Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2022 > 13:14 Versiunea pentru printare
Joi, 1 septembrie 2022, ora 13:14

Subiect vot: Programul lucru - aprobat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:303 88 46 31 14 14 11 16 36 16 18 6 6 1
- voturi pentru (DA):285 88 45 31 14 14 11 7 30 16 18 5 6 -
- voturi împotrivă (NU):9 - 1 - - - - 6 - - - 1 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:7 - - - - - - 1 6 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - NU
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
32. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
37. Boancă Rodica senator AUR DA
38. Bob Virgil Marius senator USR DA
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
41. Bordei Cristian senator USR DA
42. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
44. Brătescu Liviu senator PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
55. Cernic Sebastian senator USR DA
56. Chelaru Mircia deputat AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
58. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
61. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
63. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
64. Ciubuc Ciprian deputat - NU
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Coarnă Dumitru deputat - NU
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Corlățean Titus senator PSD -
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
77. Dehelean Silviu deputat USR DA
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dragu Anca Dana senator USR DA
82. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Enachi Raisa deputat AUR DA
87. Farago Petru deputat UDMR DA
88. Fădor Angelica deputat PNL DA
89. Fălcoi Nicu deputat USR DA
90. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
91. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
92. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
93. Firea Gabriela senator PSD DA
94. Firu Stela senator PNL DA
95. Florea Daniel deputat PSD DA
96. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
97. Floroiu Ionel deputat PSD DA
98. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
100. Furtună Mirela deputat PSD DA
101. Gál Károly deputat UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
104. Genoiu Mihail senator PSD DA
105. Georgescu Laura senator PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Ghica Cristian senator USR DA
110. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
111. Giurgiu Adrian deputat USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
113. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
116. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
117. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
119. Guran Virgil senator PNL DA
120. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
121. Hangan Andrei senator AUR DA
122. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
123. Humelnicu Marius senator PSD DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
125. Huțu Alexandra deputat PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
127. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
129. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
130. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
132. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
133. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
134. Ivan Dan senator USR DA
135. Kelemen Attila deputat UDMR DA
136. Kiss János deputat PNL DA
137. Könczei Csaba deputat UDMR DA
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. László Attila senator UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
142. Lazăr Teodor deputat USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
144. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
149. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
152. Mang Ioan deputat PSD DA
153. Manta Claudiu deputat PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
155. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
156. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
157. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
158. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
161. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD -
162. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
164. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
165. Mircea Florin deputat PSD DA
166. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
167. Mirea Siminica senator PSD -
168. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
169. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
170. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
171. Mocioalcă Ion senator PSD -
172. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
174. Molnar Ervin deputat PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
176. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
178. Munteanu Remus deputat PSD DA
179. Murariu Oana deputat USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
181. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
182. Mutu Gabriel senator PSD -
183. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
185. Nassar Rodica deputat PSD DA
186. Năcuță Sorin deputat PNL DA
187. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
188. Neață Eugen deputat PSD DA
189. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
190. Niță Nicu deputat PSD DA
191. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
192. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
193. Oprinoiu Aurel senator USR DA
194. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
196. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
197. Panait Radu deputat USR DA
198. Pandea Ciprian senator PNL DA
199. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
200. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
201. Pălărie Ștefan senator USR DA
202. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
203. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
204. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
205. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
206. Plăiașu Gabriel deputat - -
207. Polak Tudor deputat PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
209. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
212. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
214. Postică Andrei senator USR DA
215. Potecă Vasilica senator PNL DA
216. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
217. Presură Alexandra deputat PSD DA
218. Prioteasa Ion senator PSD -
219. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
220. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
221. Prunean Alin-Costel deputat - DA
222. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
223. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
224. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
225. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
228. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
229. Romașcanu Lucian senator PSD DA
230. Roșca Mircea deputat PNL DA
231. Rujan Dumitru deputat PNL DA
232. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
233. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
234. Salan Viorel deputat PSD DA
235. Sandu Viorica deputat PSD DA
236. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
237. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
238. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
239. Scarlat George senator PNL DA
240. Scripnic Lilian deputat AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
242. Seres Dénes deputat UDMR DA
243. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
244. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
245. Solomon Adrian deputat PSD DA
246. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
247. Stan Ioan senator PSD DA
248. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
249. Stancu Paul deputat PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
251. Stănescu Paul senator PSD DA
252. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
253. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
254. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
255. Stoian Maria deputat PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
258. Stoica Diana deputat USR DA
259. Stoica Elena deputat PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
261. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
265. Szabó Ödön deputat UDMR DA
266. Șandru Cosmin deputat PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
268. Șerban Gianina deputat AUR DA
269. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
270. Șișcu George deputat PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
272. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
273. Șoptică Costel deputat PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
275. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
276. Terente Eugen deputat USR DA
277. Thellmann Christine deputat PNL DA
278. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
279. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
280. Tobă Francisc deputat - NU
281. Todosiu Beniamin deputat USR DA
282. Toma Ilie deputat PSD DA
283. Trăilă Cristina deputat PNL NU
284. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
285. Trufin Lucian senator PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
287. Turcan Raluca deputat PNL DA
288. Turos Lóránd senator UDMR DA
289. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
290. Țachianu Marian deputat PSD DA
291. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
292. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
293. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
294. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
295. Veștea Mihail senator PNL DA
296. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
297. Vlașin Sorin senator PSD DA
298. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
299. Weber Mihai deputat PSD DA
300. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
303. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro