Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2022 > 13:29 Versiunea pentru printare
Joi, 1 septembrie 2022, ora 13:29

Subiect vot: Hotărâre privind constituirea Comisiei speciale comune a Camerei Deputaților și Senatului pentru examinarea inițiativelor legislative din domeniul justiției - Adoptat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:325 89 46 31 19 14 11 20 40 18 21 7 7 2
- voturi pentru (DA):273 89 46 31 - 14 11 1 38 18 17 1 7 -
- voturi împotrivă (NU):48 - - - 19 - - 18 - - 3 6 - 2
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - NU
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Badiu Georgel deputat AUR NU
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
26. Barna Ilie Dan deputat USR DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat - Abținere
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
34. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
35. Bica Dănuț senator PNL DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Boancă Rodica senator AUR NU
40. Bob Virgil Marius senator USR DA
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bordei Cristian senator USR DA
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Brătescu Liviu senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR DA
60. Chelaru Mircia deputat AUR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
62. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
67. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
68. Ciubuc Ciprian deputat - NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Coarnă Dumitru deputat - NU
71. Constantin Daniel deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD -
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
75. Cristian Brian deputat USR DA
76. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cupșa Ioan deputat PNL DA
79. Dancă Ionel deputat - NU
80. Darău Ambrozie-Irineu senator USR Abținere
81. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
82. Dehelean Silviu deputat USR DA
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dragu Anca Dana senator USR DA
87. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
90. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
91. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
92. Enachi Raisa deputat AUR NU
93. Farago Petru deputat UDMR DA
94. Fădor Angelica deputat PNL DA
95. Fălcoi Nicu deputat USR DA
96. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firea Gabriela senator PSD DA
100. Firu Stela senator PNL DA
101. Florea Daniel deputat PSD DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
105. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
106. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
107. Furtună Mirela deputat PSD DA
108. Gál Károly deputat UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
111. Genoiu Mihail senator PSD DA
112. Georgescu Laura senator PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Ghica Cristian senator USR DA
117. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
118. Giugea Nicolae deputat - NU
119. Giurgiu Adrian deputat USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
124. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Hangan Andrei senator AUR NU
130. Hatos Adrian senator PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Humelnicu Marius senator PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
134. Huțu Alexandra deputat PSD DA
135. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
136. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
138. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
139. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
141. Iordache Ion senator - NU
142. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
143. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
144. Ivan Dan senator USR DA
145. Kelemen Attila deputat UDMR DA
146. Kiss János deputat PNL DA
147. Könczei Csaba deputat UDMR DA
148. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
149. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
150. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
151. László Attila senator UDMR DA
152. Lavric Sorin senator AUR NU
153. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
154. Lazăr Teodor deputat USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
156. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
161. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manta Claudiu deputat PSD DA
166. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
167. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
168. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
169. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
172. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
173. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
174. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
175. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
176. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
177. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
178. Mircea Florin deputat PSD DA
179. Mirea Siminica senator PSD DA
180. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
181. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
182. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
183. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
184. Mocioalcă Ion senator PSD DA
185. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
189. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
190. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
191. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
192. Munteanu Remus deputat PSD DA
193. Murariu Oana deputat USR DA
194. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
195. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
196. Mutu Gabriel senator PSD DA
197. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
201. Neață Eugen deputat PSD DA
202. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
203. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
206. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR DA
208. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
209. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
210. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
211. Panait Radu deputat USR DA
212. Pandea Ciprian senator PNL DA
213. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
214. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
215. Pălărie Ștefan senator USR DA
216. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
217. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
218. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
219. Plăiașu Gabriel deputat - NU
220. Polak Tudor deputat PNL DA
221. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
222. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
223. Popa Maricel senator PSD DA
224. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
225. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
227. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
228. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
229. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
230. Postică Andrei senator USR DA
231. Potecă Vasilica senator PNL DA
232. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
233. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
234. Presură Alexandra deputat PSD DA
235. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
237. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
238. Puiu Ovidiu senator PSD DA
239. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
240. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
243. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
244. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
245. Romașcanu Lucian senator PSD DA
246. Roșca Mircea deputat PNL DA
247. Rotaru Ion senator PSD DA
248. Rujan Dumitru deputat PNL DA
249. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
250. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
251. Salan Viorel deputat PSD DA
252. Sandu Viorica deputat PSD DA
253. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
254. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
255. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
256. Scarlat George senator PNL DA
257. Scripnic Lilian deputat AUR NU
258. Seres Dénes deputat UDMR DA
259. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
260. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
261. Solomon Adrian deputat PSD DA
262. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
263. Stan Ioan senator PSD DA
264. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
265. Stancu Paul deputat PSD DA
266. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
267. Stănescu Paul senator PSD DA
268. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stoian Maria deputat PNL DA
271. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
272. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
273. Stoica Diana deputat USR DA
274. Stoica Elena deputat PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
276. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
278. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
279. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
280. Szabó Ödön deputat UDMR DA
281. Șandru Cosmin deputat PNL DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șerban Gianina deputat AUR NU
284. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
285. Șișcu George deputat PNL DA
286. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
287. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
288. Șoptică Costel deputat PNL DA
289. Tanasă Dan deputat AUR NU
290. Tănase Antonel deputat - NU
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
293. Terente Eugen deputat USR DA
294. Thellmann Christine deputat PNL DA
295. Tîlvăr Angel senator PSD -
296. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
297. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
298. Tobă Francisc deputat - NU
299. Todosiu Beniamin deputat USR DA
300. Toma Ilie deputat PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
303. Trufin Lucian senator PSD DA
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Turcan Raluca deputat PNL DA
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
312. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
313. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
314. Veștea Mihail senator PNL DA
315. Vicol Costel senator USR DA
316. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
317. Vlașin Sorin senator PSD DA
318. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
319. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
320. Weber Mihai deputat PSD DA
321. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
323. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
325. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro