Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:09 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:09

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament admis 445
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 88 50 33 14 11 6 24
- voturi pentru (DA):172 87 50 - 14 11 6 4
- voturi împotrivă (NU):50 - - 33 - - - 17
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciornei Radu Tudor USR NU
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa AUR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel - DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR NU
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghiță Daniel-Florin PSD -
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - NU
89. Gudu Michael PNL DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Horga Maria-Gabriela PNL DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Ichim Cristian-Paul - NU
97. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
98. Ilie Victor USR NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu George - Abținere
102. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
103. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR NU
110. Lazăr Teodor USR NU
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
114. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Mang Ioan PSD DA
118. Manta Claudiu PSD DA
119. Mărculescu Dumitru PNL DA
120. Miftode Marius-Andrei USR NU
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Miklós Zoltán UDMR DA
124. Mina Marian PSD DA
125. Miruță Radu-Dinel USR NU
126. Mitrea Dumitrina AUR DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Molnar Ervin PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR NU
130. Morar Olivia-Diana PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Munteanu Remus PSD DA
133. Murariu Oana USR NU
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nagy Szabolcs UDMR DA
136. Nagy Vasile AUR DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năcuță Sorin PNL DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
141. Neagu Denisa-Elena USR NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Orban Ludovic - NU
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Paladi George-Adrian PSD DA
150. Panait Radu USR NU
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Pecingină Gheorghe PNL DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD DA
157. Plăiașu Gabriel - NU
158. Polak Tudor PNL DA
159. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
160. Pop Darius AUR DA
161. Popa Alexandru PNL DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Dan-Cristian PSD DA
164. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
165. Popica Eduard-Andrei PSD DA
166. Predescu Ana-Loredana PSD DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Prunean Alin-Costel - NU
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
172. Rizea Cristina Camelia - NU
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
177. Salan Viorel PSD DA
178. Sandu Viorica PSD DA
179. Sas Lóránt-Zoltan - NU
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stoian Maria PNL DA
189. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șandru Cosmin PNL DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL DA
195. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
196. Șoldan Gheorghe PSD DA
197. Șovăială Constantin - NU
198. Ștefan Ion - NU
199. Tănase Antonel - NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Tătaru Nelu PNL DA
202. Terente Eugen USR NU
203. Thellmann Christine PNL DA
204. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
205. Tobă Francisc - DA
206. Toda Daniel-Liviu - NU
207. Toma Ilie PSD DA
208. Trăilă Cristina PNL DA
209. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
210. Tudorache Daniel PSD DA
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țoiu Oana-Silvia USR NU
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL DA
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
221. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zakarias Zoltán UDMR DA
225. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro