

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:229 65 39 23 18 12 6 11 17 12 18 4 3 1
- voturi pentru (DA):164 65 39 - - 12 6 7 17 12 1 2 3 -
- voturi împotrivă (NU):62 - - 23 18 - - 2 - - 17 2 - -
- abțineri:3 - - - - - - 2 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
12. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
13. Badiu Georgel deputat AUR NU
14. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
17. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
18. Bende Sándor deputat UDMR DA
19. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
20. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
21. Bica Dănuț senator PNL DA
22. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
24. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
26. Bob Virgil Marius senator USR NU
27. Bodea Marius senator USR NU
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
30. Brătescu Liviu senator PNL DA
31. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
32. Buican Cristian deputat PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
35. Burciu Cristina deputat PNL DA
36. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
38. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
39. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
41. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
42. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
43. Chelaru Mircia deputat AUR NU
44. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
45. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
47. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
48. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
49. Cîtea Vasile deputat PSD DA
50. Coarnă Dumitru deputat - DA
51. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
52. Crețu Gabriela senator PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
54. Cristian Brian deputat USR NU
55. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
56. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
57. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
58. Cupșa Ioan deputat PNL DA
59. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
60. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
61. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
62. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
63. Dogariu Eugen senator PSD DA
64. Dragu Anca Dana senator USR NU
65. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
66. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
67. Enachi Raisa deputat AUR NU
68. Farago Petru deputat UDMR DA
69. Fălcoi Nicu deputat USR NU
70. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
71. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
72. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
73. Floroiu Ionel deputat PSD DA
74. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
75. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
76. Gál Károly deputat UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
79. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
81. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
82. Ghica Cristian senator USR NU
83. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
84. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
85. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
86. Guran Virgil senator PNL DA
87. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
88. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
89. Hatos Adrian senator PNL DA
90. Hărătău Elena deputat PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
92. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
93. Huțu Alexandra deputat PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
95. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
96. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
97. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
98. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
100. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - Abținere
101. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
102. Ivan Dan senator USR NU
103. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
104. Kelemen Attila deputat UDMR DA
105. Kiss János deputat PNL DA
106. Könczei Csaba deputat UDMR DA
107. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
109. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
110. Lazăr Teodor deputat USR NU
111. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
112. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
113. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
114. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
115. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
116. Mang Ioan deputat PSD DA
117. Manta Claudiu deputat PSD DA
118. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
119. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
120. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
121. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
122. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
123. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
124. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
125. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
127. Mina Marian deputat PSD DA
128. Mircea Florin deputat PSD DA
129. Mirea Siminica senator PSD DA
130. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
131. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
132. Mocioalcă Ion senator PSD DA
133. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
134. Molnar Ervin deputat PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
137. Munteanu Remus deputat PSD DA
138. Murariu Oana deputat USR NU
139. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
140. Mutu Gabriel senator PSD DA
141. Năcuță Sorin deputat PNL DA
142. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
144. Neață Eugen deputat PSD DA
145. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
146. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
147. Niță Nicu deputat PSD DA
148. Oprinoiu Aurel senator USR NU
149. Orban Ludovic deputat - Abținere
150. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
151. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
152. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
153. Pălărie Ștefan senator USR NU
154. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
155. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
156. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
157. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
158. Popa Maricel senator PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
160. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
161. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
162. Postică Andrei senator USR NU
163. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
164. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
165. Presură Alexandra deputat PSD DA
166. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
168. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
169. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
170. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
171. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
172. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
173. Rotaru Ion senator PSD DA
174. Rujan Dumitru deputat PNL DA
175. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
176. Salan Viorel deputat PSD DA
177. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
178. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
179. Scripnic Lilian deputat AUR NU
180. Seres Dénes deputat UDMR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
182. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
183. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
184. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
185. Stancu Paul deputat PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
187. Stănescu Paul senator PSD DA
188. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
189. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
190. Stoian Maria deputat PNL DA
191. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
192. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
193. Stoica Elena deputat PSD DA
194. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
196. Szabó Ödön deputat UDMR DA
197. Șerban Gianina deputat AUR NU
198. Șișcu George deputat PNL DA
199. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
200. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
201. Șoptică Costel deputat PNL DA
202. Tanasă Dan deputat AUR NU
203. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
204. Tătaru Nelu deputat PNL DA
205. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
206. Terente Eugen deputat USR NU
207. Thellmann Christine deputat PNL DA
208. Tîlvăr Angel senator PSD DA
209. Tobă Francisc deputat - DA
210. Todosiu Beniamin deputat USR NU
211. Toma Ilie deputat PSD DA
212. Toma Vasilică deputat PSD DA
213. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
214. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
215. Tudorache Daniel deputat PSD DA
216. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
217. Turos Lóránd senator UDMR DA
218. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
219. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
221. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
222. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
223. Vicol Costel senator USR NU
224. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
226. Volosatîi Boris deputat AUR NU
227. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
228. Weber Mihai deputat PSD DA
229. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro