Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2007 > 21:19 Versiunea pentru printare
Luni, 25 iunie 2007, ora 21:19

Subiect vot: Propunere
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 38 43 7 46 17 6 11 15
- voturi pentru (DA):116 38 43 6 - 16 5 6 2
- voturi împotrivă (NU):63 - - - 46 - 1 3 13
- abțineri:3 - - - - 1 - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Andreica Romică - NU
10. Antal Árpád-András UDMR Abținere
11. Antal István UDMR DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Băeșu George PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciontu Corneliu - DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Constantinescu Anca PD-L NU
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
71. Hoban Ioan PNL DA
72. Hogea Vlad Gabriel - NU
73. Hoinaru Marian - NU
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L NU
79. Ilie Cristian PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
83. Iustian Mircea Teodor - NU
84. Jipa Florina Ruxandra PRM -
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L NU
91. Liga Dănuț PD-L NU
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Man Mircea PD-L NU
95. Manta Pantelimon - DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Cătălin Lucian PSD DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
107. Mironescu Laurențiu PD-L NU
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mocanu Alexandru PD-L NU
111. Mocanu Vasile PSD DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu - NU
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Movilă Petru PD-L NU
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olarean Aurel PD-L NU
125. Oltean Ioan PD-L NU
126. Olteanu Bogdan PNL DA
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati NU
129. Pardău Dumitru - NU
130. Paveliu Marian Sorin - NU
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Popa Cornel PNL DA
133. Popa Nicolae PNL DA
134. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
136. Preda Cezar-Florin PD-L NU
137. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
138. Pupeză Viorel PSD DA
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Radan Mihai Minoritati NU
142. Rădulescu Cristian PD-L NU
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Sanda Victor PSD DA
146. Sandu Gabriel - NU
147. Sandu-Capră Mihai PNL DA
148. Sasu Ion PSD DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L NU
151. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
152. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stoica Ion - NU
159. Străchinaru Petre PD-L NU
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Știrbeț Cornel - NU
163. Tabără Valeriu PD-L NU
164. Tamás Sándor UDMR DA
165. Timar Liviu PSD DA
166. Timiș Ioan PNL DA
167. Toma Florentina Marilena PSD DA
168. Tudor Constantin PD-L NU
169. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
170. Ungureanu Petre - NU
171. Ursărescu Dorinel PNL DA
172. Varga Attila UDMR DA
173. Vasile Aurelia PSD DA
174. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
175. Vălean Adina Ioana PNL DA
176. Văsioiu Horia PD-L NU
177. Vlădoiu Aurel PSD DA
178. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
179. Voinea Florea PSD DA
180. Zaharia Claudius Mihail - NU
181. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
182. Zegrean Augustin PD-L NU
183. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 aprilie 2024, 8:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro