Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2022 > 13:07 Versiunea pentru printare
Joi, 1 septembrie 2022, ora 13:07

Subiect vot: Ordine de zi - Aprobata
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:263 82 41 28 15 13 9 14 29 8 17 4 2 1
- voturi pentru (DA):243 81 41 27 15 13 8 8 22 6 16 4 2 -
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - 6 - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:12 1 - 1 - - 1 - 6 2 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD DA
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
18. Badiu Georgel deputat AUR DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
28. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
32. Boancă Rodica senator AUR DA
33. Bob Virgil Marius senator USR DA
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
47. Cernic Sebastian senator USR -
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
49. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor deputat USR -
53. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
54. Ciubuc Ciprian deputat - NU
55. Cîtea Vasile deputat PSD DA
56. Coarnă Dumitru deputat - NU
57. Constantin Daniel deputat PNL DA
58. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
59. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
60. Cristescu Ionel-Danut senator PSD -
61. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
62. Cristian Brian deputat USR DA
63. Cristina Ioan senator PNL -
64. Csoma Botond deputat UDMR DA
65. Cupșa Ioan deputat PNL DA
66. Dehelean Silviu deputat USR DA
67. Deneș Ioan senator PSD DA
68. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
69. Dragu Anca Dana senator USR DA
70. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
74. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
75. Enachi Raisa deputat AUR DA
76. Farago Petru deputat UDMR DA
77. Fădor Angelica deputat PNL DA
78. Fălcoi Nicu deputat USR DA
79. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
80. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
81. Firu Stela senator PNL DA
82. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
83. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
85. Furtună Mirela deputat PSD DA
86. Gál Károly deputat UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
89. Genoiu Mihail senator PSD -
90. Georgescu Laura senator PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
92. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
94. Ghica Cristian senator USR DA
95. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
96. Giugea Nicolae deputat - DA
97. Giurgiu Adrian deputat USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
99. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
104. Guran Virgil senator PNL DA
105. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
106. Hangan Andrei senator AUR DA
107. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
108. Humelnicu Marius senator PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
110. Huțu Alexandra deputat PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
112. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
115. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
117. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
118. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
119. Ivan Dan senator USR DA
120. Kelemen Attila deputat UDMR DA
121. Kiss János deputat PNL DA
122. Könczei Csaba deputat UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
125. László Attila senator UDMR DA
126. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
131. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
132. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
133. Mang Ioan deputat PSD DA
134. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
135. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
136. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
137. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
138. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
141. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD -
142. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
144. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
145. Mircea Florin deputat PSD DA
146. Mirea Siminica senator PSD -
147. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
148. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
149. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
150. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
151. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
153. Molnar Ervin deputat PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
155. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
157. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
158. Munteanu Remus deputat PSD DA
159. Murariu Oana deputat USR DA
160. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
161. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
162. Mutu Gabriel senator PSD DA
163. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
165. Nassar Rodica deputat PSD DA
166. Năcuță Sorin deputat PNL DA
167. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
168. Neață Eugen deputat PSD DA
169. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
170. Niță Nicu deputat PSD DA
171. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
172. Oprinoiu Aurel senator USR DA
173. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
174. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
175. Panait Radu deputat USR DA
176. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
177. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
178. Pălărie Ștefan senator USR DA
179. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
181. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
182. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
184. Popa Maricel senator PSD DA
185. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
188. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
189. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
191. Postică Andrei senator USR DA
192. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
193. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
194. Presură Alexandra deputat PSD DA
195. Prioteasa Ion senator PSD -
196. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
197. Prunean Alin-Costel deputat - DA
198. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
199. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
200. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
202. Roșca Mircea deputat PNL DA
203. Rujan Dumitru deputat PNL DA
204. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
205. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
206. Salan Viorel deputat PSD DA
207. Sandu Viorica deputat PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
209. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
210. Scarlat George senator PNL DA
211. Seres Dénes deputat UDMR DA
212. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
213. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
214. Solomon Adrian deputat PSD DA
215. Stan Ioan senator PSD -
216. Stancu Paul deputat PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan deputat PSD -
218. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
219. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
220. Stoian Maria deputat PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
222. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
223. Stoica Diana deputat USR DA
224. Stoica Elena deputat PSD DA
225. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
226. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
227. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
228. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
229. Szabó Ödön deputat UDMR DA
230. Șandru Cosmin deputat PNL DA
231. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
232. Șerban Gianina deputat AUR DA
233. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
234. Șișcu George deputat PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
236. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
237. Șoptică Costel deputat PNL DA
238. Tanasă Dan deputat AUR DA
239. Terente Eugen deputat USR DA
240. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
241. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
242. Tobă Francisc deputat - NU
243. Todosiu Beniamin deputat USR DA
244. Toma Ilie deputat PSD DA
245. Trăilă Cristina deputat PNL DA
246. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
247. Trufin Lucian senator PSD DA
248. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
249. Turcan Raluca deputat PNL DA
250. Turos Lóránd senator UDMR DA
251. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
252. Țachianu Marian deputat PSD DA
253. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
254. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
255. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
257. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
258. Vlașin Sorin senator PSD DA
259. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL -
260. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
261. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati -
263. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro