Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 10:17 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 10:17

Subiect vot: Scoaterea de pe ordinea de zi a PL-x 442/2022
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:211 76 47 35 17 12 3 21
- voturi pentru (DA):72 - - 35 17 - - 20
- voturi împotrivă (NU):139 76 47 - - 12 3 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
26. Bîrcă Constantin PSD NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Bota Călin-Ioan PNL NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chirilă Virgil Alin PSD NU
44. Ciofu Cătălina PNL NU
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD NU
50. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
51. Crușoveanu Marian PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Damian Romulus-Marius PSD NU
56. Dancă Ionel - DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dumitru Florian-Emil PNL NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Enachi Raisa AUR DA
62. Fălcoi Nicu USR DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Flucuș Dumitru AUR DA
67. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
68. Gál Károly UDMR NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilă Anamaria - DA
71. Georgescu Nicolae PSD NU
72. Gheba Daniel-Sorin USR DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
74. Giurgiu Adrian USR DA
75. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
76. Gliga Dumitrița PSD NU
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
78. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
79. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
80. Grosaru Andi-Gabriel - NU
81. Gudu Michael PNL NU
82. Hajdu Gábor UDMR NU
83. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
86. Huțu Alexandra PSD NU
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
88. Ichim Cristian-Paul - DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Intotero Natalia-Elena PSD NU
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
95. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
96. Kelemen Attila UDMR NU
97. Kiss János PNL NU
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
99. Könczei Csaba UDMR NU
100. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
105. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
106. Lupu Andrei-Răzvan - DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Mang Ioan PSD NU
109. Manta Claudiu PSD NU
110. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
111. Mărculescu Dumitru PNL NU
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
115. Miklós Zoltán UDMR NU
116. Mina Marian PSD NU
117. Miruță Radu-Dinel USR DA
118. Mitrea Dumitrina AUR DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
120. Moisin Radu-Marin PNL NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Molnar Ervin PNL NU
123. Molnar Radu-Iulian USR DA
124. Morar Olivia-Diana PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
127. Munteanu Remus PSD NU
128. Murariu Oana USR DA
129. Nagy Szabolcs UDMR NU
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năcuță Sorin PNL NU
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
134. Neagu Denisa-Elena USR DA
135. Neață Eugen PSD NU
136. Niță Nicu PSD NU
137. Orban Ludovic - DA
138. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
139. Oteșanu Daniela PSD NU
140. Özmen Oana-Marciana PNL NU
141. Paladi George-Adrian PSD NU
142. Panait Radu USR DA
143. Paraschiv Rodica PSD NU
144. Pavelescu Nicolae PSD NU
145. Pecingină Gheorghe PNL NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Piper-Savu Florin PSD NU
148. Polak Tudor PNL NU
149. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Dan-Cristian PSD NU
152. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
153. Popica Eduard-Andrei PSD NU
154. Predescu Ana-Loredana PSD NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Prunean Alin-Costel - DA
157. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
158. Rizea Cristina Camelia - DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL NU
161. Roman Nicolae - DA
162. Roșca Mircea PNL NU
163. Rujan Dumitru PNL NU
164. Salan Viorel PSD NU
165. Sandu Viorica PSD NU
166. Sas Lóránt-Zoltan - DA
167. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Seres Dénes UDMR NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Stancu Ionel Minoritati NU
172. Stancu Paul PSD NU
173. Stănescu Vetuța PNL NU
174. Stoian Maria PNL NU
175. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
176. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
177. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
178. Șandru Cosmin PNL NU
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
180. Șerban Gianina AUR DA
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șișcu George PNL NU
183. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
184. Șoldan Gheorghe PSD NU
185. Șovăială Constantin - DA
186. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
187. Tănase Antonel - DA
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
189. Tătaru Nelu PNL NU
190. Terente Eugen USR DA
191. Thellmann Christine PNL NU
192. Tobă Francisc - DA
193. Toda Daniel-Liviu - DA
194. Todosiu Beniamin USR DA
195. Toma Ilie PSD NU
196. Trăilă Cristina PNL NU
197. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
198. Tudorache Daniel PSD NU
199. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
200. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Țoiu Oana-Silvia USR DA
203. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
204. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
205. Varga Glad-Aurel PNL NU
206. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
207. Volosatîi Boris AUR DA
208. Vulpescu Ioan PSD NU
209. Zakarias Zoltán UDMR NU
210. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 14:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro