Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2007 > 21:27 Versiunea pentru printare
Luni, 25 iunie 2007, ora 21:27

Subiect vot: Propunere
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 38 39 8 43 18 5 11 14
- voturi pentru (DA):111 35 39 8 - 18 2 9 -
- voturi împotrivă (NU):56 - - - 43 - - - 13
- abțineri:8 2 - - - - 3 2 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică - NU
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Ardelean Lia PC Abținere
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Băeșu George PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
33. Călian Petru PC Abținere
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciontu Corneliu - Abținere
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Constantinescu Anca PD-L NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dușa Mircea PSD Abținere
49. Duțu Stelian PD-L NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PC Abținere
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Furo Iuliu Ioan PRM DA
56. Gabor Gheorghe PNL DA
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Gerea Andrei Dominic PNL DA
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
60. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Gonțea Ion PD-L NU
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Hogea Vlad Gabriel - NU
69. Hoinaru Marian - NU
70. Hrebenciuc Viorel PSD DA
71. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L NU
74. Ilie Cristian PD-L NU
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
78. Iustian Mircea Teodor - NU
79. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kovacs Attila UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L NU
86. Liga Dănuț PD-L NU
87. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
88. Luchian Ion PNL DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Marian Dan Mihai PNL DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Merce Ilie PRM DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PRM DA
101. Mircovici Niculae Minoritati DA
102. Mironescu Laurențiu PD-L NU
103. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
105. Mocanu Alexandru PD-L NU
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
108. Moisoiu Adrian PRM DA
109. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
110. Momanu Corneliu - NU
111. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
112. Movilă Petru PD-L NU
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nedelcu Gabriela PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olarean Aurel PD-L NU
119. Oltean Ioan PD-L NU
120. Palăr Ionel PNL DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pardău Dumitru - NU
123. Petrea Constantin PD-L NU
124. Popa Cornel PNL DA
125. Popa Nicolae PNL DA
126. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL DA
127. Preda Cezar-Florin PD-L NU
128. Pruteanu Vasile - NU
129. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
130. Pupeză Viorel PSD DA
131. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
132. Pușcă Mircea Valer PNL DA
133. Radan Mihai Minoritati DA
134. Rădulescu Cristian PD-L NU
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Sanda Victor PSD DA
138. Sandu Gabriel - NU
139. Sandu-Capră Mihai PNL DA
140. Sasu Ion PSD DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârb Gheorghe PD-L NU
143. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
144. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Severin Adrian PSD -
147. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
148. Sóki Béla UDMR DA
149. Stan Ioan PSD DA
150. Stanciu Anghel PSD DA
151. Stoica Ion - NU
152. Străchinaru Petre PD-L NU
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR DA
155. Știrbeț Cornel - NU
156. Tabără Valeriu PD-L NU
157. Tamás Sándor UDMR DA
158. Timar Liviu PSD DA
159. Timiș Ioan PNL DA
160. Toma Florentina Marilena PSD DA
161. Tudor Constantin PD-L NU
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ungureanu Petre - NU
164. Ursărescu Dorinel PNL DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
168. Vălean Adina Ioana PNL DA
169. Văsioiu Horia PD-L NU
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail - NU
174. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
175. Zegrean Augustin PD-L NU
176. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 aprilie 2024, 9:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro