Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2022 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 28 iunie 2022, ora 11:06

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:220 63 34 30 15 12 10 12 12 9 15 3 5
- voturi pentru (DA):213 63 34 30 15 12 10 10 12 8 13 2 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - -
- nu au votat:5 - - - - - - - - 1 2 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badiu Georgel deputat AUR DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
31. Bob Virgil Marius senator USR -
32. Bodea Marius senator USR DA
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bordei Cristian senator USR -
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
37. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Bulai Iulian deputat USR DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
42. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
45. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
48. Cernic Sebastian senator USR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
51. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
56. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
57. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
58. Cîtea Vasile deputat PSD DA
59. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
61. Cosma Dorinel senator AUR -
62. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
64. Cristian Brian deputat USR DA
65. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
66. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
67. Csoma Botond deputat UDMR DA
68. Cupșa Ioan deputat PNL DA
69. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
70. Dehelean Silviu deputat USR DA
71. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
73. Drulă Cătălin deputat USR DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
75. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
76. Enachi Raisa deputat AUR DA
77. Fălcoi Nicu deputat USR DA
78. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
79. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
80. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
81. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
82. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
83. Gál Károly deputat UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
86. Genoiu Mihail senator PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
88. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
91. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
95. Gudu Michael deputat PNL DA
96. Guran Virgil senator PNL DA
97. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
98. Hatos Adrian senator PNL DA
99. Havârneanu Filip deputat USR DA
100. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
101. Humelnicu Marius senator PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
104. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
107. Ilie Victor deputat USR DA
108. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
110. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
111. Ivan Dan senator USR DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
113. Kelemen Attila deputat UDMR DA
114. Kiss János deputat PNL DA
115. Könczei Csaba deputat UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
117. Lavric Sorin senator AUR DA
118. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
119. Lazăr Teodor deputat USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
121. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
125. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
126. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
127. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
128. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
130. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
131. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
132. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
134. Mircea Florin deputat PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
136. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
138. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
139. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
141. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
144. Munteanu Remus deputat PSD DA
145. Mutu Gabriel senator PSD DA
146. Năcuță Sorin deputat PNL DA
147. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
148. Neață Eugen deputat PSD DA
149. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR -
150. Oprinoiu Aurel senator USR DA
151. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
152. Panait Radu deputat USR DA
153. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
154. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
155. Pălărie Ștefan senator USR DA
156. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
157. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
158. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
161. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
162. Popescu Pavel deputat PNL DA
163. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
164. Postică Andrei senator USR DA
165. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
166. Presură Alexandra deputat PSD DA
167. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
168. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
170. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
171. Rujan Dumitru deputat PNL DA
172. Salan Viorel deputat PSD DA
173. Sandu Viorica deputat PSD DA
174. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
175. Scarlat George senator PNL -
176. Scripnic Lilian deputat AUR DA
177. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
178. Seres Dénes deputat UDMR DA
179. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
180. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
181. Solomon Adrian deputat PSD DA
182. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
183. Stancu Paul deputat PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
185. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
186. Stoian Maria deputat PNL DA
187. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
188. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
189. Szabó Ödön deputat UDMR DA
190. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
191. Șișcu George deputat PNL DA
192. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
193. Ștefan Ion deputat - DA
194. Tanasă Dan deputat AUR DA
195. Tănase Antonel deputat - Abținere
196. Tătaru Nelu deputat PNL DA
197. Terente Eugen deputat USR DA
198. Tobă Francisc deputat - DA
199. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
200. Todosiu Beniamin deputat USR DA
201. Toma Ilie deputat PSD DA
202. Toma Vasilică deputat PSD DA
203. Trăilă Cristina deputat PNL DA
204. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
205. Tudorache Daniel deputat PSD DA
206. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
207. Turcan Raluca deputat PNL DA
208. Turos Lóránd senator UDMR DA
209. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
210. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
211. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
212. Veștea Mihail senator PNL DA
213. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
214. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
215. Vlașin Sorin senator PSD DA
216. Volosatîi Boris deputat AUR DA
217. Weber Mihai deputat PSD DA
218. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
219. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 2:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro