Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:26 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:26

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 91 51 36 13 18 9 23
- voturi pentru (DA):21 1 1 2 13 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):201 90 50 34 - 17 9 1
- abțineri:19 - - - - - - 19
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bota Călin-Ioan PNL NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Buzoianu Diana-Anda USR NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
47. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD NU
51. Ciofu Cătălina PNL NU
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Cristea Andi-Lucian PSD NU
59. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
60. Crîstici Ognean Minoritati NU
61. Crușoveanu Marian PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csoma Botond UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD NU
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
71. Dumitru Florian-Emil PNL NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
79. Florea Daniel - NU
80. Florea Oana-Consuela PSD NU
81. Floroiu Ionel PSD NU
82. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Gál Károly UDMR NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
87. Georgescu Nicolae PSD NU
88. Gheba Daniel-Sorin USR NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
90. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
92. Gliga Dumitrița PSD NU
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hajdu Gábor UDMR NU
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
99. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
100. Horga Maria-Gabriela PNL NU
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
102. Huțu Alexandra PSD NU
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Iancu Marius-Ionel PSD NU
105. Ichim Cristian-Paul - Abținere
106. Ilie Victor USR NU
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD NU
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ionescu George - Abținere
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
112. Kelemen Attila UDMR NU
113. Kiss János PNL NU
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
115. Könczei Csaba UDMR NU
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
117. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
118. Lasca Mihai Ioan - DA
119. Lazăr Ion-Marian USR NU
120. Lazăr Teodor USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
124. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
125. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD NU
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
128. Manta Claudiu PSD NU
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
130. Mărculescu Dumitru PNL NU
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
134. Miklós Zoltán UDMR NU
135. Mina Marian PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Moisin Radu-Marin PNL NU
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Molnar Ervin PNL NU
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Murariu Oana USR NU
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nacov Gheorghe Minoritati NU
149. Nagy Szabolcs UDMR NU
150. Nagy Vasile AUR DA
151. Nassar Rodica PSD NU
152. Năcuță Sorin PNL NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
155. Neagu Denisa-Elena USR NU
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nechita Aurel PSD NU
158. Niță Nicu PSD NU
159. Orban Ludovic - Abținere
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
161. Oteșanu Daniela PSD NU
162. Özmen Oana-Marciana PNL NU
163. Paladi George-Adrian PSD NU
164. Panait Radu USR NU
165. Paraschiv Rodica PSD NU
166. Pavelescu Nicolae PSD NU
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
169. Piper-Savu Florin PSD NU
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Plăiașu Gabriel - Abținere
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
173. Pop Darius AUR DA
174. Popa Alexandru PNL NU
175. Popa Radu Mihai PSD NU
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
177. Popescu Dan-Cristian PSD NU
178. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
179. Popica Eduard-Andrei PSD NU
180. Predescu Ana-Loredana PSD NU
181. Presură Alexandra PSD NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Prunean Alin-Costel - Abținere
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rizea Cristina Camelia - Abținere
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Nicolae - Abținere
189. Roșca Mircea PNL NU
190. Rujan Dumitru PNL NU
191. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
192. Salan Viorel PSD NU
193. Sandu Viorica PSD NU
194. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Simonis Alfred - Robert PSD NU
199. Solomon Adrian PSD NU
200. Stancu Ionel Minoritati NU
201. Stancu Paul PSD NU
202. Stănescu Vetuța PNL NU
203. Stângă George-Cătălin PNL NU
204. Stoian Maria PNL NU
205. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
206. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
207. Szabó Ödön UDMR NU
208. Șandru Cosmin PNL DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
210. Șimon Gheorghe PSD NU
211. Șișcu George PNL NU
212. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
213. Șovăială Constantin - Abținere
214. Tănase Antonel - Abținere
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
216. Tătaru Nelu PNL NU
217. Terente Eugen USR NU
218. Thellmann Christine PNL NU
219. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
220. Tobă Francisc - DA
221. Toda Daniel-Liviu - Abținere
222. Toma Ilie PSD NU
223. Trăilă Cristina PNL NU
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
228. Turcan Raluca PNL NU
229. Țachianu Marian PSD NU
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
231. Țoiu Oana-Silvia USR NU
232. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
234. Varga Glad-Aurel PNL NU
235. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
237. Vulpescu Ioan PSD NU
238. Weber Mihai PSD NU
239. Zakarias Zoltán UDMR NU
240. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro