Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:43

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 67
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 84 45 35 17 16 10 23
- voturi pentru (DA):19 - - - 17 - - 2
- voturi împotrivă (NU):194 83 45 35 - 16 10 5
- abțineri:17 1 - - - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL NU
54. Cozma Adrian-Felician PNL NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cristea Andi-Lucian PSD NU
57. Crîstici Ognean Minoritati NU
58. Crușoveanu Marian PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR NU
60. Csoma Botond UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
69. Dumitru Florian-Emil PNL NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Feodor Silviu Minoritati NU
75. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
76. Florea Daniel - NU
77. Florea Oana-Consuela PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR NU
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
88. Giugea Nicolae - Abținere
89. Giurgiu Adrian USR NU
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
95. Gudu Michael PNL NU
96. Hajdu Gábor UDMR NU
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
98. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
99. Horga Maria-Gabriela PNL NU
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
101. Huțu Alexandra PSD NU
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
105. Intotero Natalia-Elena PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George - Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
109. Kelemen Attila UDMR NU
110. Kiss János PNL NU
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
112. Könczei Csaba UDMR NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
115. Lasca Mihai Ioan - DA
116. Lazăr Ion-Marian USR NU
117. Lazăr Teodor USR NU
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
119. Longher Ghervazen Minoritati NU
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
122. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
123. Macovei Silviu Nicu PSD NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL NU
129. Miftode Marius-Andrei USR NU
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Miklós Zoltán UDMR NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR NU
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Molnar Radu-Iulian USR NU
137. Morar Olivia-Diana PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
140. Munteanu Remus PSD NU
141. Murariu Oana USR NU
142. Mușoiu Ștefan PSD NU
143. Nacov Gheorghe Minoritati NU
144. Nagy Szabolcs UDMR NU
145. Năcuță Sorin PNL NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
148. Neagu Denisa-Elena USR NU
149. Neață Eugen PSD NU
150. Nechita Aurel PSD NU
151. Niță Nicu PSD NU
152. Orban Ludovic - Abținere
153. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
154. Oteșanu Daniela PSD NU
155. Özmen Oana-Marciana PNL NU
156. Paladi George-Adrian PSD NU
157. Paraschiv Rodica PSD NU
158. Pavelescu Nicolae PSD NU
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
161. Piper-Savu Florin PSD NU
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
163. Plăiașu Gabriel - Abținere
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
165. Pop Darius AUR DA
166. Popa Radu Mihai PSD NU
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
168. Popescu Dan-Cristian PSD NU
169. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
170. Predescu Ana-Loredana PSD NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
173. Prună Cristina-Mădălina USR NU
174. Prunean Alin-Costel - Abținere
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
177. Roman Florin-Claudiu PNL NU
178. Roman Nicolae - Abținere
179. Rujan Dumitru PNL NU
180. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
181. Salan Viorel PSD NU
182. Sandu Viorica PSD NU
183. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Solomon Adrian PSD NU
187. Stancu Ionel Minoritati NU
188. Stancu Paul PSD NU
189. Stănescu Vetuța PNL NU
190. Stoian Maria PNL NU
191. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
193. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
194. Szabó Ödön UDMR NU
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
196. Șerban Gianina AUR DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
199. Șoldan Gheorghe PSD NU
200. Șoptică Costel PNL NU
201. Șovăială Constantin - Abținere
202. Ștefan Ion - NU
203. Tanasă Dan AUR DA
204. Tănase Antonel - Abținere
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Tătaru Nelu PNL NU
207. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
208. Terente Eugen USR NU
209. Thellmann Christine PNL NU
210. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
211. Tobă Francisc - DA
212. Toda Daniel-Liviu - Abținere
213. Todosiu Beniamin USR NU
214. Toma Ilie PSD NU
215. Trăilă Cristina PNL NU
216. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
217. Tudorache Daniel PSD Abținere
218. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
219. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
220. Turcan Raluca PNL NU
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Vulpescu Ioan PSD NU
227. Weber Mihai PSD NU
228. Zakarias Zoltán UDMR NU
229. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro