Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:14 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:14

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament admis 466
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 91 50 34 16 13 6 26
- voturi pentru (DA):162 91 49 - - 13 6 3
- voturi împotrivă (NU):70 - - 34 16 - - 20
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciornei Radu Tudor USR NU
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa AUR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel - NU
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR NU
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR NU
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae - NU
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
91. Grosaru Andi-Gabriel - NU
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Horga Maria-Gabriela PNL DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Ichim Cristian-Paul - NU
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR NU
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George - Abținere
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - DA
114. Lazăr Ion-Marian USR NU
115. Lazăr Teodor USR NU
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan - NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Miftode Marius-Andrei USR NU
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Miklós Zoltán UDMR DA
132. Mina Marian PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel USR NU
134. Mitrea Dumitrina AUR NU
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Molnar Ervin PNL DA
137. Molnar Radu-Iulian USR NU
138. Morar Olivia-Diana PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
141. Munteanu Remus PSD DA
142. Murariu Oana USR NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nagy Szabolcs UDMR DA
145. Nagy Vasile AUR NU
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Orban Ludovic - NU
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana PNL DA
158. Paladi George-Adrian PSD DA
159. Panait Radu USR NU
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Pecingină Gheorghe PNL DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Plăiașu Gabriel - NU
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
170. Pop Darius AUR NU
171. Popa Alexandru PNL DA
172. Popa Radu Mihai PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR NU
181. Prunean Alin-Costel - NU
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
183. Rizea Cristina Camelia - NU
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
186. Roman Nicolae - NU
187. Roșca Mircea PNL DA
188. Rujan Dumitru PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Sas Lóránt-Zoltan - NU
193. Scripnic Lilian AUR NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stancu Paul PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoian Maria PNL DA
201. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoldan Gheorghe PSD DA
210. Ștefan Ion - NU
211. Tănase Antonel - NU
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Terente Eugen USR NU
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Tobă Francisc - DA
218. Toda Daniel-Liviu - NU
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
227. Țoiu Oana-Silvia USR NU
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro