Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2022 > 11:33 Versiunea pentru printare
Marți, 28 iunie 2022, ora 11:33

Subiect vot: Proiectul Declarației Parlamentului României cu ocazia aniversării a 25 de ani de la lansarea Parteneriatului strategic dintre România și Statele Unite ale Americii - Adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:266 74 44 31 18 14 14 13 22 13 13 4 5 1
- voturi pentru (DA):255 74 44 31 18 12 14 9 21 10 13 4 5 -
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 1 - - - - -
- abțineri:4 - - - - 1 - 2 - - - - - 1
- nu au votat:5 - - - - 1 - 1 - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badiu Georgel deputat AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR -
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bordei Cristian senator USR DA
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Brătescu Liviu senator PNL DA
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Bulai Iulian deputat USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
39. Burciu Cristina deputat PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
41. Busuioc Andrei senator AUR DA
42. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
43. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
44. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
46. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
49. Cernic Sebastian senator USR DA
50. Chelaru Mircia deputat AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
53. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
58. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
59. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
60. Ciubuc Ciprian deputat - Abținere
61. Cîtea Vasile deputat PSD DA
62. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
63. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
65. Constantin Daniel deputat PNL DA
66. Corlățean Titus senator PSD DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristian Brian deputat USR DA
69. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dehelean Silviu deputat USR DA
75. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
76. Dogariu Eugen senator PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
78. Drulă Cătălin deputat USR DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
81. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR DA
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
85. Fălcoi Nicu deputat USR DA
86. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
87. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
89. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
90. Florea Daniel deputat PSD DA
91. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
92. Gál Károly deputat UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
95. Genoiu Mihail senator PSD DA
96. Georgescu Laura senator PSD DA
97. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
103. Giurgiu Adrian deputat USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
105. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
109. Gudu Michael deputat PNL DA
110. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
111. Havârneanu Filip deputat USR DA
112. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
113. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
114. Humelnicu Marius senator PSD DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
116. Huțu Alexandra deputat PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
118. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
121. Ilie Victor deputat USR DA
122. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
123. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL -
124. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
125. Ionescu George deputat - DA
126. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - Abținere
127. Ivan Dan senator USR DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
131. Könczei Csaba deputat UDMR DA
132. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
134. Lavric Sorin senator AUR DA
135. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
136. Lazăr Teodor deputat USR DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
138. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
144. Manta Claudiu deputat PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
146. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
147. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
148. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
151. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
152. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mircea Florin deputat PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
159. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
160. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
161. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
163. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
166. Munteanu Remus deputat PSD DA
167. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
168. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
170. Năcuță Sorin deputat PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
173. Neagu Nicolae senator PNL DA
174. Neață Eugen deputat PSD DA
175. Nechita Aurel deputat PSD DA
176. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
177. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
178. Niță Nicu deputat PSD DA
179. Oprinoiu Aurel senator USR DA
180. Orban Ludovic deputat - -
181. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
182. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
183. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
184. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
185. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
186. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
187. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
188. Pălărie Ștefan senator USR DA
189. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
190. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
192. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
196. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
197. Postică Andrei senator USR DA
198. Potecă Vasilica senator PNL -
199. Presură Alexandra deputat PSD DA
200. Puiu Ovidiu senator PSD NU
201. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
202. Roșca Mircea deputat PNL DA
203. Rujan Dumitru deputat PNL DA
204. Salan Viorel deputat PSD DA
205. Sandu Viorica deputat PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
207. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
208. Scarlat George senator PNL -
209. Scripnic Lilian deputat AUR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
211. Seres Dénes deputat UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
213. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
214. Solomon Adrian deputat PSD DA
215. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
216. Stancu Paul deputat PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
218. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
219. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
220. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
221. Stoian Maria deputat PNL DA
222. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
223. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
224. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
225. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
226. Szabó Ödön deputat UDMR DA
227. Șandru Cosmin deputat PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
229. Șerban Gianina deputat AUR DA
230. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
231. Șișcu George deputat PNL DA
232. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
233. Șoptică Costel deputat PNL DA
234. Ștefan Ion deputat - DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
236. Tanasă Dan deputat AUR DA
237. Tănase Antonel deputat - DA
238. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
239. Tătaru Nelu deputat PNL DA
240. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
241. Terente Eugen deputat USR DA
242. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
243. Tobă Francisc deputat - NU
244. Todosiu Beniamin deputat USR DA
245. Toma Ilie deputat PSD DA
246. Toma Vasilică deputat PSD DA
247. Trăilă Cristina deputat PNL DA
248. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
249. Trufin Lucian senator PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
251. Turcan Raluca deputat PNL DA
252. Turos Lóránd senator UDMR DA
253. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
255. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
257. Vicol Costel senator USR DA
258. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
259. Vlașin Sorin senator PSD DA
260. Volosatîi Boris deputat AUR DA
261. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
262. Weber Mihai deputat PSD DA
263. Zakarias Zoltán deputat UDMR Abținere
264. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
266. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro