Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:42

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 66 - varianta a II-a
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 84 43 36 17 17 9 22
- voturi pentru (DA):25 1 - - 14 - - 10
- voturi împotrivă (NU):188 82 42 36 1 17 9 1
- abțineri:15 1 1 - 2 - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR Abținere
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL NU
53. Cozma Adrian-Felician PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Crîstici Ognean Minoritati NU
58. Crușoveanu Marian PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR NU
60. Csoma Botond UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
69. Dumitru Florian-Emil PNL NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Fălcoi Nicu USR NU
75. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
76. Florea Daniel - NU
77. Florea Oana-Consuela PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR NU
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae - DA
89. Giurgiu Adrian USR NU
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
95. Gudu Michael PNL NU
96. Hajdu Gábor UDMR NU
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
98. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
99. Horga Maria-Gabriela PNL NU
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
101. Huțu Alexandra PSD NU
102. Ichim Cristian-Paul - Abținere
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
105. Intotero Natalia-Elena PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George - Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
109. Kelemen Attila UDMR NU
110. Kiss János PNL NU
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
112. Könczei Csaba UDMR NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
115. Lasca Mihai Ioan - DA
116. Lazăr Ion-Marian USR NU
117. Lazăr Teodor USR NU
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
119. Longher Ghervazen Minoritati NU
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
122. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
123. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
126. Mang Ioan PSD NU
127. Manta Claudiu PSD NU
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
129. Mărculescu Dumitru PNL NU
130. Miftode Marius-Andrei USR NU
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
132. Miklós Zoltán UDMR NU
133. Mina Marian PSD NU
134. Miruță Radu-Dinel USR NU
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Molnar Radu-Iulian USR NU
138. Morar Olivia-Diana PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
141. Murariu Oana USR NU
142. Mușoiu Ștefan PSD NU
143. Nacov Gheorghe Minoritati NU
144. Nagy Szabolcs UDMR NU
145. Nagy Vasile AUR DA
146. Năcuță Sorin PNL NU
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
149. Neagu Denisa-Elena USR NU
150. Neață Eugen PSD NU
151. Nechita Aurel PSD NU
152. Niță Nicu PSD NU
153. Orban Ludovic - DA
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
155. Oteșanu Daniela PSD NU
156. Özmen Oana-Marciana PNL NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Paraschiv Rodica PSD NU
159. Pavelescu Nicolae PSD NU
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
162. Piper-Savu Florin PSD NU
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
166. Pop Darius AUR DA
167. Popa Radu Mihai PSD NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
170. Predescu Ana-Loredana PSD NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
173. Prună Cristina-Mădălina USR NU
174. Prunean Alin-Costel - Abținere
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
176. Rizea Cristina Camelia - Abținere
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
178. Roman Nicolae - Abținere
179. Rujan Dumitru PNL NU
180. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
181. Salan Viorel PSD NU
182. Sandu Viorica PSD NU
183. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Solomon Adrian PSD NU
187. Stancu Ionel Minoritati NU
188. Stancu Paul PSD NU
189. Stănescu Vetuța PNL NU
190. Stoian Maria PNL NU
191. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
193. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
194. Szabó Ödön UDMR NU
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
196. Șerban Gianina AUR DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
199. Șoldan Gheorghe PSD NU
200. Șoptică Costel PNL NU
201. Ștefan Ion - DA
202. Tanasă Dan AUR DA
203. Tănase Antonel - DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
205. Tătaru Nelu PNL NU
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
207. Terente Eugen USR NU
208. Thellmann Christine PNL NU
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Tobă Francisc - DA
211. Todosiu Beniamin USR NU
212. Toma Ilie PSD NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD Abținere
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Țachianu Marian PSD NU
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
223. Volosatîi Boris AUR DA
224. Vulpescu Ioan PSD NU
225. Weber Mihai PSD NU
226. Zakarias Zoltán UDMR NU
227. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro