Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:40

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 68
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 82 42 36 18 17 9 24
- voturi pentru (DA):54 - - 36 - - - 18
- voturi împotrivă (NU):146 80 39 - - 17 9 1
- abțineri:28 2 3 - 18 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
46. Chelaru Mircia AUR Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Constantin Daniel PNL NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Andi-Lucian PSD NU
58. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
59. Crîstici Ognean Minoritati NU
60. Crușoveanu Marian PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR NU
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Damian Romulus-Marius PSD NU
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD NU
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
71. Dumitru Florian-Emil PNL NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Florea Daniel - NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD Abținere
81. Furtună Mirela PSD NU
82. Gál Károly UDMR NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheba Daniel-Sorin USR DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
90. Giugea Nicolae - DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hajdu Gábor UDMR NU
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
100. Horga Maria-Gabriela PNL NU
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
102. Huțu Alexandra PSD NU
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - Abținere
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
118. Longher Ghervazen Minoritati NU
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
121. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
122. Lupu Andrei-Răzvan - DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL NU
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Miklós Zoltán UDMR NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Morar Olivia-Diana PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
140. Munteanu Remus PSD NU
141. Murariu Oana USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD NU
143. Nacov Gheorghe Minoritati NU
144. Nagy Szabolcs UDMR NU
145. Nagy Vasile AUR Abținere
146. Năcuță Sorin PNL NU
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
149. Neagu Denisa-Elena USR DA
150. Neață Eugen PSD NU
151. Nechita Aurel PSD NU
152. Niță Nicu PSD NU
153. Orban Ludovic - DA
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
155. Oteșanu Daniela PSD NU
156. Özmen Oana-Marciana PNL NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Paraschiv Rodica PSD NU
159. Pavelescu Nicolae PSD NU
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
162. Piper-Savu Florin PSD NU
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
166. Pop Darius AUR Abținere
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
168. Popescu Dan-Cristian PSD NU
169. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
170. Predescu Ana-Loredana PSD NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Prunean Alin-Costel - DA
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
176. Rizea Cristina Camelia - DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
179. Roman Nicolae - Abținere
180. Rujan Dumitru PNL NU
181. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
182. Salan Viorel PSD NU
183. Sandu Viorica PSD NU
184. Scripnic Lilian AUR Abținere
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR NU
187. Solomon Adrian PSD NU
188. Stancu Ionel Minoritati NU
189. Stancu Paul PSD NU
190. Stănescu Vetuța PNL NU
191. Stoian Maria PNL NU
192. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
194. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
195. Szabó Ödön UDMR NU
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
197. Șerban Gianina AUR Abținere
198. Șișcu George PNL NU
199. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
200. Șoldan Gheorghe PSD NU
201. Șoptică Costel PNL NU
202. Ștefan Ion - DA
203. Tanasă Dan AUR Abținere
204. Tănase Antonel - DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Tătaru Nelu PNL NU
207. Terente Eugen USR DA
208. Thellmann Christine PNL NU
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Tobă Francisc - DA
211. Toda Daniel-Liviu - DA
212. Todosiu Beniamin USR DA
213. Toma Ilie PSD NU
214. Trăilă Cristina PNL NU
215. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
216. Tudorache Daniel PSD NU
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
218. Turcan Raluca PNL Abținere
219. Țachianu Marian PSD NU
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
224. Vulpescu Ioan PSD NU
225. Weber Mihai PSD NU
226. Zakarias Zoltán UDMR NU
227. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 14:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro